Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
Tak i nie.
Ja nigdy nie byłem skłonny do potępiania N czy C za "koszenie kundelków" - bo niby jak firma produkująca obiektywy miała by wspierać swoją konkurencję?
...
Tak i nie Niby można zrozumieć taką strategię biznesową, ale jak pokazało Sony można też inaczej. Ok, zależało im na zdobyciu rynku dla bezlusterkowca, na dodatek z nowym bagnetem, konkurencja dslr była bardzo mocna. Ale teraz konkurują przede wszystkim jakością swoich szkieł i parametrami, nie uwalaniem konkurencji softem. Mnie taka konkurencja wcale nie przeszkadza

Co do reverse engineering to spotkałem się ze stwierdzeniem, że do Sony dalej tak robią szkła inne firmy, wcale nie przez licencje. Ale to ciekawostkowo do sprawdzenia, bo tak naprawdę mnie to średnio interesuje, przynajmniej dopóki wszystko działa.
Jak się zmieni strategia, będę się martwił.

Od początku twierdziłem, że Nikon powinien dopuścić do DX-owych szkieł inne firmy, głównie Tamrona z 17-70/2.8 co zmieniłoby jakość sytemu. Ewentualnie Sigmę 18-50/2.8. Niby poszli w rebrand Tamrona, ale dla klienta to tak sobie. Na dzień dobry drożej, trudniej o promocje.