Close

Strona 24 z 43 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 421
  1. #231

    Domyślnie

    Tylko dlaczego w wątku na temat Z9 odnosisz się "do wpisu o Z5"? Nie lepiej to było skasować, jeśli jest nie na temat lub przenieść do wątku o Z5, jeśli jest wartościowe?
    Jacek

  2. #232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomgol Zobacz posta
    m_a_g jakim szkiełkiem fociłeś ?
    Nikkor 500 f5.6 PF
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  3. #233

    Domyślnie

    Glupie pytanie ale szukam odpowiedzi. Czy sa jakieś Wam znane zamienniki akumulatorów do Z9 ? Czy tylko oryginał ?
    Miłośnik Nikona

  4. #234

    Domyślnie

    Wszystkie wcześniejsze wersje EN-EL18. Mogą być bez problemu używane, choć mają oczywiście mniejszą pojemność, a co za tym idzie szybciej się rozładowują. Nie można ich niestety ładować w Z9 przez USB i trzeba też uważać na ładowarki, bo one zamienne nie są. Ale same akumulatory z poprzednich wersji "jedynek" można używać bez przeszkód.
    Jacek

  5. #235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Wszystkie wcześniejsze wersje EN-EL18. Mogą być bez problemu używane, choć mają oczywiście mniejszą pojemność, a co za tym idzie szybciej się rozładowują. Nie można ich niestety ładować w Z9 przez USB i trzeba też uważać na ładowarki, bo one zamienne nie są. Ale same akumulatory z poprzednich wersji "jedynek" można używać bez przeszkód.
    Nieststy jesteś w błędie bo kupiłem 2 różne ale zamienniki wysokiej jakości i aparat pokazuje wiadomoć że nie rozpoznano elektroniki akumulatora. Być może działają oryginalne wersje a,b,c Ale róznica w cenie niewielka więc kompletnie nie opłaca się ich kupować Lepiej wersję " d "
    Miłośnik Nikona

  6. #236

    Domyślnie

    Magiczne słowo "zamiennik", nigdy nie kupujemy zamiennika bez potwierdzenia jak działa, to samo jest z EN-EL15.

  7. #237

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    Magiczne słowo "zamiennik", nigdy nie kupujemy zamiennika bez potwierdzenia jak działa, to samo jest z EN-EL15.
    A ja się już z zamienników generalnie wyleczyłem i nie dotyczy to tylko Nikona. Po prostu zawsze to była gówniana oszczędność.

  8. #238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bubol Zobacz posta
    Nieststy jesteś w błędie bo kupiłem 2 różne ale zamienniki wysokiej jakości i aparat pokazuje wiadomoć że nie rozpoznano elektroniki akumulatora. Być może działają oryginalne wersje a,b,c Ale róznica w cenie niewielka więc kompletnie nie opłaca się ich kupować Lepiej wersję " d "

    Cóż. Oryginał to jest EN-EL18d. Tylko ten akumulator pozwala (na dziś) realizować wszystkie funkcje korpusu Z9. Stare wersje EN-EL18, te z literkami a, b i c, są właśnie zamiennikami. Zamiennikami, które pozwalają pracować (w lekko ograniczonym zakresie) i nie powodują kolizji z żadną tajemną "elektroniką". Sprawdzałem to z EN-EL18a i działa to, co ma działać, choć zauważalnie krócej niż z oryginałem, czyli z akumulatorem EN-EL18d. A to, że jakieś chińskie badziewie nie działa, to oznacza tylko, że nie jest to zamiennik. Swoją drogą, to trochę przerażają mnie goście, którzy wydają na korpus prawie 30 tys. PLN, a później robią wszystko, żeby zaoszczędzić kilka stówek, ryzykując awarię Z9. Awarię, która z pewnością nie zostanie naprawiona w ramach gwarancji przez serwis Nikona.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zresztą mam wątpliwości, czy zapasowy akumulator do Z9 jest niezbędny. Ostatnio robiłem zdjęcia na trzydniowej imprezie, na której zrobiłem prawie 2 tys. zdjęć i akumulator bez problemu wytrzymał. A nawet gdyby nie wytrzymał, to jest zasilacz sieciowy, który można podłączyć bezpośrednio do Z9 i akumulator podładować. Można też użyć powerbanku i zrobić to samo bez zasilacza sieciowego. Myślę, że te cudowne chińskie zamienniki są kolejnym bezsensownym przyzwyczajeniem ze starych czasów.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 19-07-2022 o 00:37 Powód: zmieniłem te 2000 tys
    Jacek

  9. #239

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję, ostatni pad puszki przez zamiennik akumulatora był jeszcze za czasów D700. Od tego czasu zdarzały się tylko zawieszenia albo nagłe rozładowania.
    I nie, też nie rozumiem, dlaczego ktoś kupił drogą puszkę i żałuje na akumulatory.
    Ja to nawet do swojego starego DXowego DSLRa mam oryginały.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #240

    Domyślnie

    To chyba taka trochę dziwaczna mania. Kupowanie sprzętu ponad stan, a później oszczędzanie na siłę na wszystkim, bo kasy brakuje na życie. Zresztą tu na forum bardzo często czytamy o jakichś "inwestycjach". Ktoś tam "inwestuje" w korpus, inny "inwestuje" w obiektyw, a jeszcze inny w sprzęt studyjny. Zdajmy sobie wreszcie sprawę, że inwestycja jest wydatkiem, który ma przynosić zysk. Ma przynosić kasę większą, niż ta którą wydaliśmy, ma przynosić dochody, to jest inwestycja. Jak więc można nazwać inwestycją zakup drogiego sprzętu fotograficznego, czasem na kredyt, czy inne raty, przez kompletnego amatora, który tym sprzętem nie zarabia na życie? To jest zwykła konsumpcja, a ten sprzęt na nic nie zarabia, tylko traci wartość z dnia na dzień. Jeśli za chwilę brakuje kasy na akumulator, to jest nadmierna konsumpcja. Wniosek jest prosty. Nie warto kupować drogiego korpusu (np. Z9), jeśli za chwilę jest problem zakupu oryginalnego, także drogiego, wyposażenia (akumulatory, obiektywy, itp.). I nie mam nic przeciwko kupowaniu sobie zabawek, różnych zabawek, drogich zabawek, ale trzeba to robić z rozsądkiem i nie ponad stan. Żeby później nie mieć dylematów, że cena akumulatora jest zbyt wysoka. Potrzebny zapasowy akumulator? To się go kupuje i tyle. Potrzebne dla wygody dwa FTZ-y (żeby ich ciągle nie przepinać)? To się je kupuje i po sprawie. Tak to powinno działać nawet w przypadku zabawek. Ale każdy ma swoje preferencje i może robić ze swoją kasą co tylko zechce.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 19-07-2022 o 10:52
    Jacek

Strona 24 z 43 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 w praktyce forumowiczów
    By Mr.Pietrek in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 23-03-2023, 21:03
  2. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  3. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  4. Nikon Z 7II w praktyce forumowiczów
    By wel in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-01-2022, 16:44
  5. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •