Close

Strona 29 z 43 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 421
  1. #281

    Domyślnie

    chińczyk nie wiedział więc wymyślił licznik:
    https://bluecys.tistory.com/entry/Ni...t-Software-v30

    Nie mam Z9 to nie sprawdzę, może ktoś coś?

  2. #282

    Domyślnie

    Kamery mają licznik przepracowanych godzin. I tyle.

  3. #283
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Usunąłem 33 posty które mozna zakwalifikować jako OT oraz te komentujące postawę JK.
    Mam na ten temat własne przemyslenia, ale nie będę o nich pisał, w końcu nie po to usunąłem cudze posty by napisać swój.

    Proszę nie kontynuować tego tematu. I zresztą kwestie liczników też można sobie odpuścić, już napisaliśmy na ten temat dosyć.

    EDIT Zlekceważyli co niektórzy te moją prośbę, kolejne 6 postów musiałem usunąć.
    Jak tak dalej pójdzie posypią się kartki.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-08-2022 o 23:45
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #284

    Domyślnie

    Wrzucę i jakieś zdjęcia z Z9: https://forum.nikoniarze.pl/threads/...onus?p=4234978
    A przez weekend postaram się spisać wrażenia i wniosku z dotychczasowego używania Z9, bo z jednej strony w stosunku do lustrzanek jest to przepaść, ale z drugiej są rzeczy, których się można czepiać.

  5. #285

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam, po co ci do takich zdjęć Z9? Jasno jak w słoneczny dzień na plaży. Zdjęcia można robić praktycznie wszystkim. No ale jak ktoś lubi Z9, to czemu nie. Też można.

    Siedzę sobie, pracuję nad fotkami z teatru i mam taką drobną refleksję. A może jednak spróbuj zmierzyć się z nieco trudniejszymi warunkami oświetleniowymi. Trudniejszymi o jakieś 11-12EV - jeśli nie pomyliłem się w liczeniu, bo sporo tu tych EV wyszło. Może wtedy trochę łatwiej oceniać AF i inne udogodnienia Z9. Dla mnie to trochę ciekawsze, niż walenie zdjęć seriami na boisku kopanym, specjalnie doświetlonym dla potrzeb telewizji. No, ale każdy robi co lubi.

    Tu masz na przykład: f/2.8, 1/30", ISO6400. Czas może trochę zbyt długi (powinno być co najmniej 1/100"), ale co było robić? Albo robić, albo nie robić. Wybrałem to pierwsze.


    A tu masz: f/2.8, 1/400", ISO8000. Podniósł bym jeszcze ISO, ale te fotki mają być robione w dużym formacie i szum jednak mógłby przeszkadzać.


    Oczywiście zawsze można zrezygnować z robienia zdjęć, bo jest za ciemno. Bo się nie da. Ale jeśli zdjęcia są potrzebne, to czasem warto spróbować. Ja Z9 wykorzystuję właśnie do takiej roboty. Między innymi. I wtedy można docenić to, co się zmieniło w Z9 względem lustrzanek i poprzednich modeli bezluster.

    Wiem. Wiem. Nie robisz takich zdjęć. Piłka kopana rządzi.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 13-08-2022 o 12:02
    Jacek

  6. #286

    Domyślnie

    Co tu sie odjaniepawla z forum?

    Chcialem zacytowac i zapytac gdzie te zdjecia...bo w poscie powyzej ich nie ma, ale cytujac ten post juz sa.
    No cuda

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Tu masz na przykład: f/2.8, 1/30", ISO6400. Czas może trochę zbyt długi (powinno być co najmniej 1/100"), ale co było robić? Albo robić, albo nie robić. Wybrałem to pierwsze.
    http://www.jks.com.pl/foto/z9_1.jpg

    A tu masz: f/2.8, 1/400", ISO8000. Podniósł bym jeszcze ISO, ale te fotki mają być robione w dużym formacie i szum jednak mógłby przeszkadzać.
    http://www.jks.com.pl/foto/z9_2.jpg
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 13-08-2022 o 12:25
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #287

    Domyślnie

    Z forum (raczej) w porządku. Po prostu już chyba wszystkie przeglądarki blokują wyświetlanie obrazków zlinkowanych z domen bez https. ¯\_(ツ)_/¯
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Z forum (raczej) w porządku. Po prostu już chyba wszystkie przeglądarki blokują wyświetlanie obrazków zlinkowanych z domen bez https. ¯\_(ツ)_/¯
    A w moim cytacie nie blokuja, co przegladarka wie ze zwykly post czy cytat?
    Cos tu jest dziwnego, moze rzeczywiscie nie z forum, ale....
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #289
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Blokują, ja nie widzę zdjęć.
    To co czasami pisze JK mnie zdumiewa. Teraz się dowiaduje, że mniej wymagające sesje trzeba
    robić gorszymi aparatami. Będę musiał sobie kupić chyba kilka aparatów i reprodukcje robić najgorszym.
    PS. On prawdopodobnie nie wie kto i dlaczego kupuje najwiecej cyfrowych Hasselbladow oraz dlaczego.tak dlugo produkowano F6, do czego one były potrzebne. Odpowiem. Bo wiele państw wymagało ciagle archiwizacji dokumentów na mikrofilmach (oprócz wersji cyfrowej). Tak. F6 nie do reporterki tylko do reprodukcji.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Blokują, ja nie widzę zdjęć.
    To co czasami pisze JK mnie zdumiewa. Teraz się dowiaduje, że mniej wymagające sesje trzeba
    robić gorszymi aparatami. Będę musiał sobie kupić chyba kilka aparatów i reprodukcje robić najgorszym.
    PS. On prawdopodobnie nie wie kto i dlaczego kupuje najwiecej cyfrowych Hasselbladow oraz dlaczego.tak dlugo produkowano F6, do czego one były potrzebne. Odpowiem. Bo wiele państw wymagało ciagle archiwizacji dokumentów na mikrofilmach (oprócz wersji cyfrowej). Tak. F6 nie do reporterki tylko do reprodukcji.
    A gdzie żeś to wyczytał? W naszym języku funkcjonują różne słowa np. "trzeba" i "można". Ja napisałem, że "można", a ty widzisz, że "trzeba". Chyba coś jest na bakier z twoim rozumieniem polskich wypowiedzi. A może tylko nie czytasz uważnie tego co piszą inni? A odnośnie tego Hasselblada, to weź go na stadion piłkarski i spróbuj porobić jakieś sensowne zdjęcia. Może wtedy zrozumiesz co napisałem.

    I co do tego wszystkiego ma F6? Ktoś o nim tu pisał?

    O jakich reprodukcjach tu piszesz? Gdzie ktoś tu o tym pisał? Gdzie żeś to wyczytał?

    Oj, chyba już się zaczął długi weekend i ruszyło jakieś wspomaganie.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 13-08-2022 o 21:05
    Jacek

Strona 29 z 43 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 w praktyce forumowiczów
    By Mr.Pietrek in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 23-03-2023, 21:03
  2. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  3. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  4. Nikon Z 7II w praktyce forumowiczów
    By wel in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-01-2022, 16:44
  5. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •