Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Jeśli dobrze pamiętam, to wysyłka była z EU (DE?); pamiętam zaskoczenie szybkością (spodziewałem się czekania na chińczyka).
    Zdaje się, że oni trzymają w Europie zapas na magazynie.
    OK, jak to się mówi „w imię ojca...” itd. - zamówiłem

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dziękuję za podsunięte pomysły. Zaryzykowałem z K&F.
    Co do samego pstrykania: nie dysponuję studiem, całą ewentualną robotę fotograficzną wykonuję na zwykłym kuchennym stole w małym mieszkaniu Fotografowane obiekty modelarskie na ogół wsadzam do namiotu bezcieniowego - z takim własnym oświetleniem ledowym, kiepskie, ale zawsze coś. Do tej pory używałem małego statywu „biurkowego” (taki niziutki trójnóżek). Ale sprawdzał się tylko przy fotkach na poziomie obiektu pstrykanego. Jak chciałem robić z góry, no to już się pojawiał problem... Dlatego potrzebowałem zanabyć „normalny” statyw z możliwością przymocowania aparatu w poziomie. Po co? Bo zamarzyło mi się także kręcenie filmików z budowy jakiegoś modelu A tu już potrzebne jest ujęcie dokładnie nad rękoma, które coś robią...

  2. #12

    Domyślnie

    Jakie modele robisz? Kalisz - świetne modele latające Leszka Kwarcińskiego...
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Jakie modele robisz? Kalisz - świetne modele latające Leszka Kwarcińskiego...
    Nie RC - redukcja, czyli plastik

  4. #14

    Domyślnie

    Posiadam osobiście i polecam, bo sprawdza się świetnie - Manfrotto 190XPro3, a da się kupić za lekko ponad 700 zł.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Thalgonis Zobacz posta
    OK, jak to się mówi „w imię ojca...” itd. - zamówiłem

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dziękuję za podsunięte pomysły. Zaryzykowałem z K&F.
    Co do samego pstrykania: nie dysponuję studiem, całą ewentualną robotę fotograficzną wykonuję na zwykłym kuchennym stole w małym mieszkaniu Fotografowane obiekty modelarskie na ogół wsadzam do namiotu bezcieniowego - z takim własnym oświetleniem ledowym, kiepskie, ale zawsze coś. Do tej pory używałem małego statywu „biurkowego” (taki niziutki trójnóżek). Ale sprawdzał się tylko przy fotkach na poziomie obiektu pstrykanego. Jak chciałem robić z góry, no to już się pojawiał problem... Dlatego potrzebowałem zanabyć „normalny” statyw z możliwością przymocowania aparatu w poziomie. Po co? Bo zamarzyło mi się także kręcenie filmików z budowy jakiegoś modelu A tu już potrzebne jest ujęcie dokładnie nad rękoma, które coś robią...
    Trochę szkoda, w przewidzianym budżecie spokojnie kupiłbyś używany porządny statyw Manfrotto z kolumną 90st - seria 055, 190 lub 290, spojrzałem i jest ich sporo na Allegro, razem z głowicami. Przy okazji, fotografowanie w namiocie bezcieniowym jest jednym z gorszych pomysłów, bo zupełnie nie masz kontroli nad światłem. I to mnie w sumie uderza przy fotografowaniu modeli, w jak wielu przypadkach są kiepsko sfotografowane, aż szkoda...

  6. #16

    Domyślnie

    Od jakichś 3-4 lat używam Benro TGP27A.
    To żadna podróbka, tylko chińska marka. Nie mogę mu nic zarzucić. Podróżował ze mną po Polsce od zachodu po wschód i z północy na południe. Do samolotu za duży i za ciężki, ale nie takie ma zastosowanie.

  7. #17
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  8. #18

    Domyślnie

    Ja "łamańca" kupowałem z myślą o fotografii przyziemnej.
    Oczywiście nie jest do tego zastosowania idealny - w "łamanej" pozycji głowica kulowa jest obrócona jak do kadru pionowego przy pionowo ustawionej kolumnie centralnej.
    To powoduje ograniczenie zakresu regulacji głowicy plus większa wysokość aparatu, niż w podlinkowanym rozwiązaniu. Jednak do pełni szczęścia trza wozić dodatkowe klamoty ,sam nawet łamany statyw nie wystarczy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210425_080354.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	388,5 KB
ID:	58245

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1095_zawil_traw_1280.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	289,0 KB
ID:	58246
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    ....
    Przy okazji, fotografowanie w namiocie bezcieniowym jest jednym z gorszych pomysłów, bo zupełnie nie masz kontroli nad światłem. I to mnie w sumie uderza przy fotografowaniu modeli, w jak wielu przypadkach są kiepsko sfotografowane, aż szkoda...
    Wiem, ale tak jak pisałem wyżej, nie mam za bardzo możliwości na ustawianie/manewrowanie kilkoma „parasolkami”... Staram się jak mogę (a raczej: umiem ) nadrabiać straty zabawą w Lr - w końcu operuję na rawach, więc są możliwości do wyciągania...

  10. #20

    Domyślnie

    Aby nie zakładać nowego tematu to zapytam tutaj czy jest jakiś statyw godny polecenia z łamaną kolumną do +/- 500zł który utrzyma w najcięższym zestawie nikona d7100 + nikkor 70-300 dx vr? Głównie byłby używany z 50mm do fotografii produktów z góry.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki statyw z łamaną kolumną centralną? Budżet ok. 600 PLN.
    By fivehorizons in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-05-2019, 10:34
  2. Statyw z łamaną kolumną + monopod w jednym.
    By MALIQ in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 01:51
  3. Czy statyw z pochylana kolumna ma sens?
    By kubek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-05-2009, 21:23
  4. statyw - kladziona kolumna
    By maly5 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •