Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66

Wątek: Adapter FTZ

  1. #41

    Domyślnie

    No i do zwykłych zetek też się nada lepiej bo nie będzie trzeba już kupować dodatkowych pierdół aby płytkę do statywu zamocować.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  2. #42

    Domyślnie

    Zdecydowanie będzie się lepiej używało bez tego mocowania do statywu.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  3. #43
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pierwszy FTZ fajnie sie sprawdzał z mini statywem, który po złożeniu służy jako uchwyt do trzymania ale żeby dopasować płytkę, która nie będzie wadziła przy zdejmowaniu adaptera było bardzo trudne ale wygodne.

  4. #44

    Domyślnie

    Gdyby kroś szukał płytki statywowej Arca Swiss, która nie wadzi przy mocowaniu FTZ do Z6 to, ta z głowicy Benro VX 30 pasuje idealnie

  5. #45

    Domyślnie

    Mam pytanie bardziej ogólne jeśli chodzi o FTZ.
    Czy zdarzyło się komuś że FTZ nie łączył lub działał nieprawidłowo szczególnie z cięższymi obiektywami?
    Zastanawiam się jaka jest granica wytrzymałości.

  6. #46

    Domyślnie

    Z Sigmą Sport 70-200 (1,8 kg) nie ma problemów, ale to niekoniecznie musi być ciężki obiektyw wg Twoich kryteriów W każdym razie zestaw aparat i obiektyw noszę na pasku przewieszanym przez ramię, i przypiętym do stopki statywowej obiektywu, a robiąc zdjęcie oczywiście całość chwytam za obiektyw, także większość naprężeń wynika z wagi aparatu.

  7. #47

    Domyślnie

    Właśnie się zastanawiam czy dokupić FTZ czy FTZ II. Przy FTZ ta stopka, czy jak to inni nazywają "worek", fajnie opiera się na dłoni, środek dłoni podtrzymuje zestaw i palce swobodniejsze na pierścieniu obiektywu. Podobnie jak stopa/uchwyt w 70-200. Cały zestaw trzymając w ten sposób, wydaje się być bardziej wyważony przy cięższych szkłach np. typu S135 f/1.8. Z drugiej strony "zgrabniejsza" jest ta II wersja. Ciekawe kiedy będzie dostępna w sprzedaży?
    D750, D7100, N105 f/2 DC, S35 f/1.4, T70-200 f/2.8 vc, N18-105, N35 f/1.8G, N85 f/1.8G, N28-70 f/3.5, N70-300 VR

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jargier Zobacz posta
    Ciekawe kiedy będzie dostępna w sprzedaży?
    Już jest.
    https://fotoplus.pl/Nikon-adapter-FTZ-II
    Raczej można zapytać kiedy będą dostawy, skoro to przedsprzedaż.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #49

    Domyślnie

    Wybrał bym FTZII Ta stopka wielokrotnie mi przeszkadzała, szczególnie gdy chcę podpiąć jakąś lekką stałkę i całość umieścić na statywie. Środek ciężkości jest bliżej korpusu a trzeba to przykręcić do FTZ. Przy video to bardzo utrudnia pracę bo całość ciągnie do tyłu. Takich sytuacji jest więcej i pewnie dlatego powstał FTZII

  10. #50

    Domyślnie

    FTZ II powstał bo nie pasował do Z 9. Tak to pewnie by go nie zmienili zwłaszcza, że poza zmianą kształtu nic nie wnosi

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Adapter
    By Wate in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 21:26
  2. Adapter M42
    By Majki94 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 23:51
  3. adapter M 42 do D 40
    By nonnatus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-03-2008, 13:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •