Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Statyw - stabilny, wysoki itd.

    Cześć,
    Chcę kupić statyw, wysoki, stabilny, ciężar nie ma znaczenia. Co myślicie o tych dwóch modelach: BENRO MACH3 TMA38CL lub LEOFOTO Ranger LS 324C. Nigdy nie używałem tych marek, ktoś cos podpowie? Dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    W tym przedziale cenowym masz w czym przebierać.
    Ja bym polecił ten model:
    https://www.amazon.co.uk/Rollei-Carb.../dp/B07HJBJ6P7
    od 14cm do 190 bez środkowej kolumny. 65kg raczej ci nie potrzebne, chyba że chcesz się huśtać na nim
    Mam od 5 lat Rollei Rock Solid Beta z opcją monopoda. Ale sam bym ten proponowany kupił dla tej żabiej perspektywy i braku konieczności wysuwania środkowej kolumny.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki @90s, próbowałem znaleźć go w Polsce, ale chyba tylko przez Niemcy możliwa sprzedaż, nie wiem czy ewentualne gwarancyjne sprawy nie będą problemem...

  4. #4

    Domyślnie

    Kup przez Amazona. Ja wszystko co potrzebuje na gwarancji kupuje przez ten sklep. Chociaż wątpie że będziesz jej potrzebował.
    Przerabiałem trochę statywów i ten zrobił na mnie ogromne wrażenie. Ale nie będę ukrywał że sam bym przytulił ten co ci przylinkowałem
    Przede wszystkim brak środkowej kolumny, daje pełno możliwości bez konieczności odkrecania i kombinowania. 14cm i 190 to świetny zakres moim zdaniem. Mój sprzęt sporo waży i dlatego wybrałem te fimę. Gizo było droższe i miało tylko 6 warst karbonu, stąd kupiłem tego Rock Solid Beta z 8 warstwami i do 25kg.
    Po 5 latach nic nie lata, wszystko szystwne pasywne.
    Dziś widzę że w tej samej cenie jest ten z linku, a mój dają jeszcze taniej i do tego z głowicą. Więc myślę że warto sprawdzić te ofertę.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję, a jaką głowicę polecasz do tego statywu?
    Ostatnio edytowane przez Tomekk ; 15-11-2021 o 16:00

  6. #6

    Domyślnie

    Jakbyś się skusił to daj znać jak wrażenia. Sam się zastanawiałem nad nim, ale cena była dużo większa i to był pierwszy model z tej serii.
    Nawet film znalazłem. Widać że to bydle
    https://www.youtube.com/watch?v=cdhdOWCN3II

  7. #7

    Domyślnie

    Głowicę mam Manfrotto MH054M0-Q5 054, kupiłem ją w 2012 roku. Długa płytka montażowa oraz do 15kg.
    Ale tutaj nie doradzę, pewnie znajdziesz lepsze i tańsze opcje.
    Statywy mi padały, więc zmeniałem i szukałem a po dwóch tańszych głowicach szarpnąłęm się na te. Do dziś i jej użwyam i nie planuje zmienić. Zwłaszcza że mój aparat ma też długą podsawę idealnie pasującą pod te płytkę.
    https://www.manfrotto.com/global/057...se-mh057m0-q5/

    Nie wiem też co planujesz fotografować i jakie masz cele. U mnie to waga sprzętu plus, długie czasy. Staram się też kadrować na gotowe, Więc nie ma mowy o nawet minimalnym ruchu po dokręceniu.
    Ale jak mogę coś doradzić, to z mojego doświadczenia wyszło że lepiej się szarpnąć zwłąszcza jak dużo fotografujesz i masz zamiar przez wiele lat.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 15-11-2021 o 16:43

  8. #8

    Domyślnie

    Oglądałem ten filmik, statyw jest ogromny, dla mnie za duży, ale jest jego mniejszy brat: https://www.rollei.com/collections/r...specifications sprzedawany jest wraz z głowicą. Wygląda to solidnie. Nie mam dużych zestawów, 70-200 2.8 to największy obiektyw jaki mam, ale wraz z D800 robi się dość "nerwowo" na moim Manfrotto Be Free.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    May not post to Poland. A do tego wszystko co idzie z UK podlega odprawie celnej. Mi przetrzymali książkę z Amazon.uk przez ponad miesiąc.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Który statyw jest bardziej stabilny?
    By spiritus in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 22:25
  2. Stabilny statyw pod d90.
    By MaryJane in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 23:41
  3. Wysoki statyw !!!
    By konkl in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-04-2010, 21:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •