Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Komputer All-In-One

    Witajcie,

    Tak się składa, że muszę żonie wymienić laptopa. Jednak nie potrzebuje ona nowego, tylko szybszego i cichszego niż jej obecny sprzęt, to dogadałem się z nią, że weźmie mój obecny sprzęt, a ja się rozejrzę za czymś dla siebie.
    I tak zastanawiam się nad komputerem All-In-One Dell Optiplex. Nie mam doświadczenia z tymi komputerami, więc pytam na forum czy to ma sens. Komputer wykorzystywany będzie w ok. 25-30% do obróbki zdjęć. Reszta, to przeglądanie neta, pakiet office w zdecydowanej większości Excel, sporadycznie CAD.
    Oczywiście rozważam też pozostanie przy laptopie i zakup czegoś takiego: Dell Inspirion G15. Natomiast powyższa opcja wydaję mi się bardziej ciekaw i wygodniejsza.

    Na forum widziałem kilku specjalistów od sprzętu komputerowego, dlatego liczę na Waszą pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Ten Optiplex ma błyszczącą matrycę. Czy to Ci nie przeszkadza, szczególnie przy obróbce zdjęć?
    PozdrawiaM.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na takich co wkleiłeś to nie znam się, patrzę raczej pod specyfikację i teraz np takie coś jest w świetnej cenie https://www.sferis.pl/lenovo-legion-...0-home-p718167 lub trochę tańszy https://www.sferis.pl/lenovo-legion-...-black-p703179
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 20-11-2021 o 18:26

  4. #4

    Domyślnie

    Optiplexy są spoko


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5

    Domyślnie

    Celując w A-I-O dopłaciłbym do tego, patrząc tylko w specyfikacje:
    https://www.x-kom.pl/p/597024-all-in...l#Specyfikacja
    Dodatkowy HDD 1TB na dane plus grafika NV z osobną GDDR.

    Wiadomo, że AIO są droższe od podobnego zestawu desktop - monitor, jak zawsze coś za coś.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    muszę żonie wymienić laptopa. Jednak nie potrzebuje ona nowego, tylko szybszego i cichszego niż jej obecny sprzęt
    W tych pieniądzach jest już Mac Air z M1. Wymagania spełnia.

  7. #7

    Domyślnie

    Myślę że to bardziej kwestia potrzeb, czy ew masz miejsce na podłączenie 2go monitora w razie chęci, czy nie będzie Ci przeszkadzać jego mniejsza mobilność i zarazem niska modyfikowalnosc.
    No i ogólnie dell zmaga się ostatnio z problemami w transportem części. Matryca do łapka na gwarancji miała się pojawić 22.lutego, po Krzykach okazało się że przyleci samolotem w grudniu, a nie statkiem w lutym

    Ja ogólnie nigdy się nie bawiłem tymi aio to się nie będę wymądrzać, natomiast jakbym miał wybór, to wolałbym sobie złożyć komputer z dobrym monitorem graficznym w małej budzie i wyjdzie na podobnie, choć cena może być nieco wyższa w takim wypadku, ale w razie w części można tez zmienić...
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    I tak zastanawiam się nad komputerem All-In-One Dell Optiplex. Nie mam doświadczenia z tymi komputerami, więc pytam na forum czy to ma sens.

    Nie ma sensu. Taki komputer łączy wady stacjonarki i laptopa.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za udział w dyskusji i odpowiedzi na moje pytanie
    Ostatecznie wyleczyłem się z myśli o zakupie komputera All-In-One.

  10. #10

    Domyślnie

    Siema

    Wrócę jeszcze do wątku. Nie chcę zakładać kolejnego wątku ani też wbijać się w istniejące o podobnym temacie.

    Czy za ok 1000-1300 PLN kupię jakiś sensowny monitor? Jak napisałem wyżej, byłby wykorzystywany w ok. 25-30% do obróbki zdjęć.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. komputer do 4 tys
    By lucja89 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 23:30
  2. Komputer do Lr/Ps
    By orzel89 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 14:30
  3. Komputer do PS CS6, NX2
    By elanek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 07:48
  4. komputer do DTP
    By sote in forum Komputery
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 11:52
  5. Komputer pod NX2 i CS3
    By artko in forum Komputery
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 23:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •