Close

Strona 46 z 46 PierwszyPierwszy ... 36444546
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 460
  1. #451

    Domyślnie

    Co mam ci niby podać? Jakie ustawienia?

    Ja jak na razie nie mam problemów z AF w Z9. Inni mają.

    OK. Co mnie to obchodzi. To ich problem. Niech sami kombinują.
    Jacek

  2. #452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No nie. Przepraszam. Te informacje są super precyzyjne, aż do bólu. A tak na marginesie. Wiesz ile jest w Z9 parametrów wpływających na pracę układu AF? Nie wiesz, bo skąd byś miał wiedzieć. To co zostało tu dotychczas napisane można porównać do stwierdzenia: "źle działa, nie wiem dlaczego, ale nie powiem jak AF ustawiłem, bo nie pamiętam, a przecież powinno działać". Prawda, że porażająca precyzja.
    Ty się dobrze czujesz? Czy Twoje wywalone w kosmos ego nie pozwala Ci zauważać od długiego już czasu faktu, że szorujesz już pod dnie zbiornika zwanego "merytoryka" a za chwilę zaczniesz pukać w to dno od spodu?
    "Nie wiesz, bo skąd byś miał wiedzieć" - dopuszczasz w ogóle możliwość, że ktoś może COŚ wiedzieć? Cokolwiek?
    Pojawił się problem, są osoby które to opisują, wiedzą o co chodzi w tej robocie, potrafią umiejscowić problem w konkretnym czasie, powiązać go z konkretnym zdarzeniem. Trwa sobie jakaś tam dyskusja. Po czym wchodzi ON - cały na biało pan JK. A w zasadzie nie wchodzi tylko cały czas tutaj jest.
    Wątek o Z9 na tym forum to za sprawą Twojego pi......nia od rzeczy "wątek specjalnej troski".
    Zaraz ktoś przyjdzie, znów pousuwa kilka postów, może da jakieś ostrzeżenie. A pan JK - ekspert z d.py nadal będzie trollował.

  3. #453

    Domyślnie

    Może jednak się trochę pouczcie.

    https://www.youtube.com/watch?v=fs0BgNXI4Ew&t=64s

    https://www.youtube.com/watch?v=AmB1Zo1MFWI

    Dużo tego, w obcym języku , ale myślę, że warto.
    Jacek

  4. #454

  5. #455

    Domyślnie

    No to mam sczęście, bo u mnie na Z9 i obiektywach Z nie mam żadnych problemów z AF. Jak było na 4.1, tak mam na 5.0.
    Nie mam 70-200 f2.8 więc trudno mi komentować jakie problemy można mieć z tym obiektywem, mam natomiast 800 f6.3 PF, 24-70 f2.8, i (tego już nie mam) 24-120F4, i z tymi obiektywami nie widzę żadnych problemów.
    Czego nie rozumiem to tego że (byo tu pisane ale chyba zostało wyczyszczone przy sprzątaniu burzliwej dyskusji) że te problemy znikają po fabrycznym resecie i ponownej instalacji 5.0
    Trochę to nie ma dla mnie sensu, ze to samo firmware wgranie ponownie nagle zaczyna działać.
    Nie będę robił przeglądu sieci w poszukiwaniu opisu potencjalnych problemów których u siebie nie widzę (przypominają mi się słynne prążki z użyciem lamp studyjnych), strona Nikona milczy w tej sprawie, jeżeli ten problem ma faktyczne podłoże w nowym firmware a nie w czymś innym to pozostaje poczekać aż Nikon wypuści poprawkę 5.01 i tyle.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  6. #456

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    ......
    Czego nie rozumiem to tego że (byo tu pisane ale chyba zostało wyczyszczone przy sprzątaniu burzliwej dyskusji) że te problemy znikają po fabrycznym resecie i ponownej instalacji 5.0
    Trochę to nie ma dla mnie sensu, ze to samo firmware wgranie ponownie nagle zaczyna działać.
    ......
    To jest akurat oczywiste. Instalacja nowej wersji softu zachowuje ustawienia puszki wprowadzone przez użytkownika (przynajmniej stara się je zachowywać). Jak ktoś miał tam coś bez sensu "napaprane", to po takiej aktualizacji nadal będzie miał "napaprane". Ale to "napaprane", które jakoś działało na starym sofcie wcale nie musi działać dobrze na nowym. Reset do ustawień fabrycznych nie przywraca starego (pierwotnego) softu. Przywraca tylko standardowe (nie "napaprane") ustawienia fabryczne, z którymi każdy soft Nikona powinien prawidłowo działać. I dlatego ten nowy soft po resecie działa jak należy, niezależnie od tego co kto sobie wcześniej poustawiał.
    Jacek

  7. #457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Ty się dobrze czujesz? Czy Twoje wywalone w kosmos ego nie pozwala Ci zauważać od długiego już czasu faktu, że szorujesz już pod dnie zbiornika zwanego "merytoryka" a za chwilę zaczniesz pukać w to dno od spodu?
    "Nie wiesz, bo skąd byś miał wiedzieć" - dopuszczasz w ogóle możliwość, że ktoś może COŚ wiedzieć? Cokolwiek?
    Pojawił się problem, są osoby które to opisują, wiedzą o co chodzi w tej robocie, potrafią umiejscowić problem w konkretnym czasie, powiązać go z konkretnym zdarzeniem. Trwa sobie jakaś tam dyskusja. Po czym wchodzi ON - cały na biało pan JK. A w zasadzie nie wchodzi tylko cały czas tutaj jest.
    Wątek o Z9 na tym forum to za sprawą Twojego pi......nia od rzeczy "wątek specjalnej troski".
    Zaraz ktoś przyjdzie, znów pousuwa kilka postów, może da jakieś ostrzeżenie. A pan JK - ekspert z d.py nadal będzie trollował.
    Kurcze, człowieku, wyluzuj, robisz poważne zdjęcia, a nie fotografie trybun za sportowcami? No to nie masz o czym mówic.

    Może JK brakuje doświadczenia w problematycznych tematach, o których się tu pisze, ale za to daje beznadziejne porady na temat sprzętu, a przynajmniej konsekwentnie uważa, że cały świat jest głupi, tylko nie On. Trochę szacunku dla Mistrza.

  8. #458

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Kurcze, człowieku, wyluzuj, robisz poważne zdjęcia, a nie fotografie trybun za sportowcami? No to nie masz o czym mówic.

    Może JK brakuje doświadczenia w problematycznych tematach, o których się tu pisze, ale za to daje beznadziejne porady na temat sprzętu, a przynajmniej konsekwentnie uważa, że cały świat jest głupi, tylko nie On. Trochę szacunku dla Mistrza.
    Tak. Już wyluzowałem. W sumie to wyluzowałem tuż przed napisaniem tego powyższego posta. Zaglądałem tutaj w początkach tematu, z ciekawości. Teraz zaglądam jako już posiadacz Z9. Nic się nie zmieniło, kompletnie nic. Nadal w mniemaniu pana JK zebrała się tutaj banda imbecyli, która śmie zajmować czas królowi. Oczywiście nie musi król odpowiadać na te wszystkie pytania, problemy, zagwozdki. Jest tylko jeden problem. Jeśli nie ON to kto? Kto zawróci stado bananów znad otchłani niewiedzy? Więc biedny musi każdego dnia nieść ten swój krzyż.
    Każdemu zdarzy się, zdarzyło napisać coś kiedyś mało grzecznego, może zdarzyło się zamiast odpowiedzieć to coś przytaknąć pytającemu. Tutaj albo gdziekolwiek indziej. Ale to co prezentuje wspomniana osoba to jest niewiarygodne.
    Nie znam chłopa, nie chce znać, nie wiem jakie zdjęcia robi. Ale ego musi mieć potężne.

  9. #459

    Domyślnie

    Faktycznie, niepotrzebnie nieprzyjemna robi się ta cała dyskusja. Potrzeba trochę zrozumienia z obu stron.
    To normalne że nowe FW często zmienia (przeważnie usprawnia) działanie AF. Ja jestem zadowolony i mnie wszystko śmiga, natomiast jestem w stanie zrozumieć że są osoby które mocno zmieniają fabryczny "tuning" systemu AF dla swoich potrzeb.
    I teraz nie uważam aby te osoby miały "napaprane", miały jak chciały i dobrze jest skoro były zadowolone... ALE... no właśnie, ALE... te osoby powinny też zrozumieć że nowe FW może zmienić siłę i sposób działania parametrów używanych przy konfiguracji systemu AF.
    Być może jeżeli ktoś miał bardzo dużo własnych ustawień odbiegających od fabrycznych musi od nowa skonfigurować AF i dobrać sobie parametry na FW 5.0, ot, cała tajemnica.

    Zobaczcie na najnowszą aktualizację FW do Sony A1. Sony dokonało tak drastycznych zmian, że nie da się w ogóle przenieść żadnych ustawień, przy aktualizacji program lojalnie o tym ostrzega - będzie fabryczny reset i nie ma innej możliwości uaktualnienia.
    Co więcej, nawet jak ktoś sobie zapisze swoje ustawienia na dysku lub na karcie pamięci, to i tak nie da się ich wgrać do aparatu po ostatniej aktualizacji bo zapisane ustawienia będą niekompatybilne. Trzeba ręcznie wszystko ustawiać od nowa.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  10. #460

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Faktycznie, niepotrzebnie nieprzyjemna robi się ta cała dyskusja. Potrzeba trochę zrozumienia z obu stron.
    Dokładnie. Zrozumienie. Jak ktoś coś ustawia to nie "papra" sobie żeby mieć napaprane tylko korzysta z dostępnych opcji. Tekst w stylu "skąd możesz wiedzieć" personalnie w stronę konkretnej osoby też ma swój jasny wydźwięk. No cóż, świata prawdopodobnie nie zmienimy.
    U mnie też działa ok na nowym sofcie, na szkłach F. Ale po przeczytaniu wpisu kolegi i paru innych na grupie na FB moja pierwsza myśl to - "sprawdzę to" a nie - "napaprali sobie kretyni to mają".

Strona 46 z 46 PierwszyPierwszy ... 36444546

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 w praktyce forumowiczów
    By Mr.Pietrek in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 23-03-2023, 21:03
  2. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  3. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  4. Nikon Z 7II w praktyce forumowiczów
    By wel in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-01-2022, 16:44
  5. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •