Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Nikon d610 vs Canon 6d mkii

    Witam zastanawiam się nad kupnem Nikona d610 lub Canonem 6d mkii. Głównie fotografuje portrety i imprezy. W aktualnym aparacie który sprzedałem brakowało mi jakości przy słabym świetle. Myślałem również nad a7ii ale wydaje mi się dość nieopłacalnym na dłuższa metę.

  2. #2

    Domyślnie

    Super, napisz jak już coś wymyślisz

  3. #3

    Domyślnie

    Liczę na rady innych co może mieli taki sam dylemat.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Standardowo, a obiektywy patrzyłeś, ceny i co potrzebne ?
    Canon tradycyjnie przegrywa sensorem, zresztą techniczne sprawy znajdziesz i wygrywa Nikon zazwyczaj ale to nie przekreśla Canona przecież.

  5. #5

    Domyślnie

    podstawowe pytanie: jakie obiektywy? bo jak to bedzie wiadomo, to korpus sie sam wybierze

  6. #6

    Domyślnie

    50mm 1.8/1.4 co idzie raczej w stronę nikkorów i 24-70 lub coś blisko tych ogniskowych. Niby canon ma mniejsze szumy od d610 ale jak to wychodzi w praktyce.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Canon mniejsze szumy ?
    Najnowsze sensory Canona nadal nie doszły do tego co Nikon miał od wielu wielu lat w lustrzankach, do tego DR oczywiście też w Nikonie lepszy.
    Ten Canon szumi nie wiele mniej jak Nikon D7500.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 13-12-2021 o 16:41

  8. #8

    Domyślnie

    ale obrabiales jeden i drugi i mowisz z autopsji?

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli wiesz i nie wiesz czego potrzebujesz. Typowe na początku drogi, bo niby wiem a i tak nie wiem

    Moim zdaniem, idź w kierunku Sony a7II - kupisz w miarę tanio, zbudujesz podstawę do systemu z dużą ilością fajnych obiektywów. Możesz kupić na początek fajne samyangi używki po 1000-1500zł a nawet coś z okolic 24-70 znajdziesz w dobrej cenie. Obiektywy zostaną a przyzwoitą puszkę czyli A7II zmienisz kiedyś na A7III i tak pewnie już zostanie aż do śmierci sprzętu

    Kupisz lustrzankę i za jakiś czas ponownie będziesz szukał czegoś nowego bo każdy trąbi o bezlusterkowcach. Wskazane lustra nie powalają pod względem AF a wejdziesz w system, który i tak kiedyś wyprzedasz przechodząc na bezlusterkowca.

    Lustrzanki są fajne, sam ciągle myślę aby kupić d700 i zostawić tego dinozaura na zawsze ale postęp jest nieubłagany. Poleciłbym bezlustra nikona lub canona ale do nich nie jest jeszcze mało tanich stałek a to jednak robi robotę - małe jasne obiektywy.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Odradzam Sony A7II, najgorszy aparat jaki miałem, w Sony nie ma nic sensownego poniżej A7III.

    Zdecydowanie lepiej Nikon Z5 albo nawet tego dziada Canon Rp.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  2. Nikon D800 lub D610 vs Canon eos 6D?
    By dalu in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 397
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 16:36
  3. Potrzebuję wypożyczyć body canon 5D mkII...
    By sztefanek in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 22:26
  4. Nikon D3100 vs Nikon D5000 vs Canon 550D
    By michal1226 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 09-12-2010, 17:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •