Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    No ta fotka jest super. marekB, nie chcesz ją sprzedać?

  2. #12

    Domyślnie

    Rozumiem, że żartujesz. Fotka jest historyczna, niemal dokładnie sprzed 14 lat. Próbowałem wtedy jak współpracuje D3 z dwudziestką, akurat w laboratorium, bo na zewnątrz była paskudna pogoda. Ten widok zniknął niecały rok później, bo lab został całkowicie przebudowany.

  3. #13

    Domyślnie

    Teraz w tych okolicznościach, nie jestem pewien czy chcę tą 20-tke, może kiedyś do niej wrócę. Fotka była robiona na 2.8?

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ocena ostrości to sprawa subiektywna. W dodatku pytanie na jakim body pracował fotograf wydający opinie. Takim co ma 12, 24, 36 czy 45 Mpx. Ocena na dawnym 12 Mpx mogła być pozytywna, a dziś na 45 Mpx może być zgoła odmienna.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ocena ostrości to sprawa subiektywna. W dodatku pytanie na jakim body pracował fotograf wydający opinie. Takim co ma 12, 24, 36 czy 45 Mpx. Ocena na dawnym 12 Mpx mogła być pozytywna, a dziś na 45 Mpx może być zgoła odmienna.
    Bez jaj , takich nieostrości po bokach nie ma ten obiektyw. Miałem go zapiętego do Dfa i było spoko.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Bez jaj , takich nieostrości po bokach nie ma ten obiektyw. Miałem go zapiętego do Dfa i było spoko.
    No tak, pominąłem matrycę 16 Mpx (i kilka matryc z serii body jednocyfrowych).
    Uważasz, że 16 Mpx obnaża nieostrość szkła? Podpinałeś go do D850 albo do Z7?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    Ten obiektyw nie nadaję się do fotografowania, na 2.8 jest tak samo jak na f8-11. Gościu twierdzi że robił nim na F90X i Lumix G i było dobrze, nawet wyskoczył z takim tupetem, że jak uważam że jest zły, to mam dać go do serwisu na naprawę, jak zapytałem czy na jego koszt? Zapadła cisza. Facet idzie w zaparte. Pierwszy raz z takim czymś się spotkałem. No nic, wysłałem do niego pismo przedsadowe o zwrot pieniędzy za zakup jego obiektywu, zobaczę jak sprawa się potoczy.

  8. #18

    Domyślnie

    Muszę przyznać, że odpowiednie wysłane pismo zadziałało na chłoptasia, który próbował mi wcisnąć wadliwy obiektyw, już dzisiaj miałem zwrot pieniędzy. Dziękuję wszystkim za odzew. Temat już nieaktualny.

  9. #19

    Domyślnie

    Wiem, że game is over, but just for the record: fotka była przy f7.1. Tu nie chodzi o ogólną ostrość tego szkła w zależności od matrycy, tylko o to co się działo u kolegi w bocznych sektorach fotek. Fajnie, że mogliśmy pomóc w walce z nieuczciwym sprzedawcą.
    Ostatnio edytowane przez markB ; 02-12-2021 o 13:54

  10. #20

    Domyślnie

    Kupiłem za 540 zł ? może kwota miała jakieś znaczenie, widziałem taki sam za około 1000 zł. Oczywiście obiektyw mu odesłałem, nie wiem czy on ma konto na Nikoniarzach, ale uważajcie, może będzie próbował tutaj sprzedać.
    Ostatnio edytowane przez J51 ; 02-12-2021 o 14:09

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •