Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61
  1. #11

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za odpowiedzi Muszę to przemyśleć.
    Głównie robię krajobrazy i makro, czasem jakieś portrety.
    Cheć zakupu aparatu, poza chęcią porzywrócenia pasji do robienia zdjęć, którą zabiły studia i zajęcia z fotografii, to również potrzeba jakiegoś przeskoku technologicznego.
    Próbuję na nowo zainteresować się tematem, więc wszelkie wasze porady są super! Rozejrzę się w temacie aparatów i szkieł i zdecyduję

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nowego lustra to bym już nie polecał amatorowi.
    Dlaczego? Są w dobrych cenach, szkieł do tego jest bez liku, zwłaszcza z drugiej ręki. Jak ktoś nie chce wydawać więcej pieniędzy, to takim D5500/5600 ogarnie sobie wszystko co trzeba.

  3. #13

    Domyślnie

    ja tam bym chętnie nowy D780 kupił, gdyby był w jakiejś rozsądnej cenie...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  4. #14

    Domyślnie

    Nowy aparat to nowy, a używany to używany . Nie wiem co napisałem niejasno.
    Przecież sam podałem przykład d5500 Natomiast d7500 kupiony w sklepie za 5k moim zdaniem nie ma dziś sensu. Do tego wpisu się odniosłem.


    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    ja tam bym chętnie nowy D780 kupił, gdyby był w jakiejś rozsądnej cenie...
    Ja bym kupił sobie nowe Audi A6, gdyby było w rozsądnej cenie

  5. #15

    Domyślnie

    Za kolegami wyżej. Nikon Z50/Zfc w zestawie z 16-50 i 50-250. Masz bardzo uniwersalny zakres ogniskowych, a jak z czasem czegos zabraknie to masz małe i w dość dobrych cenach N28 2,8 i N40 2. Przeskok będzie spory po przesiadce z d90.
    Pozdro

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ja bym kupił sobie nowe Audi A6, gdyby było w rozsądnej cenie
    Jak zawsze najbardziej istotne jest co kto uznaje za "rozsądną cenę"
    Nikon FX i Olympus m4/3

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konradantek Zobacz posta
    Dziękuję Wam za odpowiedzi Muszę to przemyśleć.
    Głównie robię krajobrazy i makro, czasem jakieś portrety.
    Cheć zakupu aparatu, poza chęcią porzywrócenia pasji do robienia zdjęć, którą zabiły studia i zajęcia z fotografii, to również potrzeba jakiegoś przeskoku technologicznego.
    Próbuję na nowo zainteresować się tematem, więc wszelkie wasze porady są super! Rozejrzę się w temacie aparatów i szkieł i zdecyduję
    Hmmm, dziwne ze nikt tego niu zaproponowal. Ale ty potrzebujesz przejsc z DX na FX. Nie ma sensu kupowac D5xxx bo niby troche nowszy sporzet ale to plastik fantastik bez gornego wyswiatlacza. Bezlustra bym sobie odpuscil, bo nadal zostaniesz w formacie DX. Tak, ofc nowa technologia i wogole modne sa. Ale to bedzie DX. Tu nie bedzie rewolucji.
    Chcesz porzadnej zmiany to idz w FX, a jak nei chcesz wydawac duzo worka kasy to zainteresuj sie D700, jeszcze mozna znalezc nie zarzniete egzemplarze. Zostanie ci czesc szkiel z tych ktore masz (z 18-55 to mozesz sobie zrobic kubeczek, przycisk do papieru lub sprzedac za grosze).
    A z D700 zostaje ci czesc szkiel, buda i obsluga aparatu to wyzsza polka niz D90, wizjer cie zaskoczy Szkla ogarniajce ta matryce sa fajne i dobre, kupisz po taniosci uzywki. No moze nie po ekstra taniosci ale bedziesz mial ogromny wybor.
    Ja bym na twoim miejscu rozwazyl ta opcje z D700. W sumei bedzie ci brakowac tylko dobrego uniwersalnego zooma na poczatek - cos na pewno znajdziesz.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #18

    Domyślnie

    Czy ja wiem... To już prawie 15. letni sprzęt. Fakt, że branża foto ewoluuje jak ułomny głowonóg, ale ja sam p przejściu z D700 na Z5 widzę ogromną różnicę. Fakt, gdyby nie dzieci, dalej bym pewnie go katował, bo jest super, ale teraz już powrotu nie widzę. Myślę, że 1,5 dekady to odpowiedni interwał na wymianę sprzętu. Choć nie upieram się, że to musi być ML. Jeśli autor nie potrzebuje eyeAF to lusterko może być rzeczywiście korzystniejsze dla kieszeni. Zwłaszcza teraz, kiedy dużo ludzi migruje do Z.

  9. #19

    Domyślnie

    FX bez obiektywów, cudów nie zdziala. Poza tym znalezienie d700 w dobrym stanie, też łatwe nie będzie. Wiem, że ten aparat dalej potrafi robić piękne zdjęcia, ale nie wiem czy ładowanie się teraz w konstrukcje sprzed prawie 15 lat jest dobrym rozwiązaniem dla kogos, kto chce zacząć od nowa. Poprostu mało przyszłosciowe.

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konradantek Zobacz posta
    Głównie robię krajobrazy i makro, czasem jakieś portrety.
    Na pewno dużo frajdy da Ci Z5. Jak zumy są dla Ciebie ok, to można go połączyć z 24-70/4 oraz lampą i na początek obgonisz wszystkie swoje tematy. Z5 powinno się udać wypatrzeć za 5000 zł (nowy), 24-70 2000 zł (używany), lampa jakaś z TTL max 500 zł (chińczyki nowe, nikonowska używana).
    Z5|D750|35(T)|40(N)|50(A)|85(NA)|135(A)

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z oprogramowaniem - brak exifu, brak miniatur zawartości zdjęcia
    By Kadziu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2020, 16:14
  2. Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-02-2009, 00:48
  3. F60 i Err - brak ruchu lustra i migawki
    By Gawronik in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2007, 21:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •