Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59
  1. #51

    Domyślnie

    Mam neoprenowe, niestety na mróz się nie nadają. Na temperaturę ok. 0 stopni mogą być.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T&T Zobacz posta
    Mam neoprenowe, niestety na mróz się nie nadają. Na temperaturę ok. 0 stopni mogą być.
    Dlatego ja nie widzę innej opcji, jak jedne rękawiczki do wędrowania w mrozie i drugie do fotografowania. W moim przypadku, najlepiej z odkrytymi palcami. Jak jest cieplej, to łatwiej znaleźć coś uniwersalnego, ale na solidny mróz nie widzę opcji. Przynajmniej, z mojego doświadczenia tak wynika.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  3. #53

    Domyślnie

    Rękawiczki z Allegro https://allegro.pl/oferta/rekawice-r...e-l-6457697441 przeszły u mnie test na Islandii. Po tygodniu używania mam kilka wniosków, może komuś się przyda:

    - rękawiczki są bardzo ciepłe, chronią też dobrze od wiatru, spokojnie dawały radę przy odczuwalnych temperaturach minus kilkanaście stopni;
    - dobrze zaprojektowane, można łatwo wysunąć jeden palec plus kciuk, bardzo funkcjonalne;
    - miałem drugie rękawiczki, teoretycznie cieplejsze, praktycznie ich nie używałem bo palce oddzielnie szybciej marzną, nawet w lepszym materiale;
    - gorszą stroną jest jakość materiału i wykonania tych rękawiczek, klapka na palce prawej dłoni zaczęła się pruć;
    - podobnie wyłażą różne nitki na szwach, sam materiał szybko się mechaci;
    - estetyki w tych rękawiczkach raczej się nie znajdzie, już po 2-3 dniach intensywnego użytkowania wyglądają jak długo używane i spracowane.

    W naszych warunkach nawet przy kilkustopniowych mrozach, powiedzmy tak do -5, nie przejmuję się w ogóle rękawiczkami. Używam najczęściej jakichś tanich polarowych albo takich cienkich ze sztucznej wełny z marketu za kilka złotych. Do obsługi drona spokojnie wytrzymywałem te 20+ minut na chłodzie czy mrozie bez rękawiczek. Ale w zetknięciu z temperaturami, gdzie odkryty palec zwyczajnie boli po paru minutach, te rękawiczki są genialnie ciepłe mimo nie najwyższej jakości materiałów i wykonania. Jak mogłem ich wcześniej nie mieć? Dla mnie teraz niezastąpione, mega ciepłe i funkcjonalne

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Rękawiczki z Allegro https://allegro.pl/oferta/rekawice-r...e-l-6457697441 przeszły u mnie test na Islandii. Po tygodniu używania mam kilka wniosków, może komuś się przyda:

    - rękawiczki są bardzo ciepłe, chronią też dobrze od wiatru, spokojnie dawały radę przy odczuwalnych temperaturach minus kilkanaście stopni;
    - dobrze zaprojektowane, można łatwo wysunąć jeden palec plus kciuk, bardzo funkcjonalne;
    - miałem drugie rękawiczki, teoretycznie cieplejsze, praktycznie ich nie używałem bo palce oddzielnie szybciej marzną, nawet w lepszym materiale;
    - gorszą stroną jest jakość materiału i wykonania tych rękawiczek, klapka na palce prawej dłoni zaczęła się pruć;
    - podobnie wyłażą różne nitki na szwach, sam materiał szybko się mechaci;
    - estetyki w tych rękawiczkach raczej się nie znajdzie, już po 2-3 dniach intensywnego użytkowania wyglądają jak długo używane i spracowane.

    W naszych warunkach nawet przy kilkustopniowych mrozach, powiedzmy tak do -5, nie przejmuję się w ogóle rękawiczkami. Używam najczęściej jakichś tanich polarowych albo takich cienkich ze sztucznej wełny z marketu za kilka złotych. Do obsługi drona spokojnie wytrzymywałem te 20+ minut na chłodzie czy mrozie bez rękawiczek. Ale w zetknięciu z temperaturami, gdzie odkryty palec zwyczajnie boli po paru minutach, te rękawiczki są genialnie ciepłe mimo nie najwyższej jakości materiałów i wykonania. Jak mogłem ich wcześniej nie mieć? Dla mnie teraz niezastąpione, mega ciepłe i funkcjonalne
    Super. Moje na razie leżą w plecaku i chyba doczekają się debiutu dopiero na kolejną jesień. Tym niemniej, recenzja budująca, zważywszy na rewelacyjną cenę i sporo plusów
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  5. #55

    Domyślnie

    Tak, przy tej cenie walory estetyczne można przeboleć wobec funkcjonalności i ciepełka Byłem wręcz zaskoczony, że są takie ciepłe

  6. #56
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #57

    Domyślnie

    A ja posiadam te: https://megadron.pl/pl/products/reka...h-m-10047.html
    Fajna opcja, że na trzech palcach kciuku, wskazującym i środkowym materiał można odchylić i przypiąć na klamrę.
    |D750|T17-35/2.8-4|N50/1.4|T100-400/4.5-6.3|

  8. #58

    Domyślnie

    Również posiadam rękawiczki PGY TECH - niby OK, ale moim zdaniem są trochę zbyt sztywne.

    _______
    https://www.listkiewicz.eu

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ark Zobacz posta
    Również posiadam rękawiczki PGY TECH - niby OK, ale moim zdaniem są trochę zbyt sztywne.

    _______
    https://www.listkiewicz.eu
    Ja musiałem odesłać. Nie dało się wytrzymać, takie sztywne i ciasne. A nie wydaje mi się, żebym miał taką wielką łapę. Natomiast, wspominane wcześniej, rękawiczki z allegro, sprawdziły mi się ostatnio wyśmienicie na mrozie.
    Ostatnio edytowane przez Rafaello666 ; 10-12-2023 o 22:10
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Nowe rękawiczki
    By edmund in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 00:17
  2. [ Portret ] Turkusowe rękawiczki
    By Assire in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-10-2012, 22:52
  3. Rękawiczki bawełniane
    By Art Erie in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 16:31
  4. [ Portret ] Mery 2 (bez rękawiczki:P)
    By Aqil in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-01-2009, 11:12
  5. [ Sport ] A tak na zime, troche foto-moto z lata :)
    By phantomek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-01-2008, 09:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •