Close

Strona 31 z 43 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 421
  1. #301

    Domyślnie

    Ze swojej strony potwierdzam, że między FW 2.X a 3.1 jest różnica na plus.

  2. #302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ostatnie kilka miesięcy mój Z9 leżał w szafie, więc przeoczyłem kilka ostatnich firmware,. Wczoraj wieczorem zrobiłem aktualizację z wersji 2.1 na 3.10.
    Dziś rano spędziłem kilka godzin w terenie fotografując ptaki i muszę powiedzieć że AF dostał niezłego kopa, jest widocznie lepiej niż było.
    Mam tu konkretnie na myśli AF-C + 3D Tracking + Subject Detection. Poprzednio na ruchliwych skaczących ptakach takich jak dzięcioły AF miał problemy z podświetlaniem oka ptaka i koncentrował się na korpusie, po uaktualnieniu 3.10 kwadracik na oku ptaka był prawie jak przylepiony. Problem z losowym gubieniem ostrości (aparat ostrzy na tło i ignoruje pierwszy plan) przy używaniu Nikkora 500 f5.5 PF przez FTZ również został rozwiązany albo ograniczony.
    Dla mnie bomba, trzeba Nikona pochwalić, skomplementuję to tak: czułem się prawie jakbym używał Sony A1
    Fajnie, że w 500 mm jest teraz OK, ale niefajnie, że w Z 105 macro nadal często wybiera tło i trzeba ręcznie przeostrzać.

  3. #303

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Fajnie, że napisałeś. To znaczy, że w Z8 też będzie/jest rewelacyjnie. To ja poproszę o choć drobny update do Z6II. Z powodów psychologicznych, bo tak naprawdę na AF nie narzekam, mimo, że na 100% nie jest tak dobry jak w Z9.
    Nie chcę Cię dobijać ale AF z seri Z6 i 7 w stosunku do Z9 jest jakby go nie było.... to jest podstawowy parametr dla którego wszedłem w Z9... cała reszta jest pomijalna, lub nie warta aż takiego zachodu...
    Nikon Z9 + 14-24 F2.8 24-70 F2.8 70-200 F2.8 i 50 F1.8. Mam co dźwigać....

  4. #304

    Domyślnie

    Mam już kilkanaście dużych sesji na zawodach zrobionych i jedną uwagę do Z9. Problem z ustawianiem ostrości, sytuacja występuje tylko wtedy, gdy aparat był uśpiony, wybudzam, ostrość ustawiona np. na nieskończoność, a szybko poruszający się obiekt jest blisko i jest rozmyty, aparat musi się przeostrzyć na niego. (70-200Z, f5.6, 1/800, ISO auto, WB auto) Obraz w wizjerze z live view zmienia się w 1-3 klatki na sekundę - do czasu wyostrzenia (trwa około sekundę, może krócej). Jak wyostrzy trzyma jak zły i nie ma siły żeby ostrość zgubić. Na 1k zdjęć 999 wychodzi idealnie ostrych. Pewnie po prostu taka uroda tego AF. Doraźnie robię to tak, że pomagam automatyce ręcznie i zanim nacisnę AF ustawiam przynajmniej w przybliżeniu na obiekt. Trwa to ułamek sekundy i potem system przejmuje już ostrzenie.
    Z9 | 24-120 f4 | 105 f2.8 | 70-200 f2.8 | TC2.0 - masz pytania - pisz.

  5. #305

    Domyślnie

    Włącz opcję zapamiętywania i przywracania ostrości po wybudzeniu
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Włącz opcję zapamiętywania i przywracania ostrości po wybudzeniu
    A co to niby ma skracać? Wszędzie piszą, że jest wręcz odwrotnie. I tak właśnie musi być.

    Po pierwsze, dotyczy to włączania/wyłączania, a nie wybudzania. Jeśli jest to ustawione na na ON, to po każdym włączeniu Z9, ostrość jest automatycznie przywracana do zapamiętanego stanu (niezależnie, gdzie to było podczas ostatniego wyłączenia - może być na nieskończoność), a dopiero później (z uwzględnieniem czasu określonego w a3 - blokada śledzenia ostrości) ostrość jest ustawiana ponownie. Zakładam, że jeśli obiekt się porusza i jest to sport, to ustawione jest AF-C i śledzenie. Niestety może być tylko dłużej, a nie krócej.

    Najprościej jest nie dopuścić do przejścia w stan uśpienia poprzez zmianę w menu tego czasu. No ale to znów bardziej obciąża akumulator.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 01-06-2023 o 19:01
    Jacek

  7. #307

    Domyślnie

    Dziękuję, sprawdzę. Faktycznie problem w dużej mierze rozwiązuje dłuższy czas do uśpienia, choć zjada więcej baterii. Tak tylko zgłaszam moją obserwację

    P.S. Polecam publikację:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-06-1 o 21.27.23.png
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	2,40 MB
ID:	72806
    Z9 | 24-120 f4 | 105 f2.8 | 70-200 f2.8 | TC2.0 - masz pytania - pisz.

  8. #308

    Domyślnie

    Właśnie pojawiła się nowa wersja firmware (v4.0):

    https://downloadcenter.nikonimglib.c...ad/fw/494.html

    ■ Still Photography

    • Added [Auto capture] to the photo shooting menu. Users can select capture criteria from [Motion] (the direction the subject is moving), [Distance] (how far the subject is from the camera), and [Subject detection] (whether or not a subject of a given type is detected), and the camera will take photographs automatically while it detects subjects that meet the selected criteria. Note that [Distance] is available with NIKKOR Z lenses and may not function as expected when used with other lenses.
    • The length of time the camera will continue to buffer frames before cancelling shooting during the Pre-Release Capture phase of high-speed frame capture has been increased from 30 to 300 seconds.
    • Added [Large] to the size options available for [Role played by card in Slot 2] > [JPEG Slot 1 - JPEG Slot 2] in the photo shooting menu.
    • Added new bracketing increments for use during auto bracketing with [AE & flash bracketing], [AE bracketing], or [Flash bracketing] selected for [Auto bracketing set]. This change also applies to [Interval timer shooting] > [Options] > [AE bracketing] > [Increment].
    ■ Video Recording

    • Added [Auto capture] to the video recording menu. Users can select capture criteria from [Motion] (the direction the subject is moving), [Distance] (how far the subject is from the camera), and [Subject detection] (whether or not a subject of a given type is detected), and the camera will record video automatically while it detects subjects that meet the selected criteria. Note that [Distance] is available with NIKKOR Z lenses and may not function as expected when used with other lenses.
    • Added low ISO sensitivity options to [ISO sensitivity settings] > [ISO sensitivity (mode M)] for use during N-Log video recording.
    • Changed the range of speeds available for Hi-Res Zoom.
    • Added slow-motion video recording.
    ■ Playback

    • Made changes to the [Select for upload to computer] and [Select for upload (FTP)] items in the playback “i” menu and added [Select for priority upload to computer] and [Select for priority upload (FTP)].
    ■ Controls

    • Added support for the power zoom feature on power zoom lenses.
    • Added an [Exposure delay mode] item to the [CUSTOM SETTINGS MENU] in position d6.
    • Added to the custom controls and roles assignable via the following items in the [CUSTOM SETTINGS MENU]. New reset options have also been added.
    - f2[Custom controls (shooting)]
    - f3[Custom controls (playback)]
    - g2[Custom controls]
    Among the roles that can now be assigned via Custom Settings f2 [Custom controls (shooting)] and g2 [Custom controls] is [Switch eyes], which can be used to switch focus between the subject’s left and right eyes.
    A new [Frame advance zoom position] > [Prefer focus point] role for Custom Setting f3 [Custom controls (playback)] can be used during playback zoom to center the display on the active focus point for each picture when scrolling through pictures using a command dial.
    • Made updates to [Non-CPU lens data] in the [SETUP MENU].
    • Increased the character limit for “Category” entries in IPTC presets.
    • Restructured the [Camera sounds] item in the [SETUP MENU] with the addition of new options, including new sounds and volume level adjustment for the electronic shutter.
    ■ Displays

    • Added focus-distance information to the focus distance indicator displayed during manual focus.
    • The option selected for [Viewfinder display size] (formerly [Finder display size (photo Lv)]) in the [SETUP MENU] now also applies in video and playback modes.
    ■ Network (Also NX Field)

    • Made changes and additions to the [Connect to FTP server] item in the [NETWORK MENU].
    • Changed the procedure used when configuring the camera for synchronized release, increasing to twenty the number of groups that can be created, while the number of cameras in each group that can be controlled from the master camera has been increased to sixteen.
    • Added [Overwrite copyright info] under [Connect to other cameras] in the [NETWORK MENU].
    Z9 | 24-120 f4 | 105 f2.8 | 70-200 f2.8 | TC2.0 - masz pytania - pisz.

  9. #309

    Domyślnie

    Ale heif'ów w tej wersji nadal nie ma.

  10. #310

    Domyślnie

    A potrzebne to do czegoś? W takim korpusie? Jest eksport do HEIF w NX Studio i to spokojnie wystarczy - wszystko można zapisać w HEIF.
    Tak samo jak te małe RAW-y. Po co to komu? W NX Studio można przecież zapisać każdy obrazek w rozmiarze, w jakim potrzeba. Po co sobie tym głowę zawracać w puszce PRO.

    Ale swoją drogą to budujące, że ludzie czepiają się takich drobiazgów. Znaczy, że nic poważniejszego, godnego uwagi, nie znaleziono i praktycznie nie ma się do czego przyczepić.
    Jacek

Strona 31 z 43 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 w praktyce forumowiczów
    By Mr.Pietrek in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 23-03-2023, 21:03
  2. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  3. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  4. Nikon Z 7II w praktyce forumowiczów
    By wel in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-01-2022, 16:44
  5. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •