Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Efekt Akwareli - potrzebe akcje lub pluginy

    Potrzebuję zrobić efekt malowania akwarelą w PS CS 6 lub CC 2015.
    Czy ktoś może pomóc, czy ma ktoś jakieś gotowe akcje lub strony do pobrania dla starszych wersji PS ?
    Co prawda są tutoriale, ale efekty tam marne raczej. Pobrałem Akcje (Pędzle + textury) do wersji 2022, ale na starszych wersjach PS to nie działa.
    Muszę przerobić 2 zdjęcia na efekt "malarski".
    Chyba że ktoś podpowie, jaki soft lub pluginy posiadały zadowalający efekt akwareli.
    Nikon i podróże ...


  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Widzę jakieś apki w Play na telefon, można zrobić online, coś typu https://www12.lunapic.com/editor/?ac...ndscape&redo=1
    Tylko nie wiem, jaki efekt chcesz osiągnąć, czy nie wyjdzie jakiś kicz z takich prostych programów.

  4. #4

    Domyślnie

    A taki efekt zaszyty był (nie wiem czy nadal jest) w aparatch sony :

    oryginał
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02692_DxO.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	679,6 KB
ID:	58802

    malunek :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02691_DxO.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	377,2 KB
ID:	58806

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W a6400 nei widzę takiej opcji

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje za oddzew. Powiem tak, dużo jest materiałów na ten temat, ale efekty takie sobie. Przez 2 dni po kilka godzin siadłem nad PS i z 2 tutoriali zrobiłem jeden dla siebie z końcowym efektem dobrym i zadowalającym. Wszystko opiera się na 3 filtrach, masce, wklejoną teksturą jak warstwa i końcowo na dogranych pędzlach. Wszystko kwestią dobranych parametrów w tych filtrach.
    A wykorzystać to chcę, ponieważ zacząłem malować właśnie akwarelą i swoje fotografię chcę wykonać ręcznie, uprzednio po obróbce w PS z tym właśnie efektem. Jestem na dobrej drodze?

  6. #6

    Domyślnie

    Może chodziło Ci o cos takiego?

    https://skylum.com/pl/luminar/market...ection/explore

    Do PS czy LR nie mogę teraz znaleźć, choć wydaje mi się, że były jakieś efekty malarskie.
    Swego czasu widziałem naprawdę piękne prace, maskowane wyglądające jak normalne zdjęcie i tylko część rozmyta niczym pędzlem.

  7. #7

    Domyślnie

    Ten "malunek" to jakaś tragedia. Podobne to do wszystkiego, tylko nie do akwareli.
    Jacek

  8. #8

    Domyślnie

    Nawet nie wiedziałem, że można łączyć efekt akwareli ze zdjęciem, efekt faktycznie jak kiepski żart. Tak jak pisałem, trzeba dobrać odpowiednie wartości liczbowe w filtrach i tryb mieszania, typu : pomnóż, światło punktowe, itp. Jedną pracę już z przerobionego zdjęcia namalowałem, nie jest źle...

  9. #9

    Domyślnie

    Możesz troszkę jaśniej napisać i pokazać efekty?

  10. #10

    Domyślnie

    Nie ma sprawy, pokażę efekty. Co prawda od 3 tygodni dopiero maluję akwarelą, ale chciałem aby pomocne były moje zdjęcia, przerobione na właśnie taki efekt.
    Jak próbowałem malować bezpośrednio ze zdjęcia to efekt końcowy w malowaniu był dużo gorszy. Problem jest taki, że trzeba sobie wyobrazić jakimi barwami mieszać w jakich proporcjach,i nanosić na papier, jak cieniować pigment farby.
    Druga sprawa, to malując ze zdjęcia, zawsze podświadomie będzie się dążyć do jak najwierniejszego oddania detalu a to też nie o to chodzi w malarstwie.
    Pierwsze zdjęcie to oryginał, drugie to efekt akwareli w PS a trzecie to praca ręczna
    Czwarte przerobione zdjęcie, przykładowe dla pokazania też efektu z PS, nad nim pracuję pędzlem obecnie

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	or_DSC_0496.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	520,3 KB
ID:	58845

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0496.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	1,04 MB
ID:	58846

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	akw.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	612,9 KB
ID:	58847

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1678_akw.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	753,6 KB
ID:	58848
    Nikon i podróże ...


Podobne wątki

  1. Potrzebe 2 lampy!Proszę o pomoc
    By energy923 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 20:18
  2. Pluginy w Lightroomie
    By Cysiu in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2011, 10:52
  3. Nik pluginy za Free ;)
    By slawekw in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2009, 13:46
  4. Pluginy PS i nie tylko
    By marszull in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-09-2008, 14:20
  5. pluginy efektowe do PSa
    By ictus in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2007, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •