Close

Strona 22 z 46 PierwszyPierwszy ... 12202122232432 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 460
  1. #211

    Domyślnie

    Oj tam, na PW...
    Nie szczyp się, dawaj tutaj. Przecież wiadomo, że mało która fota będzie mistrzostwem świata, a każdy by chciał zobaczyć, jakie są różnice w porządnych sprzętach.

  2. #212

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Oj tam, na PW...
    Nie szczyp się, dawaj tutaj. Przecież wiadomo, że mało która fota będzie mistrzostwem świata, a każdy by chciał zobaczyć, jakie są różnice w porządnych sprzętach.
    Moim zdaniem żadnej różnicy pomiędzy R5 a Z9 nie widać.
    Nie mam żadnego portfolio ze zdjęciami, mam profil na 500px, bardzo niekompletny zresztą bo nie wstawiam tam dużo, ale zawsze można coś zobaczyć: https://500px.com/p/martingora?view=photos
    Proponuję tylko czytać opisy bo naprawdę ciężko zgadnąć które zdjęcie czym robione.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  3. #213

    Domyślnie

    No to w praktyce, po uaktualnieniu firmware do wersji 2.0, i spędzeniu dzisiaj rano 4 godzin z aparatem w terenie (czego wynik wrzuciłem na forum), nie zauważyłem żadnych zmian w działaniu AF.
    To znaczy wiem że są nowe funkcje i tak dalej, ale nie o tym mówię. Jeżeli chodzi o szybkość i celność nie odczułem aby aparat działał inaczej, ani lepiej, ani gorzej, z nowym firmware jest tak samo dobrze jak było poprzednio.
    Używałem jak zwykle - 3d tracking z włączonym subject tracking - animals. Przepraszam że po angielsku ale wiadomo o co chodzi chyba, a ja nie wiem jak się w polskim menu aparatu nazywają te funkcje.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #214

    Domyślnie

    Myślę że przewaga AF w foto R5 nad Z9 w tym porównaniu wynika ze szkieł. 500PF jest bardzo dokładny, ale to muł straszny w stosunku do 500/4 - zupełnie inne konstrukcje, inne silnika AF. Kolega który przeszedł w ubiegłym roku na R5 (po latach z D3,D4,D4s i D5) obecnie mam R5(jeszcze) i wraca do Z9 m.in. ze względu na AF w foto.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Myślę że przewaga AF w foto R5 nad Z9 w tym porównaniu wynika ze szkieł. 500PF jest bardzo dokładny, ale to muł straszny w stosunku do 500/4 - zupełnie inne konstrukcje, inne silnika AF. Kolega który przeszedł w ubiegłym roku na R5 (po latach z D3,D4,D4s i D5) obecnie mam R5(jeszcze) i wraca do Z9 m.in. ze względu na AF w foto.
    Wiesz co, nie mogę tego wykluczyć, ale akurat w moim przypadku nie wydaje mi się.
    Canon EF 500 f4 L IS USM którego używałem (piszę w czasie przeszłym bo właśnie sprzedał się na eBay) to była konstrukcja ponad 20 letnia - 1999 rok. Zaprojektowana jeszcze w czasach kiedy o bezlusterkowcach nikt nie słyszał.
    Nikkor F 500 f5.6 PF VR ED to konstrukcja z 2018 roku wypuszczona razem z Nikonem Z, co prawda bagnet F ale jednak ten sam rok premiery, czyli konstrukcja 19 lat nowsza i była wypuszczana na rynek kiedy wiadomo było że będzie używana z adapterem na bezlustrach. W obu konstrukcjach wykorzystany jest silnik ultradźwiękowy (USM w Canonie, Silent Wave Motor w Nikkorze). Z całą pewnością nie powiedziałbym że Nikkor to „muł” w porównaniu z obiektywem Canona. Wszystko zależy oczywiście co i jak się fotografuje, w sensie w jakim trybie AF. Ja w obu aparatach używam trybu tracking ze śledzeniem i wykrywaniem obiektu. I już patrząc w wizjer można zauważyć jak Canon odczuwalnie szybciej wyświetla ramkę na wykrytym ptaku i ta ramka bardzo szybko za nim podąża. Na Z9 jest zauważalne opóźnienie w wykryciu obiektu, później już jest tak samo. Do tego w R5 obiekt może wypełniać małą część kadru a i tak zostanie wykryty, w Z9 jednak musi być trochę większy żeby zaskoczyło. Ja myślę że Twój kolega wraca do NIkona raczej z sentymentu do systemu używanego przez długi czas, w końcu jak kupował rok temu R5 to Z9 jeszcze nie było. Nie dziwię mu się w każdym razie. Jak widzisz pomimo tego co napisałem sam pozbyłem się obiektywu Canona i zostaję w Nikonie, z zamiarem kupna nowego Nikkora Z 800 f6.3 PF
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  6. #216

    Domyślnie

    To nie ma dużej znaczenia, Nikkor AFI300/2.8 który powstał 30lat temu i nie ma nawet silnika AFS, zabija AFS500PF5.6. po prostu to inne konstrukcji
    Pewnie niebawem potestuję Z9 z nowym 800VR6.3 i pewnie z moim staruszkiem 400VR2.8
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 26-04-2022 o 21:10
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #217

    Domyślnie

    @Pawel Pawlak Napisz na priv swoje spostrzeżenia jak go potestujesz. Jestem ciekaw czy zauważysz te same minusy co ja i zwróć uwagę na obrazek, nawet sony nie daje tak "płaskiego i zgrzanego". Pozdrawiam.
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi. Peter James

  8. #218

    Domyślnie

    A dlaczego na priv ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    To nie ma dużej znaczenia, Nikkor AFI300/2.8 który powstał 30lat temu i nie ma nawet silnika AFS, zabija AFS500PF5.6. po prostu to inne konstrukcji
    Pewnie niebawem potestuję Z9 z nowym 800VR6.3 i pewnie z moim staruszkiem 400VR2.8
    Rozumiem. Dzięki za informacje, jestem nowy w systemie więc nie znam się na starszych Nikkorach.
    Daj znać jaki będzie efekt testów.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  10. #220

    Domyślnie

    Wreszcie można się przeprosić z JPEG-ami z Z9. Są tak dobre, że praktycznie nie trzeba się martwić o NEF-y. Ostatnie duże roboty w trudnych warunkach (kilka przedstawień teatralnych i dwa koncerty z dynamicznymi tańcami i dużą ilością kolorowych świateł - łącznie kilka tys. zdjęć) nie wymagały otwarcia żadnego NEF-a. Oczywiście jeszcze te NEF-y zapisuję dla bezpieczeństwa, ale już chyba tylko dla bezpieczeństwa. Być może jak coś z tego pójdzie do druku w naprawdę dużych formatach, to trzeba będzie NEF-a wykorzystać, ale kilka wydruków 40x60 bez żadnych problemów poszło bezpośrednio z JPEG-ów.
    Jacek

Strona 22 z 46 PierwszyPierwszy ... 12202122232432 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 w praktyce forumowiczów
    By Mr.Pietrek in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 23-03-2023, 21:03
  2. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  3. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  4. Nikon Z 7II w praktyce forumowiczów
    By wel in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-01-2022, 16:44
  5. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •