Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    MTzn mam tam nadal ale dziwne że juz prawie przestał działać. Od nieużywania?
    Hm... Popsuć Linuxa, to trzeba się postarać.

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Żadne aktualizacje już nie sa możliwe.
    A to niby z jakiego powodu? Każdego Linuxa można stale utrzymywać sprawnego i aktualizowanego. Tylko może niekoniecznie za pomocą jakichś ułomnych narzędzi od Canonicala, a normalnych, linuxowych.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Hm... Popsuć Linuxa, to trzeba się postarać.



    A to niby z jakiego powodu? Każdego Linuxa można stale utrzymywać sprawnego i aktualizowanego. Tylko może niekoniecznie za pomocą jakichś ułomnych narzędzi od Canonicala, a normalnych, linuxowych.
    Chodzi mi o aktualizacje niektórych programów np.firefoxa na tej wersji już nie są możliwe. Z kolei nowszy ubuntu ledwo ruszy na tym starym dellu. Ubuntu 10 próbowałem przywrócić do sprawnego działania ale tu nie warto

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Chodzi mi o aktualizacje niektórych programów np.firefoxa na tej wersji już nie są możliwe. Z kolei nowszy ubuntu ledwo ruszy na tym starym dellu. Ubuntu 10 próbowałem przywrócić do sprawnego działania ale tu nie warto
    Nie zaktualizujesz programu 64bit na systemie 32bit. Jeśli masz stary/32bitowy system to kicha z nowymi programami bo nowe biblioteki się nie zainstalują/nie zadziałają.

  4. #14

    Domyślnie

    Zaktualizować może i by się dało ale szkoda nerwowwow z tak starym systemem i kompilowaniem zależności.
    A zobacz minta z xfce, może nawet tego zorina lite też bazuje na xfce. Może Dell odżyje jeszcze
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Zwłaszcza, że pod Linuksem człowiek nie uruchomi nie tylko Lightrooma, ale i NX Studio. Miałem Ubuntu, później Minta, jednak ograniczenia dotyczące aplikacji mnie odrzuciły. Fajne systemy dla niewymagających.
    nie robmy sobie jaj z pogrzebu.

    jak kupisz jezdzidlo rozmiaru VW Tourana czy Renowki Espace to narzekasz, ze wolno jezdzi i duzo pali? czy tez kupujesz je po to, zeby zmiescilo wygodnie spora rodzinke i jeszcze w pierona gratow (wersja dla plci pieknej: podstawowe walizki z odzieza i niezbednikami na tydzien) ?

    Linux (czy Unix ogolnie) to nie jest sytem desktopowy w pierwszej kolejnosci. a juz na pewno nie desktopowy w zakresie multimediow. w 2021 roku to i tak jest kosmicznie lepsze niz drzewiej, kiedy sam sie bawilem w mojego pierwszego debiana 3.0. wtedy to stabilnie dzialajace iksy byly wielkim wydarzeniem, i ze dzwiek sie udalo wydobyc bez kernel panika


    od okolo 2 lat mam Ubuntu na sluzbowym lapsie. z tak prostego wzgledu, ze dla developera python/AWS to to jest najprostsza rzecz. w konfiguracji nieskonczenie wygodniejsza od Windy, z normalnym POSIX-owym systemem plikow, z prawami uzytkownika. no i przede wszystkim z pelnym interfesjem shellowym, gdzie wszystko mozna zautomatyzowac i dograc ze soba skryptami. drzewiej robilem mnostwo rzeczy polaczonym terminalami z serwerami linuksowymi (centos) i z tym sie dalo zyc, ale generalnie walenie kotka za pomoca mlotka. jeden program do shella zdalnego, drugi do transferu plikow, trzeci do zdalnego desktopu, jeszcze interfejs do procesow przez przegladarke www... z du* taka robota

    na domowym kompie do LR i Cywilizacji mam Winde 10. ta ostatnio po prawdzie na Ubuntu tez dziala

  6. #16

    Domyślnie

    Bo w Linux tak już jest, że jeden program służy do tego do czego jest napisany.
    Choć zdarzają się programy wykonujące coś tam jeszcze oprócz założonego.
    Np. Pix przeglądarka grafiki potrafi wyświetlić pliki wideo, ale jest zbliżona dziedzina.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Zaktualizować może i by się dało ale szkoda nerwowwow z tak starym systemem i kompilowaniem zależności.
    A zobacz minta z xfce, może nawet tego zorina lite też bazuje na xfce. Może Dell odżyje jeszcze
    Parę lat temu, może i 10, ubuntu skutecznie zreanimowalo tego della, dźwięk i grafika dużo lepszej jakości niż pod windows 7, który tam się meczyl. No ale to dawno temu...

  8. #18

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze działającego D531, niezawodny sprzęt
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #19

    Domyślnie

    Nie wiem co tam zainstalować... DOSa 4?

  10. #20

    Domyślnie

    Sprawdz jakies lekkie distro, moze Puppy Linux albo Zorin 16 Lite, min wymagania: 700 MHz procek i 512 Mb ram.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wątek dla użytkowników Apple'a
    By Majek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5813
    Ostatni post / autor: 05-01-2024, 13:18
  2. Kalibrator pod Linuxa za 60F
    By seler in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 12:21
  3. Informatyk od Linuxa potrzebny od zaraz w Lublinie : )
    By redrumdanyboy in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-05-2010, 11:19
  4. Zrzut zdjęć z D100 na Linuxa - "online"
    By grissley in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 22:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •