Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1

    Domyślnie Nikkor Z 800 mm f/6.3 VR S

    Jeszcze nikt nie wrzucił nowej zapowiedzi? Ktoś się spodziewał takiego czegoś? Ja nie mam potrzeb ani nie znam generalnie takich długich szkieł, więc ciężko mi ocenić, ale czy potencjalnie zainteresowani (ptasiarze, zwierzyniarze, samolotowcy) jarają się tym czy raczej to coś dziwnego i zbędnego?

    https://www.optyczne.pl/17152-news-N..._6.3_VR_S.html


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021-12-14 12_30_08-Nikon Nikkor Z 800 mm f_6.3 VR S - Optyczne.pl.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	58554

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tam chętnie bym takie szkło przytulił, pytanie czy poziom cenowy to będzie półka 400 VR S czy raczej 500 5.6 F, 800mm i F6.3 to bdb wynik

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawe ile sobie zawołają. Powinien być lekki przez te soczewki fresnela.

  4. #4

    Domyślnie

    83k eFkowa 800/5.6E. Wątpię, żeby było dużo taniej, jeśli w ogóle.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    To jest 6,3 zamiast 5,6 i do tego PF więc mniejszy. Zobaczymy.

  6. #6

    Domyślnie

    No tak. I TC1.25 nie ma w zestawie.
    To może ciut tańszy będzie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Wygląda imponująco, nie powiem, nie kojarzę nawet żeby takie kolubryny się pojawiały na przestrzeni ostatnich lat. Ale może nie bez powodu? Jaki zysk przyniesie firmie wyprodukowanie tak wyspecjalizowanego obiektywu uwzględniając projekt, wdrożenie do produkcji seryjnej oraz koszty samej produkcji w dobie braku niemal wszystkiego na rynku? Jakoś mi się kojarzy to z megalomanią pewnego żydowskiego akwarelisty, który do końca chciał budować niedorzeczne, kilkusettonowe czołgi w obliczu klęski i braków zasobów. Oby tu wyszło lepiej. Miejmy nadzieję, że kilka tysięcy sprzedanych egzemplarzy zasili kabzę firmy, a nie będzie musiało być przykrywane z przychodu ze sprzedaży Z9... Słyszałem już dziesiątki głosów, że potrzeba UWA dla DX, jasnej 135, następcy makrówki 200/4... Ale nigdy żeby ktoś pilnie potrzebował 800mm. Pozostaje trzymać kciuki, żeby okazał się tak rewelacyjny jak się spodziewamy i rzeczywiście ściągnie zawodowców z powrotem

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Przede wszystkim potrzeba jasnych szerokich kątów dla rzeszy ślubniakow.
    Nikon zachowuje się dziwnie, jakby nie wiedział gdzie leżą konfitury. Ci ludzie mają kasę, kupią drogie szkła. Nie wszyscy oczywiście, ale w skali świata to dziesiątki tysięcy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Rzeczywiście dużo lepszy przykład. Jakby nie mieli ochoty schylić się po forsę. No ale zobaczymy co z tego będzie

  10. #10

    Domyślnie

    Może to po prostu lekko przeprojektowana 800/5.6E? Jeśli tak, to wydatków na R&D jakoś sporych nie mieli. Choć fakt, dziwna decyzja. Nie wydaje mi się, że ktoś, kto kupił 800/5.6E do D5 powiedzmy przy przesiadce na Z9 będzie tego potwora wymieniał. Nowi użytkownicy? Musiało by to szkło być duużo tańsze, niż Fkowa 800.
    Cóż, kolejna dziwna decyzja N. ¯\_(ツ)_/¯

    PS. Gdzie 16-35/2.8 się pytam?!
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •