Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Poziomy pasek na zdjęciu D7100

    Przytrafiło mi się na pojedynczym zdjęciu. Reszta w sesji OK. Czy powinienem się zacząć martwić? Oznaki czego mogą to być?


    _DSC8975.jpg
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  2. #2

    Domyślnie

    sformatować kartę pamięci w komputerze (pełny format)
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3

    Domyślnie

    Ja taka kartę raczej bym wyrzucił i zastąpił nową.
    A format to wszyscy zalecają w używanym urządzeniu (obojętne czy to aparat czy kamera).
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #4

    Domyślnie

    Ciekawa sprawa i pewnie macie rację. Przez przypadek skopiowałem pliki z backupowej karty (trochę już styranej) z drugiego slotu. W pierwszej karcie praktycznie nowej plik jest OK. Trochę to dziwne, bo przy podglądzie RAW'a w Faststone nie widać tego paska. Dopiero po zaimportowaniu jest widoczny w LR. Dziękuję za sugestie.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  5. #5

    Domyślnie

    Bez zmiany domyślnych ustawień, FastStone pokazuje tylko zaszyty w RAW jpg - ten może był nieruszony?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    sformatować kartę pamięci w komputerze (pełny format)
    Format zawsze robi się w aparacie, w którym siedzi karta. To najlepsza gwarancja poprawnie zapisywanych zdjęć, choć oczywiście nie dająca 100% pewności w przypadku słabej jakości kart.

  7. #7

    Domyślnie

    "pełny" format możesz zrobić tylko w komputerze, w aparacie jest to kasowanie informacji o pliku, po formacie w komputerze, dopiero format w aparacie, aby mieć pewność w zapisie, oczywiście można postępować z instrukcją aparatu, ale je jestem stary i tradycjonalista
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #8

    Domyślnie

    Dla mnie sprawa eliminacji uszkodzonych komórek czy błędnych zapisów na nośnikach pamięci, to nie jest kwestia gdzie formatować, tylko jak formatować żeby te nieprawidłowości wyeliminować. Nieprawidłowości mogą wynikać z uszkodzeń komórek pamieci nosnika, ale mogą być również efektem zapisu na nosniku złośliwego oprogramowania. Nie wchodząc w jakieś zawiłe uzasadnienia moja sugestia jest taka, żeby takie karty czy dyski formatować dwukrotnie, najpierw zastosować formatowanie niskopoziomowe ze zmianą zapisu na wszystkich komórkach pamięci np. czymś takim. http://hddguru.com/software/HDD-LLF-...l-Format-Tool/ a następnie przeprowadzić standartowe formatowanie w systemie gdzie nosnik będzie pracował, czyli w aparacie, czy komputerze z konkretnym systemem operacyjnym. Oczywiście jeżeli kwestia kosztów nie odgrywa roli, to najlepiej taki niepewny nosnik pamieci potraktować młotkiem i oddać do elektrośmieci, a nowy formatować w środowisku pracy czyli karty pamięci w aparacie.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem takie pasy na kilku zdjęciach (z około 2 tysięcy). Nie było tego widać na podglądzie a dopiero po eksporcie. I uwaga - ponowny eksport tych samych zdjęć spowodował, że artefakty na części uszkodzonych wcześniej plików nie powstały. Więc do łańcucha rozpatrywanych powodów należy dodać też czytniki/kable/dyski.

Podobne wątki

  1. D300s Problem czarny pasek na zdjęciu
    By Athlon in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-08-2017, 06:25
  2. Pionowy/pzoiomny pasek na zdjęciu
    By arhetyp in forum Serwis
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-03-2014, 22:16
  3. d700 - pasek na zdjęciu
    By haki in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-07-2013, 12:21
  4. Pasek na zdjęciu - Co to za usterka?
    By KaeF in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 18:26
  5. Nikon D90 Pasek na zdjeciu..problem...
    By Rona in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 16:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •