Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Ale tak po prawdzie każda lustrzanka Nikona (jaka by nie była), wg mnie do używania manualnych obiektywów wygodna nie jest. A próbowałem na różnych począwszy od D40, przez D90, 700 czy D2x. Ostrzenie przez wizjer dość męczące jest, być może z life view lepiej idzie, ale wygoda pracy na bezlustrze obojętnej marki jest nieporównywalna.

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Przecież bezlustra pracują w LV, więc jak chciałbyś mieć podobnie to wystarczy używać D700 w LV.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Masz rację, D700 czy D90 mają LV. Reszta jednak nie stąd też moje zafiksowanie, że zawsze ostrzyłem patrząc przez wizjer.

    Nie zmienia to jednak całokształtu - wygodniej, łatwiej uzywac bezlustro i stare obiektywy.

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Nie przeczę, lepiej sie robi bezlustrem. Dodam powód, w D700 w LV trzeba patrzeć na LCD. W bezlustrze można przez wizjer. No i D700 to tylko 12 Mpx, stara matryca. Nowsze mają lepszy DR, więcej Mpx ale ... to pewne niebezpieczeństwo, bo większość starych szkieł nie grzeszy ostrością na matrycach powyżej 24 Mpx.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Rozglądałem się trochę za bezlusterkowcami.
    Sony Nex, stare amatorskie modele, rzeczywiście można tanio kupić - do 500 złotych będzie już 5N lub 5R. Matryce mają APS-C, więc i tak największe wśród konkurencji z tamtych lat. Małe to i poręczne, więc może to dobry pomysł.

    Jednak problem w tym, że ja lubię szeroki kąt a crop tego nie ułatwia. Kozackie 20mm Flektogona, zamieni się w nędzne 30mm, w dodatku mydlane. W takim układzie pożytek mogę mieć tylko z tele i ewentualnie makro, bo Vołna 9, którą mam, na cropie jest jeszcze bardziej "makro" i to bez kombinacji z mieszkami i pierścieniami.
    Jeśli szeroki kąt na którymś Sony Nex, to raczej podstawowy naleśnik 18mm, albo 16mm, względnie krótki zoom, chociaż z tego co wyczytałem te fabryczne obiektywy do starych Nexów są słabe(podobno), nie licząc Zeissa.
    Sam nawet nie wiem, który z tych starych Nexów najlepiej wypada - tego jest tyle, że można dostać kręćka.
    Jakby się nie obrócić, to dupa z tyłu, a na horyzoncie majaczy Nikon D3s, który chyba byłby dobra opcją, ale jeszcze nie teraz.

  6. #16

    Domyślnie

    Rozwiązaniem są adaptery turbo lens, np.
    https://www.optyczne.pl/8049-nowo%C5...kim_rynku.html
    Pozwalają uzyskać na aps-c takie same kąty jak z ff.

    Nie wiem co tam wyczytałeś o obiektywach do Sony aps-c, ale popatrz na Sigmy Art 19, 30, 60 f2.8, Samyangi np. 18/2.8. Wymieniłem tylko mocno budżetowe opcje.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. dlaczego nikony nie ostrzą na nieskończoność ze szkłami manualnymi
    By PLASTUś in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 10:53
  2. D300s i współpraca z manualnymi szkłami
    By Budziko in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 23:54
  3. 1 Lustrzanka Cyfrowa Nikon
    By cambridgei in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 144
    Ostatni post / autor: 22-08-2009, 09:23
  4. Zimno a cyfrowa lustrzanka
    By pic1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 12:05
  5. S3 Pro - patenty na tryb manual, z manualnymi szkłami?
    By FacetFS3Pro in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-09-2006, 10:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •