Close

Strona 30 z 43 PierwszyPierwszy ... 20282930313240 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 421
  1. #291

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Tak się zastanawiam, po co ci do takich zdjęć Z9? Jasno jak w słoneczny dzień na plaży. Zdjęcia można robić praktycznie wszystkim. No ale jak ktoś lubi Z9, to czemu nie. Też można.
    No nie wiem... zastanówmy się
    AF?
    FPS?
    Jakość obrazka?
    Możliwości kadrowania?
    Każda z tych rzeczy(w przytoczonych tutaj warunkach) jest na poziomie niedostępnym dla pozostałych aparatów Nikona.

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Siedzę sobie, pracuję nad fotkami z teatru i mam taką drobną refleksję.
    Też mam drobną refleksję, to jest jakaś prowokacja, czy na serio? Przecież ty nad niczym w tych zdjęciach nie panujesz, ani nad doborem parametrów ekspozycji, ani nad poprawnym naświetleniem ani nad obróbką.

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Oczywiście zawsze można zrezygnować z robienia zdjęć, bo jest za ciemno. Bo się nie da. Ale jeśli zdjęcia są potrzebne, to czasem warto spróbować. Ja Z9 wykorzystuję właśnie do takiej roboty. Między innymi. I wtedy można docenić to, co się zmieniło w Z9 względem lustrzanek i poprzednich modeli bezluster.

    Wiem. Wiem. Nie robisz takich zdjęć. Piłka kopana rządzi.
    Nie ma to jak sobie coś wymyślić, a potem na tej podstawie prowadzić rozmowę z drugą stroną...
    Zdarza mi się(chociaż głównie w zimie) robić zdjęcia w złych warunkach, naprawdę złych, takich gdzie przy ISO 25600 potrafi wypaść nie tylko przy f/2.8, ale i przy f/1.4, czyli kilka EV gorzej niż te, które zaprezentowałeś.
    Ale nie wydaje mi się, żeby tutaj Z9 miał taką przewagę nad jednocyfrówkami jak na niskim/średnim ISO. W D850 wysoka rozdzielczość matrycy już niestety zaczynała wychodzić przy ISO>8000, w Z9 wszystko wskazuje na to, ze będzie identycznie.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Blokują, ja nie widzę zdjęć.
    Dużo straciłeś
    Jedno jest poruszone, z 0.7 EV prześwietlone z wypaloną skórą i z przestrzelonym WB, drugie pod względem jakości wygląda jak z D7000 z plackami kolorowego szumu.

  2. #292
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    W weekend jestem nad wodą oglądam N smartfonie. Tzn nie oglądam Wrócę do domu to popatrzę.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W weekend jestem nad wodą oglądam N smartfonie. Tzn nie oglądam Wrócę do domu to popatrzę.
    Już nie popatrzysz.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.PNG
Wyświetleń:	349
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	65427
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Już nie popatrzysz.
    Rzeczy wrzucone w internet nie giną

  5. #295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Rzeczy wrzucone w internet nie giną
    A gdzie są jeśli ktoś skasował je z macierzystego serwera i nikt ich nie zapisał?
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  6. #296

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    A gdzie są jeśli ktoś skasował je z macierzystego serwera i nikt ich nie zapisał?
    A kto powiedział, że nikt ich nie zapisał?

  7. #297

    Domyślnie

    Z twojej wypowiedzi (294) wynika , że nic nie znika w internecie.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  8. #298

    Domyślnie

    [/QUOTE] Oczywiście zawsze można zrezygnować z robienia zdjęć, bo jest za ciemno. Bo się nie da. [/QUOTE]

    W zasadzie tak. Przy tej masie zdjęć jaka jest na rynku, nabywcę znajdują albo zdjęcia naprawdę dobre albo darmowe (ewentualnie kupowane za żenująco niską cenę) lub rzeczywiście unikatowe - np. celebrytka z gołą d... w publicznym miejscu. Ja staram się robić dobre, a po ciemku to tylko wymieniona już celebrytka miałaby sens.

  9. #299

    Domyślnie

    Ostatnie kilka miesięcy mój Z9 leżał w szafie, więc przeoczyłem kilka ostatnich firmware,. Wczoraj wieczorem zrobiłem aktualizację z wersji 2.1 na 3.10.
    Dziś rano spędziłem kilka godzin w terenie fotografując ptaki i muszę powiedzieć że AF dostał niezłego kopa, jest widocznie lepiej niż było.
    Mam tu konkretnie na myśli AF-C + 3D Tracking + Subject Detection. Poprzednio na ruchliwych skaczących ptakach takich jak dzięcioły AF miał problemy z podświetlaniem oka ptaka i koncentrował się na korpusie, po uaktualnieniu 3.10 kwadracik na oku ptaka był prawie jak przylepiony. Problem z losowym gubieniem ostrości (aparat ostrzy na tło i ignoruje pierwszy plan) przy używaniu Nikkora 500 f5.5 PF przez FTZ również został rozwiązany albo ograniczony.
    Dla mnie bomba, trzeba Nikona pochwalić, skomplementuję to tak: czułem się prawie jakbym używał Sony A1
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  10. #300

    Domyślnie

    Fajnie, że napisałeś. To znaczy, że w Z8 też będzie/jest rewelacyjnie. To ja poproszę o choć drobny update do Z6II. Z powodów psychologicznych, bo tak naprawdę na AF nie narzekam, mimo, że na 100% nie jest tak dobry jak w Z9.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 30 z 43 PierwszyPierwszy ... 20282930313240 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 w praktyce forumowiczów
    By Mr.Pietrek in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 23-03-2023, 21:03
  2. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  3. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  4. Nikon Z 7II w praktyce forumowiczów
    By wel in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-01-2022, 16:44
  5. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •