Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 61
  1. #31
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alecin Zobacz posta
    Według strony Nikona, Z50 + 16-50 VR jest za 4530, a Z50 w pakiecie + 16-50 VR + 50-250 VR za 5400. Czyli 50-250 VR za ~900 pln i gdybym wziął ten drugi pakiet to mógłbym nawet olać FTZ.


    Z innej strony, czy Z50 da mi lepszą jakość obrazka przy zdjęciach niż obecne D5300? Zakładam, że różnica w maksymalnej rozdzielczości (24 vs 20Mpx) nie wpłynie aż tak bardzo na jakość w przeciwieństwie do nowszego silnika w Z50, no ale jednak z kilku komentarzy widzę, że dużego przeskoku nie ma.
    Kup Z50 z 16-50 i 50 -250, olej FTZ.
    Z50 to przede wszystkim nowsza matryca. D5300 kończy właśnie 10 lat (to aparat z roku 2013).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alecin Zobacz posta
    ... Przypuszczam że w porównaniu z Z5, A7 III też wyjdzie drożej.
    ...
    No ja tego za ciebie liczył nie będę, w końcu nie moja kasa
    To że większy wybór tańszych szkieł jest problemem, bo musisz poświecić czas na wybór... no comment

  3. #33
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    On nie chce kupić Z5, to po co ma liczyć co jest droższe, Z5 czy A7III?
    Skąd wniosek, że wybór jest problemem? Po co ma tracić czas na liczenie czegoś czego nie chce kupić?
    Potrafisz się opanować?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    On nie chce kupić Z5...
    W cytacie poniżej rozważa jednak i taką opcję więc proszę nie czytać po łebkach
    Cytat Zamieszczone przez Alecin Zobacz posta
    3. Sprzedać wszystko i kupić Z5 z 24-70 + Viltrox do potretów

    ...Za wszelkie sugestie i podpowiedzi będę wdzięczny.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...
    Potrafisz się opanować?
    Potrafię. Potrafię też czytać, co kolega napisał:

    Cytat Zamieszczone przez Alecin Zobacz posta
    ...
    3. Sprzedać wszystko i kupić Z5 z 24-70 + Viltrox do potretów

    Za wszelkie sugestie i podpowiedzi będę wdzięczny.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Skąd wniosek, że wybór jest problemem? Po co ma tracić czas na liczenie czegoś czego nie chce kupić?
    Cytat Zamieszczone przez Alecin Zobacz posta
    T...
    Już go nie mam więc musiałbym kompletować cały system od nowa i perspektywa czasu spędzonego na czytaniu i wybieraniu obiektywów mnie przeraża chyba bardziej. Przypuszczam że a7 III już by tego problemu nie miała (nawet i a6600 ma trochę lepszy uchwyt) ale chyba cenowo wyszłoby to dużo drożej niż Z5. To co jest "zaletą" Nikona dla mnie w tym momencie to mała oferta szkieł i praktycznie brak alternatyw w obiektywach więc nie muszę spędzać tygodni czytając recenzje czy warto wybrać zamienniki
    ...
    Po co miałby tracić czas? Może ma jednak pewne ograniczenia finansowe? Kolega wspomniał o używaniu Sony, nie wynikało czy wciąż ma, czy nie ma. Szuka małego aparatu aps-c lub niedrogiego ff, zna jakoś tam Sony, w każdym razie nie ma chyba awersji. Moim zdaniem A7III jest nowocześniejszym i bardziej zaawansowanym aparatem niż Z5, niewiele droższym. Oczywiście nie każdy musi tego potrzebować. Każdym z wymienionych aparatów można zrobić fajne zdjęcia, nawet telefonem, ale sprzęt na safari (o którym wspomniał kolega w swoim pytaniu- może to jakaś sugestia na przyszłość?) jest jednak trochę bardziej wymagający. Oczywiście o ile chce się przywieźć coś ponad pamiątkowe zdjęcia. Sugestia Jacku o moim braku opanowania jest jak sądzę niecelna. Życzę spokojnego dnia

  6. #36
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Moim zdaniem A7III jest nowocześniejszym i bardziej zaawansowanym aparatem niż Z5, niewiele droższym.
    OK. Mozna potem wskazać model Nikona nowocześniejszy i niewiele droższy niż A7III. A potem model Sony droższy od tego Nikona itd. aż dojdziemy do ściany gdy ciężko będzie wskazać modele w drugiej z firm lepsze niż Z9 i A1. Więc sobie lepiej nie udowadniajmy, że druga z firm ma coś lepszego, bo wiadomo, że ma. A że więcej kosztuje to taki drobiazg ...
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #37

    Domyślnie

    Słowem- kluczem jest dla mnie niewiele. W dobrej promocji Sony w zasadzie różnice cenowe zacierają się, tak było zdaje się całkiem niedawno. 500 czy 1k zł różnicy w cenie body często niweluje się przy zakupie obiektywów, oczywiście zależy też kto czego potrzebuje. Zestaw typu podstawowy model plus kitowy obiektyw można w zasadzie brać w każdej firmie, która akurat ma jakąś promocję. Gorzej gdy pojawi się apetyt na trochę lepsze szkła, gdy liczy się wielkość zestawu, waga szkieł, itp. Tak, wiem dla Ciebie to się nie liczy, natomiast kolega wspomniał o wadze i wielkości zestawu do podróży.

    Na koniec, bo jak sądzę temat jest chwilowo wyczerpany, kolega wybrał i alternatywy go nie interesują za bardzo. Jest takie powiedzenie w korporacjach, człowiek zadający pytanie naraża się na odpowiedź

  8. #38
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    W cytacie poniżej rozważa jednak i taką opcję więc proszę nie czytać po łebkach
    W którym punkcie rozważa A7III? Sony miał, cropowe, źle sie trzymało (tak przy okazji - jak widac nie dla wszystkich małe jest lepsze), kolejne cropowe Sony jest mu za drogie.
    Ja nawet sie nie dziwie, że jak ktoś wybiera z 3 body (tak przy okazji - wszystkie trzy jego punkty to Nikony) to dostaje czwartą propozycję. Tylko dlaczego zawsze to musi być poste z propozycją kupna Sony?

    PS właśnie zakończył się mój plener. Lustrzanki były w przewadze, głównie Nikony, choc i lustra Canona sie trafiały. Potem bezlustra Nikona. Bezluster Canona i Sony było chyba tyle samo, co mnie zdziwiło.
    Kilka osób miało lustrzankę i bezlustro, można powiedzieć, że byli w trakcie przesiadki. Z tym, że aktualnie nikt nie przesiadał się już na Sony. Ci z lustrzankami Canona na bezlustra Canona, analogicznie jak wśród posiadaczy Nikonów, choć spiritus z Nikona na Canona. Ktoś inny z Sony na Canona. Był ktoś z dwoma Fujifilm, był też ktoś z Mamiyą RZ (oprócz małego obrazka).
    Z forumowiczów byli fafniak (Sony), Cybulski, spiritus (obaj Canon), TOP67 i ja (obaj Nikon). Pięć osób, mniejszość. Jak widać to nie był plener forum Nikona. Po prostu umieszczam tu informacje o tym, że jest taki plener. Takie info jest też na stronie i grupach na fejsie, info do bywalców rozsyłam przez SMS. Na kursie gdzie uczę tylko dwie osoby maja bezlustra. Oba to bezlustra Canona. Jestem wręcz zdziwiony, że wszędzie trafiam na tak mało bezluster Sony.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W którym punkcie rozważa A7III?...
    A gdzie ja coś wspominam o A7III czy o jakimkolwiek Sony? Znowu sobie coś wymyśliłeś Napisałeś, że kolega nie rozważa Z5 na co ci podałem cytat w którym to Z5 rozważa.

  10. #40

    Domyślnie

    Zasadniczo to tego typu wątki warto czytać chronologicznie. Czynienie komuś zarzutu typu po co coś sugerujesz, skoro 2 posty dalej (nie wcześniej!) pytający tego nie chce, jest dość dziwne.

    Nie o tym chciałem. Zasadniczo @Jacek_Z robisz wiele, żeby zniechęcić użytkowników forum (np. mnie) do ciut większej aktywności. Może masz taki cel, z mojej strony no problem, po prostu napisz to wprost. Bez niepotrzebnych uwag o opanowaniu się.

    Wspomnienie Sony wywołuje zwykle jakieś alergiczne reakcje, no to co tu doradzać? DX Nikona to jeden model podstawowy, jeden retro i jeden okrojony, do tego parę kitowych zoomów (4?), jedna stałka. Nie jest źle, sporej ilości osób to wystarczy. Może podpiąć jakiś post z tą ofertą u góry strony i zamknąć ten wątek? Po co w ogóle wycierać klawiaturę?

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z oprogramowaniem - brak exifu, brak miniatur zawartości zdjęcia
    By Kadziu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2020, 16:14
  2. Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-02-2009, 00:48
  3. F60 i Err - brak ruchu lustra i migawki
    By Gawronik in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2007, 21:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •