Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Mam na ścianie zdjęcie córki na DX i 10 mm (miała wtedy 16-17 lat), ale było robione wśród pól, które stanowiły tło .

    Do ciasnych portretów używam 50mm - 1.8 lub 85mm - 1.8 mm - gdy mam więcej miejsca. Do tego 150mm - ale wtedy zdecydowanie w plenerze .

  2. #12

    Domyślnie

    Czyli chodzi o taki obiektyw? Będzie on kompatybilny z d5000? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20211124_134442_pl.tablica.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	51,2 KB
ID:	58037

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #13

  4. #14

    Domyślnie

    Ja na bazie swoich doswiadczen (nie jestem zadnym profesjonalnym fotografem a amatorem ktory jak zaczynal swoja przygode z lustrzanka mial podobne rozterki) doradzam Tobie bardziej 35mm. Ogolnie rzecz biorac do portretow 50 mm jest pewnie lepszym wyborem ale w plenerze. A Ty pisales ze szukasz obiektywu GLOWNIE do fotografowania we wnętrzach i moim zdaniem 35 mm bedzie lepszym wyborem wtedy. Sam posiadam obiektyw DX 35 mm/1.8g i dla mnie nawet on jest czasem zbyt "waski" w pomieszczeniach a co dopiero 50 mm. Jesli ustawisz przyslone rzedu f2.2-2.5 dla 35mm to i tak juz otrzymasz fajny portret i nie potrzeba do tego 50ki ktora przy DX i zdjeciach we wnetrzach moze Cie juz troche irytowac.

    P.S dodam jeszcze tylko ze pojecie wnetrza jest wzgledne. W moim przypadku wnetrze to pokoj w domu wielkosci max 5 x 5 m i takie wnetrza mam na mysli polecajac 35 mm Jesli jednak mowa o wnetrzach typu kosciol albo jakas wieksza sala w muzeum na przyklad to spokojnie bierze 50 mm
    Ostatnio edytowane przez miq21 ; 24-11-2021 o 21:43

  5. #15

    Domyślnie

    Portret można zrobić wszystkim, rybim okiem też, jeśli ktoś potrafi. Ale nie o to chodzi.

    Od początku - za ogniskową typowo portretową dla małego obrazka uznawana jest "od zawsze" 85 mm. Dla DX daje to 55-60 mm i tego się trzymajmy.

  6. #16

    Domyślnie

    W pełni zgadzam się z wypowiedzią @Ligo.

    Proponuję na początek pobawić się tym:

    https://dofsimulator.net/pl/

    lub tym:

    https://www.nikon.pl/pl_PL/learn_exp...simulator.page

    Te stronki w przybliżony sposób pokażą jak "widzą" różne obiektywy. Wtedy łatwiej powinno być podjąć decyzję.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Corkis Zobacz posta
    Koło siebie mam takie dwa i pytanie który wybrać
    Załącznik 58034Załącznik 58033
    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    Jeśli rozważasz 50/1.4, to olej go i kup po prostu 50/1.8 razem z 35/1.8DX prawdopodobnie będziesz wykorzystywać oba (w zależności czy chcesz ująć tylko popiersie, czy też postać w jakimś kontekście). Jeśli nie, to jeden z nich sprzedasz. Co do wersji 1.4 z tego co pamiętam na pełnym otworze jest dość mydlany (rogi na pograniczu używalności), a bez sensu go kupować, żeby przymykać do f/2-2.2, czyli tak samo jak 50/1.8 za dwukrotność ceny ciemniejszego obiektywu.

  8. #18

    Domyślnie

    Skoro pytasz o ogniskową, to myślę, że lepszym pomysłem będzie na początek zakup zooma typu 17-50/2,8. Kosztuje prawie tyle co ten Nikkor 50/1,4, zapewni dobrą jakość obrazu i będzie bardziej uniwersalnym narzędziem.

  9. #19

    Domyślnie

    Słuchajcie ogólnie w większości chodzi o fotografie dziecięce, na różnych scenkach itp. Będę to robił razem ze swoją partnerka, ja z kolei chce pójść później w zdjęcia okolicznościowe ale na początek chce zacząć od zabawy z aparatem a że mam akurat dwoje dzieci wiek 5 lat i 5 miesięcy to akurat jest jak ćwiczyć. Kiedyś miałem nikona d3100 z właśnie obiektywem 50mm niestety go utopiłem na wakacjach, i ostatnio na tyle mi tego brakowało że postanowiłem podjąć decyzję o ponownym kupnie sprzętu, pamiętam że nieraz było ciasno, nie wiem czy nie kupię obu 35 i 50, bo akurat przybyło mi troszkę do budżetu.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Skoro pytasz o ogniskową, to myślę, że lepszym pomysłem będzie na początek zakup zooma typu 17-50/2,8. Kosztuje prawie tyle co ten Nikkor 50/1,4, zapewni dobrą jakość obrazu i będzie bardziej uniwersalnym narzędziem.
    Jeśli f/2.8 wystarczy to będzie to rozwiązanie zapewniające najwięcej udanych zdjęć. Rewelacyjny zakres ogniskowych do ganiania za bajtlami, a przekręcenie pierścienia ogniskowej nie zaprzepaści tylu zdjęć ile zmiana obiektywu

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. obiektyw portretowy do d80
    By Dawid90 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-11-2018, 21:57
  2. obiektyw portretowy do DX
    By xvdolce in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-09-2018, 20:50
  3. obiektyw portretowy do D80
    By mycza in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 22:26
  4. Obiektyw portretowy
    By lemo in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2007, 18:24
  5. Obiektyw portretowy
    By jarek76 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-10-2005, 10:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •