Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    W lightroomie tez mozna niezle przeostrzyc zdjecie.
    Kiedys zauwazylem, ze w NX szybciej doostrza zdjecie, ale wg mnie to sprawa sposobu wyostrzania. Mam wieksze zaufanie w tym wzgledzie do Adobiego.
    Z czterech programow, ktore posiadam (Lightroom, NX, C1 i Aperture) wybralem Lightrooma. Pracuje mi sie w nim najszybciej, mam porzadek w zdjeciach, nad ktorymi w Lightroomie (jak i w Aperture) najlatwiej zapanowac, interface jest najbardziej przejrzysty, moc narzedzi do korekty (prawie jak w PS i rownie efektywnych), mozliwosci eksportowe.

  2. #22

    Domyślnie

    Raw Therapee - prosty, mało zajmuje. Dla mnie ok!
    NIKON D50\18-55 G ED\JUPITER 37A\JUPITER-9\HELIOS-44-2\MIR-1B\Słoik po delikatesowej Topca 325 CS

  3. #23

    Domyślnie

    Fotom,
    No i wpadłeś w pułapkę

    Trzeba było zainstalować tylko jeden program - byłoby Ci łatwiej A tak, to będziesz się miotał pomiędzy CNX i LR tak jak ja to czynię od długiego czasu, hehe...

  4. #24

    Domyślnie

    Rzeczywiście, trochę się miotam, ale pierwsze, drugie, i trzecie wrażenie już mam. Wybrałem kilka zdjęć zrobionych w trudnych warunkach oświetleniowych - żarówki, światło świeczki, zdjęcia niedoświetlone oraz kilka zdjęć z korzystnym oświetleniem i poddałem je podstawowej obróbce. Żarówkę i świeczkę o niebo lepiej wywołał NX
    (dużo mniej widoczny szum, zachowana nastrojowość zdjęcia) - po prostu pięknie. LR mocno rozjaśniał zdjęcie
    dodając nieco niebieskiej dominaty, szumu było więcej i był bardziej kolorowy. W zdjęciach słonecznych LR dodaje
    więcej żółci kosztem naturalności, NX jakby ładniej dbał o niebo i zieleń. Oczywiście różnice nie są powalające,
    ale zauważalne. Jak na razie (u mnie) wygrywa NX.

  5. #25

    Domyślnie

    W LR jak i NX mozesz zapanowac nad nastawami. Nie pisz, ze LR mocno rozjasnil zdjecie i nie podoba Ci sie to, skoro mu na to pozwoliles przez wcisniecie AUTO przy korekcji (Tone Control) !!!

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fotom Zobacz posta
    Rzeczywiście, trochę się miotam, .
    A moze Bibble? W wersji Light tylko 60$... ja jestem zachwycony
    D50 + N50/1.8 + N85/1.8 + T17-50 2.8

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IcePower Zobacz posta
    W LR jak i NX mozesz zapanowac nad nastawami. Nie pisz, ze LR mocno rozjasnil zdjecie i nie podoba Ci sie to, skoro mu na to pozwoliles przez wcisniecie AUTO przy korekcji (Tone Control) !!!
    Rzeczywiście, masz rację - włączyłem auto - ale zrobiłem to w obu programach. Taki rodzaj auto-prezentacji.
    Zwykła procedura rekrutacyjna:"najpierw pokaż mi co umiesz, a potem ja zobaczę, co da się z ciebie wycisnąć".
    I ten etap (jeszcze raz powtórzę - u mnie) wygrał NX.
    Muszę jeszcze dodać, że ja właściwie tak obrabiam nefy (do tej pory w C1) - włączam "auto", a następnie jeżeli
    to konieczne szlifuję szczeguły.
    Jak napisałem w poprzednim wejściu, obok obrazków "trudnych" dałem również te, które są właściwie OK. I w tym
    przypadku NX poprawił niebo i zieleń drzew, podniósł kontrast - czyli po prostu podrasował zdjęcie. LR zażółcił i właściwie musiałem cofnąć tę operację i doszlifować zdjęcie sam (inna sprawa, że do poziomu NX nie dobiłem).
    LR natomiast na pewno wygrywa w szeroko rozumianej prezentacji zdjęć (slajdy, drukowanie i internet), posiada
    również 19 filtrów (te nikonowskie natomiast, nie są kompatybilne z NX ), ale to inna historia i chyba wszyscy
    zainteresowani o tym wiedzą.
    Na koniec muszę jeszcze dodać, że w obu tych programach jestem na początku drogi i być może (na pewno)
    wielu ważnych rzeczy nie wiem.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TeamHANS Zobacz posta
    Raw Therapee - prosty, mało zajmuje. Dla mnie ok!
    A czy jest tam możliwość odszumić zdjęcie??

    Bardzo proszę o odpowiedź
    "Potęga wiary jest motywacją i siłą podtrzymująca każde ważne, znaczące i pełne sukcesu życie"
    || D70 | T17-50/2.8 ||

  9. #29
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritwood Zobacz posta
    Fotom,
    No i wpadłeś w pułapkę

    Trzeba było zainstalować tylko jeden program - byłoby Ci łatwiej A tak, to będziesz się miotał pomiędzy CNX i LR tak jak ja to czynię od długiego czasu, hehe...
    podzielam, mam zinstalowany darmowy SILKYPIX i pełna wersję Capture NX, po dwóch tygodniach użytkowania zaczynam doceniać ten drugi,
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  10. #30

    Domyślnie

    mam pytanie i proszę o naprawdę szybką odpowiedź: jakim programem zamienię automatycznie pliki NEF na JPG?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •