Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 74
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czemu 2x tyle, a ten nowy Nikkorowy Tamron cenowo nawet tańszy od Tamrona katalogowo o 100 USD.
    Ceny startowe: 800$ Tammi G1 vs 1200$ Nikkor. Gdzie tu nikkora 100$ taniej widzisz?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #42

    Domyślnie

    Hmm, doskonale rozumiem pojawienie się tego szkła:
    - potencjalny kit - nie S-line
    - 2.8!!! i każdy ma przed oczami piękne bokehy (podobno wcale takie ładne to rozmycie nie jest, ale co kto woli), a f4 to przecież fuj
    - lżejszy i tańszy od Z 24-70 2.8

    Pod tym kątem jest to pójście drogą Sony i może, znając proporcje, podjęcie walki w segmencie entry level ("otwarcie bagnetu" i pozwolenie trzeciej firmie zarabiać i jednocześnie zachęcać do wchodzenia w system, a jednocześnie bagnet nie został otwarty niekontrolowanie, dla wszystkich).
    Jednocześnie ja, który mam i 24-70 f4 - mega ostry i pewny (aż dziwne że to był kit, ale pewnie dlatego był że wtedy nic innego nie było), a gdy chcę porobić foty z płytką głębią ostrości, zakładam Z 40 f2. W zasadzie, do fot rodzinnych, to 40ki nie odpinam z body, jest mega uniwersalna, a przede wszystkim malutka i leciutka. Nareszcie bezlustro nabrało sensu, tu jest ta korzyść ze zmniejszenia rozmiaru. I teraz, gdy pojawia się 28-75, nawet mimo że to jest 2.8, ale jednak waży pół kilo i ma adekwatną długość, to tak szczerze mówiąc, w tej cenie, to ja się bardzo poważnie zastanawiam czy jego kupno ma sens.

    Natomiast jeśli to jest sygnał, że Nikon chce kosić kasę na topowych szkłach (S-line), a budowanie rynku zostawia Tamronowi, to tylko pozostaje mi czekać na jakiś fajny 70-300 do krajobrazu (o czym wspomniał koesh). Nie musi być szybki (af), nie musi być jasny - byle był ostry i pewny, i tani. Wtedy przestanę się wkurzać na cenę Z100-400

  3. #43

    Domyślnie

    Jest do Sony T70-300, ponoć niczego sobie. Ostatnio nawet staniał, coś koło 2k wychodzi, zdaje się że przez chwilę był nawet tańszy.

    Mnie się bokeh z ostatnich Tamronów całkiem podoba, taki bardziej nerwowy, nie budyń. Co kto lubi.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Mnie się bokeh z ostatnich Tamronów całkiem podoba, taki bardziej nerwowy, nie budyń. Co kto lubi.
    W sumie racja, zawsze to jakiś charakter Poczekamy, zobaczymy. Ważne że coś się dzieje.

  5. #45

    Domyślnie

    Ktoś coś wie kiedy będzie w sprzedaży ? Chce od razu go kupić z z7 i z 85mm 1.8 z

  6. #46

  7. #47

    Domyślnie

    4.8k na nikon.pl

    Tyle samo na cyfrowych.

    Tylko to oczekujemy na dostawę niefajnie wygląda...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #48

    Domyślnie

    Dostawa będzie w 2023. Na jesień. Albo na zimę.
    A poza tym nie za 4.8k, tylko 5.8k.
    A jeszcze poza tym, 2.8 wygląda dobrze, 28 trochę mniej, jak na podstawowego zooma.

  9. #49

  10. #50

    Domyślnie

    Witajcie ktoś już ma ? Może coś o nim powiedzieć ? Jak obrazek, af, wykonanie względem 24-70f4

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nisi 75mm f/0.95
    By Jacek_Z in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-10-2018, 00:26
  2. Tamron SP AF 28-75mm F/2.8
    By Angel_Death in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-08-2018, 22:43
  3. Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD
    By nikoniarz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-02-2018, 15:39
  4. Tamron 28-75mm f/2.8
    By glowki in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 18:27
  5. Tamron AF 28-75mm 28-75 f/2.8 XR Di
    By kacperek in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-06-2005, 09:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •