Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 99
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Miałem G9 Play a teraz Samsunga S20 FE, jakość zdjęć z Samsunga dla mnie zdecydowanie lepsza.
    Ale wgrałeś Gcam na G9 ? Bo różnica na sofcie producenta a Gcam jest kolosalna, zarówno w odszumianiu, korekcji barw, itd.
    Nikon i podróże ...


  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Soft Gcam też ma tryb nocny, bardzo przydatny, nawet fotografując z ręki jesteśmy w stanie zrobić nieporuszone zdjęcia.
    Tak jak napisałem, jeśli w fonie nie ma dobrej aplikacji to Gcam robi robotę, jak jest dobra apka to Gcam nic nie wnosi, używałem wcześniej na innych fonach bo bardzo dobrą kamerkę miały ale appka tragiczna, jednak znalazłem inną appke darmową zamiast Gcam, a teraz na nowym Gcam daje to samo w jakości co domyślna ale ma ograniczenia funkcjonalne, więc nie ma sensu jej używać.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Ale wgrałeś Gcam na G9 ? Bo różnica na sofcie producenta a Gcam jest kolosalna, zarówno w odszumianiu, korekcji barw, itd.
    Nie, ja to się średnio na telefonach znam, napisałem o moich odczuciach po wyjęciu z pudełka i użytkowania bez jakichkolwiek modyfikacji...
    Ostatnio edytowane przez Tomekk ; 14-11-2021 o 15:50

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Nie, ja to się średnio na telefonach znam, napisałem o moich odczuciach po wyjęciu z pudełka i użytkowania beżzjakichkolwiek modyfikacji...
    Ja też potwierdzam, że jakość standardowo z serii G8/G9 jest kiepska, ale jak załadujesz Gcam i zrobisz kilka zdjęć w różnych warunkach, czyli wewnątrz, w trybie nocnym, lub fotografując krajobraz przy różnych warunkach oświetleniowych, to widzisz różnicę jak pomiędzy RAW z lustra a ze starego kompaktu z jpg. Serio, tak właśnie jest. Sam myślałem, że przecież optyka też musi degradować zdjęcie w RAW/jpg i dopóki tego sam nie sprawdziłem to się końcowo zdziwiłem.
    Wąskim gardłem nie jest optyka w wielu przypadkach, tylko soft który "wypluwa" wynik w postaci dobrego lub złego zdjęcia jakościowo.
    Nikon i podróże ...


  5. #15

    Domyślnie

    Znacie jakieś apki lub telefony co zapisują w DNG albo TIFF?
    Ja od lat korzystam z 645 PRO mkIII
    https://theappwhisperer.com/2012/07/...otography-app/

    Zapisuje zdjęcia w formacie TIFF lub jpg. mamy też ręcznę nastawy dla ekspozycji, AF i balansu bieli.
    Jest to jak narazie najbardziej rozbudowana apka foto jaką spotkałem. Niestety tylko na iOSa

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Soft Gcam też ma tryb nocny, bardzo przydatny, nawet fotografując z ręki jesteśmy w stanie zrobić nieporuszone zdjęcia.
    Jestem przewrażliwiony i unikam instalowania appek poza sklepem Google.

    Aha, i dodam, że w p30 pro za 100 czy 200 zł można wieniec baterie w serwisie producenta.

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Znacie jakieś apki lub telefony co zapisują w DNG albo TIFF?
    Ja od lat korzystam z 645 PRO mkIII
    https://theappwhisperer.com/2012/07/...otography-app/

    Zapisuje zdjęcia w formacie TIFF lub jpg. mamy też ręcznę nastawy dla ekspozycji, AF i balansu bieli.
    Jest to jak narazie najbardziej rozbudowana apka foto jaką spotkałem. Niestety tylko na iOSa
    Ale od dawna normalne appki do kamerki mają wiele funkcji, typowe to EV, WB, ISO, przysłona, czas ekspozycji itd, w bardziej zaawansowanych wybór AF-S czy AF-C, wielkości punktu śledzenia, typ pomiaru punktowy, strefowy czy matrycowy/cały kadr, do tego sporo bajerów "twórczych" do video i foto, wielokrotna ekspozycja do efektów, do tryby nocnego do astro, panorama ale i składanie dużego formatu z wielu zdjęć, kwestia video to już mega bajery bo nie tylko poklatkowe czy slow motion ale i wielokrotna ekspozycja albo efekty jakie powodują opad szczeki u zawodowych video efekciarzy

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez MR Zobacz posta
    Jestem przewrażliwiony i unikam instalowania appek poza sklepem Google.
    Też tak miałem ale akurat Gcam ściągasz ze strony całego projektu gdzie jest bezpiecznie.
    Przykładowo tu https://www.celsoazevedo.com/files/a...google-camera/

  8. #18

    Domyślnie

    Jestem bardzo zadowolony z aparatu w leciwym Google Pixel Pro 2 XL. Jeśli w wyższych modelach jest lepiej to kupowałbym w ciemno. Robi rawy jeśli chcesz się bawić w obróbkę. I też ogromnie doceniam system operacyjny bez śmieci których sam nie zainstaluję.
    myślę co piszę

  9. #19

    Domyślnie

    Jestem generalnie otwarty na każdą markę... ważne aby miało google play. Coś podobno kiedyś podsłuchiwało (tak wiem wszystko podsluchuje xD) i sie GP wycofał z tych telefonów... nie wiem o co chodziło.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #20

    Domyślnie

    Huaweie mate 20 lite czy pro czy coś takiego miałem i robi w Raw. Da się nieźle obrobić, jpg się nie umywa

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Transfer zdjęć z aparatu (WiFi) na telefon - programy
    By mistycom in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-07-2021, 20:06
  2. Telefon do fotografowania (jaki?)
    By vuki in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 21:43
  3. Play czy Plus? Jaki telefon w abonamencie?
    By Pawliko in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 21:25
  4. jaki procent zdjec w jpg a ile w NEF ?
    By zaza67 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •