Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Question Cło na akcesoria fotograficzne z Chin

Cześć

Czy ktoś z Was kupował może w ostatnim czasie coś związanego z fotografią bezpośrednio z Chin (aliexpress itp.)? Interesuje mnie ile wynosi stawka cła na przedmioty typu np. holder filtrów, a właściwie zestaw holder + filtr cpl + akcesoria, ale za nic nie mogę znaleźć w tych całych dziwnych rozpiskach na urzędniczych stronach. Dostałem dzisiaj zamówiony dwa tygodnie temu holder Kase K9 (zmieściłem się poniżej 150EUR, więc cła nie doliczyli), swoją drogą bardzo fajny, ale zdecydowałem się go oddać, bo Kase wypuścił tydzień po moim zakupie nowy holder magnetyczny o nazwie Armour, który wydaje mi się, że będzie dokładnie tym, czego potrzebuję do Nikkora 14-30. Problem w tym, że kosztować będzie ok. 1500zł w tańszej wersji, więc cło mnie nie ominie tym razem, dlatego chciałbym wcześniej wiedzieć ile będę musiał dołożyć do tego interesu. Ktoś kupował coś z tej kategorii w podobnej cenie?
    Fotograficzny lajkonik, na co dzień webdev

Domyślnie

Nie martw się cłem, tylko VAT-em
    Z5 + 24-200, Z40/2, V85/1.8. D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 70-200/4, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 105/2.8 OS, N 35/1.8G.
    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D7200, D7500.

moje pstryki, na fejsie, instagram, naprawy Nikon

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Nie martw się cłem, tylko VAT-em
    Vat jest już doliczony na stronie aliexpress, także w ciągu tygodnia powinni wrzucić ofertę i się dowiem ile trzeba będzie zapłacić, jedynie cło pozostanie wtedy tajemnicą.

Domyślnie

Wczoraj kurier Poczty Polskiej przywiózł mi dużą paczkę z Chin ( dostawa z Chin , aliexpress - zakup hurtowy) i nie zapłaciłem nic dodatkowo.
    Na fakturze (elektronicznej) był VAT 23%. Wynika z tego, że Chińczycy płacą VAT.
    D70s IR

Domyślnie

Zamawiałem z Ali na promocji 11:11. Vat doliczają od razu, cła nie placilłem.

Domyślnie

VAT do kwoty chyba 150 euro jest doliczany u sprzedawcy, powyżej nie koniecznie i wtedy płaci się po cle w danym kraju EU, więc jest różnie.

Domyślnie

Vat już od 1 zł jest doliczany tak samo cło. Z tego powodu niektóre oferty poszły ostro w górę. Co miesiąc zamawiam różne akcesoria do foto i inne. Więc mocno się orientuję. Bo jeżeli coś co wcześniej kosztowało 150 zł a teraz kosztuje około 400 zł to jest znacznie więcej niż VAT więc i cło dorzucają, a na Ukrainę ciągle po ok 150 zł Więc trzeba poszukać znajomego z Ukrainy i można pokombinować

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

Domyślnie

Jak EU wprowadziło VAT to zakupy w Chinach są średnio opłacalne bo zazwyczaj kupisz to w podobnych cenach na miejscu w EU i tu sporo sklepów dawniej kojarzonych wyłącznie z Chinami ma magazyny w EU, Aliexpress kończy uruchamianie całej logistyki ze swojego centrum, które w przyszłości będzie powiązane z CPK, stawia paczkomaty swoje, zmienia się wszystko ale jedno jest pewne, przemytu omijającego podatki do EU będzie coraz mniej.

Domyślnie

Z tych rzeczy, które kupowałem ostatnio, to większości nie było dostępnej w EU, a reszta była wciąż na tyle droższa "u nas", że opłacało się poczekać dwa tygodnie na dostawę - najciekawiej sprawa wyglądała z holderem Kase K9 - był dostępny na niemieckim amazonie, ale nie wysyłali do Polski, więc zamówiłem taniej na ali i po 12 dniach odebrałem Z tego co się doczytałem, to jest tak:
    - VAT doliczony jest juz do ceny wyświetlanej na ali i jest doliczany zawsze,
    - cło jest naliczane od zakupów powyżej 150€, ALE stawka różni się od rodzaju produktu i czasem jest to po prostu 0 (słownie: zero) procent i jest płatne u kuriera/listonosza

Podczas którejś z promocji, jeszcze przed wprowadzeniem naliczania VAT w ali, zamówiłem statyw karbonowy i nieświadomie wybrałem dostawę kurierem (nie pamiętam którym) i niestety dopiero chyba nastepnego dnia sprzedawca zapytał mnie, czy jestem świadom ile zapłacę za przesyłkę, cło i obsługę celną - wychodziło 40% kwoty zamówienia, z czego większa część tej kwoty to opłaty dla kuriera za obsługę. Z zakupu zrezygnowałem, gdybym wiedział dzień wcześniej złożyłbym zamówienie z dostawą pocztą - dłużej, ale chyba ze 2 stówy w kieszeni, a tak po promocji to już średnio się opłacało.
    Ostatnio edytowane przez joint ; 29-11-2021 o 17:52

Domyślnie

Ale masz przecież wiele sklepów obecnie chińskich na terenie EU i świat się nie kończy na ali czy amazon, nawet znajdziesz tych samych sprzedawców na ali, ebay, amazon, allegro, shoppe itd ale fakt że na ali wszystkiego jest wiele więcej.
    Cło jest naliczane na produkty, które mają cło, a nie że od 150 euro.
    150 euro to jest kwota gdzie nie musi być VAT naliczany przez portal chiński ( ale jak czytam przepisy unijne to łeb boli ), wtedy masz vat doliczony po kontroli celnej plus koszty tej operacji ale to nie jest 100% pewne ponieważ kupowałem kiedyś za ~200 euro i vat doliczyli na ali ale dostawa była z magazynu w EU, nie wiem co jeśli towar idzie normlanie z Chin.
    Wydaje się że mamy zamieszanie z tym ale faktycznie nie ma bo wszytsko przy zakupie masz podane odnośnie podatku.