Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    To ten Samyang do nieruchomości chyba średnio się nada, ze względu na znaczną dystorsję falistą. Mi ona, po zastosowaniu profilu, nie przeszkadzała w krajobrazie, ale nie wiem jak to będzie z liniami prostymi we wnętrzach.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FotoPan360 Zobacz posta
    Najtańszy jest za 800. Chyba warto zainwestować i nie kombinować. Lub stracić 200 zł na ten adapter i sprawdzić czy będą duże straty w jakości zdjęć. Dodam że fotografuję jedynie nieruchomości.
    Poczekaj lub ponegocjuj. Gdy kupowałem swojego, to drugi sprzedający od ręki zszedł na 750zl, później sam pytał czy chcę go za 700. Obiektyw bardzo fajny, ale jak już zauważył przedmówca: do architektury się nie nadaje zbytnio bo zęby zjesz na prostowaniu ścian. Może rozważ jakieś Venus Laowa z serii Zero-D? To "D" jest w nazwie właśnie od dystorsji, mają naprawdę szerokie kąty, niektóre jaśniejsze, jest w czym przebierać. Niestety używek jak na lekarstwo.

  3. #13

    Domyślnie

    Odpowiedz sobie na pytanie, czy na pewno chcesz d610, pewnie słyszałeś o wadzie występującej w wielu egzemplarzach. Stemplowanie brudu ew. częste czyszczenie to dość żmudna zabawa. Ale nie znam się, nie miałem tego body, pewnie znajdą się też zadowoleni użytkownicy.

    Może inaczej, zasadnicze pytanie ile możesz/chcesz wydać i czy ewentualnie masz już jakiś aparat.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bez przesady, raz na kilka tysięcy zdjęć dmuchnie albo nawet przeczyści, banalnie proste, a problem raczej dotyczy D600, zresztą więcej roboty z brudem na sensorze jest w bezlustrach.

  5. #15

    Domyślnie

    Koesh, tylko jak pytający tak chce kombinować, to lepiej serio niech bezlustro Sony kupi.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Kąta nie zmieni, ale skoro to adapter ze soczewką, to jakość obrazka poleci pewnie na łeb.
    Kąt zmieni się.
    Adapter z soczewka to nic innego jak konwerter o współczynniku ok. 1,1
    A jakość spada jak to zwykle przy bardzo marnym konwerterze.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Kąt zmieni się.
    Adapter z soczewka to nic innego jak konwerter o współczynniku ok. 1,1
    A jakość spada jak to zwykle przy bardzo marnym konwerterze.
    O, dzięki. Nawet nie wiedziałem.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #18

    Domyślnie

    Oczywiście, jeśli jest tam soczewka. Bo wystarczy zwykła szklana płytka, żeby zmniejszyć odległość rejestrową.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #19

    Domyślnie

    Po tym, jak przeczytałem, że adaptery z soczewką są, khem, bzdy warte, jakoś się tym nie interesowałem. Teraz będę wiedział.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Kąt zmieni się.
    Adapter z soczewka to nic innego jak konwerter o współczynniku ok. 1,1
    A jakość spada jak to zwykle przy bardzo marnym konwerterze.
    W przypadku tego akurat adaptera widziałem w opisach współczynnik 1.2 oraz 1.4. Były to adaptery różnych firm, w opisy nie można do końca wierzyć, mimo to można się rozczarować nie tylko jakością, ale i uzyskanym kątem.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Nikon Z6II + adapter FTX czy Nikon D500 - Do reportażu i przyrody (???)
    By Fanky in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 12:34
  2. Adapter Pixco AF Confirm - prszę o opinie
    By wooky79 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 14:20
  3. Nikon adapter M42
    By o.s. in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 15:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •