Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Kalibracja monitora za pomocą datacolor SpyderX Pro.

    Czy ktoś kalibrował za pomocą datacolor SpyderX Pro? U mnie sytuacja wygląda tak, że dużo zależy od oświetlenia stanowiska a mam je przy oknie. Obraz na monitorze po kalibracji wygląda inaczej w dzień a inaczej wieczorem przy innym świetle. Może ktoś ma sposób jak kalibrować żeby było dobrze, i z czym to porównać. Widziałem że niektórzy porównują kolory z telefonem, czy to ma sens?
    ...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikodemo Zobacz posta
    Czy ktoś kalibrował za pomocą datacolor SpyderX Pro? U mnie sytuacja wygląda tak, że dużo zależy od oświetlenia stanowiska a mam je przy oknie. Obraz na monitorze po kalibracji wygląda inaczej w dzień a inaczej wieczorem przy innym świetle. Może ktoś ma sposób jak kalibrować żeby było dobrze, i z czym to porównać. Widziałem że niektórzy porównują kolory z telefonem, czy to ma sens?
    Wszystko jest jak najbardziej w porządku. Monitor w zależności od "koloru" światła na niego padającego i jego siły będzie się tak zachowywać.
    Chcesz mieć cały czas takie same kolory to musisz oświetlić pomieszczenie światłem o znanych stałych parametrach i odciąć się od światła zmiennego w czasie.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wyłącz pomiar oświetlenia w zewnętrznego, druga sprawa nie wiem czy ten kalibrator jest ok, sam nie mam pojęcia ale znawcy tematu twierdza ze to śmieć i wymieniają problemy że jest znikoma powtarzalność pomiarów.
    Raczej się sugeruje żeby używać Xrite i1 Display Pro ( nowa nazwa Calibrite ColorChecker Display Pro ale nie wiem cy to jest na 100% to samo, trzeba by potwierdzić ).
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 04-12-2021 o 14:17

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że gdzieś napisano o tym, że SpyderX bazuje na innej technologii niż starsze spydery i już nie jest z nim tak źle. I chyba Eizo sprzedaje monitory ze Spyderami, czy jakoś tak.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  5. #5

    Domyślnie

    Jakoś nie znalazłem złych opinii na temat tego kalibratora.
    ...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikodemo Zobacz posta
    Widziałem że niektórzy porównują kolory z telefonem, czy to ma sens?
    Jest to idealne rozwiązanie. należy wywalić profesjonalne monitory i weryfikować na telefonach, które przecież świetnie wyświetlają, każdy jest taki sam..... a nie, czekaj....

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    odciąć się od światła zmiennego w czasie.
    A po ki grzyb?

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    I chyba Eizo sprzedaje monitory ze Spyderami, czy jakoś tak.
    "Chyba" - słowo klucz. A tak naprawdę to nie. Spydery sprzedaje firma, która m.in. sprzedaje EIZO. Spydery nie mają z EIZO nic wspólnego i vice versa.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    "Chyba" - słowo klucz. A tak naprawdę to nie. Spydery sprzedaje firma, która m.in. sprzedaje EIZO. Spydery nie mają z EIZO nic wspólnego i vice versa.
    Niemce piszą, że EX4 to jest dokładnie to samo co Spyder X od datacolor. Jedyna różnica, to że EX4 działa tylko z ColorNavigator. Ale ja nie jestem specjalistą, więc na tym skończę dyskusję
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  8. #8

    Domyślnie

    Maciek Koper jakiś czas temu testował parę różnych Spyderów. Wniosek wyszedł prosty - g.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #9

    Domyślnie

    No dobra, wiadomo czym nie kalibrować, ale jak to zrobić jeśli monitor stoi przy oknie? Chciałby znać rozwiązanie, bo jestem w podobnej sytuacji...

  10. #10

    Domyślnie

    W czym problem? Okno nie jest przeciwwskazaniem do używania monitora ani jego kalibracji.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kalibracja Nec P221W za pomocą Lafot LMC03
    By bialogardzianin in forum Komputery
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 09:54
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 22:47
  3. Kalibracja monitora po raz n-ty.....
    By Prorok78 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 16:26
  4. Kalibracja monitora Mac'a
    By remek in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2007, 23:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •