Close

Strona 6 z 46 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 460
  1. #51
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Odświeżanie wizjera nie może być częściej niż czas naświetlania + czas pomiaru AF. Z drugiej strony seria też nie może być szybsza niż te czasy. Zatem dla serii 20 fps, graniczny czas to ok 1/25s. Pomiędzy klatkami da się wtedy zrobić pomiar AF i odczyt matrycy.
    Tak zgadza się, dla mnie nie ma tu nie zrozumiałej rzeczy, zwykła matematyka, kwestia rozwiązań technicznych bo może odczyt matrycy jest częścią dual-stream i wtedy mamy tą graniczną wartość ekspozycji 1/20s że była seria maksymalna ale interesuje mnie bardziej kwestia płynności czyli też komfortu ale i precyzji w pracy z AF, a tu już teoretyzowanie nic nie da, musi być informacja od użytkownika, który chce i potrafi przetestować takie rzeczy.

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Ja bym chętnie poczytaj opinie o tej puszce kogoś, kto ją posiada i jest kompetentny fotograficznie, tylko jeszcze się w tym temacie nie pojawiła taka osoba
    Daj znać jak (jeśli?) kupisz.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Jeśli ktoś ma pytania na temat Nikona Z9 proszę je kierować bezpośrednio do mnie
    Jacku, 25 grudnia o 12:36 napisałem do Ciebie prywatną wiadomość w sprawie Z9...

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Daj znać jak (jeśli?) kupisz.
    Kiedy Zelber ma rację, bo nawet jeśli dysponuje się jakimś sprzętem i zdążyło posiąść wiedzę na jego temat, to jeszcze trzeba chcieć i umieć ją przekazać. A nie robić "foch, foch"...

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Kiedy Zelber ma rację, bo nawet jeśli dysponuje się jakimś sprzętem i zdążyło posiąść wiedzę na jego temat, to jeszcze trzeba chcieć i umieć ją przekazać. A nie robić "foch, foch"...
    Wiem. I dlatego jestem ciekaw opinii Zelbera, jeśli się na Z9 skusi.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #56

    Domyślnie

    @Ligo Ja osobiście na wyciągniecie jakiś w miarę wiążących wniosków o puszcze potrzebuję intensywne 2-3 tygodnie. No właśnie, intensywne 2-3 tygodnie, a początek roku to u mnie dosyć martwy okres fotograficznie, tak więc na razie czekam na rozwój wydarzeń i recenzje innych.

  7. #57

    Domyślnie

    Wiadomo, że to musi trochę potrwać i nawet 3 tygodnie może być mało.
    Mogę go wziąć na miesiąc czy dwa na testy, ale go nie kupię, bo raz że drogi, a dwa że znacznie powyżej moich potrzeb.
    Za to chętnie poczytam tu o nowoczesnych technologiach.

  8. #58

    Domyślnie

    Może się zrzućcie na to Z9. Jak wreszcie dostaniecie to cudo, to będziecie przynajmniej wiedzieli o czym dyskutować.

    A, jeszcze jedno. Ci którzy wiedzą co i jak warto sprawdzać mogą to zrobić dużo szybciej, niż wam się wydaje. Takich ludzi nazywa się "specjalistami", a tę umiejętność nazywa się "wiedzą". Laik oczywiście też może coś sobie sprawdzać, tylko musi to robić "na czuja" i dlatego tyle to trwa. Niestety. Ja twierdzę, że to najlepsza puszka w historii Nikona, lepsza od tych wszystkich D850, czy D6 razem wziętych i jedna z najlepszych puszek na rynku. Wy to zrozumiecie za jakieś pół roku, albo później, ale zawsze będzie można wrócić do tego wątku i sprawdzić, kto i jak oceniał Z9. Dodam tylko, że z Z7 trzy lata temu było tak samo - można sprawdzić w starych wątkach, kto jakie głupoty wypisywał.

    Powodzenia życzę w dyskusjach o żelaznym wilku.
    Jacek

  9. #59
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli ty masz Z9 czy nie masz ?

    Dla mnie Z6 było aparatem przełomowym w Nikonie i do tej pory twierdzę że jest to rewelacja nawet na tle konkurencji, do Z7 podchodziłem sceptycznie z dystansem zwłaszcza przez kosmiczną cenę, teraz mam i wszystko co złe o tym aparacie napisałem mogę przekreślić.
    Z6 i Z7 to pierwsze aparaty, które mam tak długo i nie spieszna mi je zmieniać.

  10. #60

    Domyślnie

    Oczywiście, że mam. Leży na stole obok mnie. Te wszystkie bzdury o Z9 też przekreślisz. Inni także. Nawet Zelber przekreśli, ale musi mieć najpierw możliwość zrobienia zdjęcia Lewandowskiemu jak ssie palucha. Problem polega na tym, że zamiast szanować cudze zdanie, na tym forum przeciwników się hejtuje. Nie wiedząc o nich nic. Nie wiedząc nic o ich wykształceniu, wiedzy i doświadczeniu. Nie zamierzam o tym dyskutować, ale napiszę tylko, że pierwsze zdjęcia sportowe robiłem pięćdziesiąt lat temu, na filmie, całkowitym manualem, bez AF, bez pomiaru, bez serii i się dało. Wielu z was nawet w planach wtedy nie było, kiedy powstawały te zdjęcia. A teraz dyskutujcie o tym, czego na oczy nie widzieliście - no może tylko na internetowej fotce.
    Jacek

Strona 6 z 46 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 w praktyce forumowiczów
    By Mr.Pietrek in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 23-03-2023, 21:03
  2. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  3. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  4. Nikon Z 7II w praktyce forumowiczów
    By wel in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-01-2022, 16:44
  5. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •