Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Statyw do 200 zł

    Pewnie powiecie, że się nie da absolutnie. A jak jeszcze podam wymagania... No ale nadzieja umiera ostatnia

    Chciałbym statyw do zdjęć krajobrazu. Nie mam jakichś wielkich wymagań ale co myślę:
    - służył będzie do zdjęć. Nie planuję filmować itp. więc wydaje mi się, że głowice nie musi być jakaś mega wymyślna z płynnymi przesuwami itp.
    - wytrzymały, bo wagę założonego aparatu liczę na około 3-4kg max. Najczęściej męczył go nie będę, bo albo Nikona Z50 założę albo Samsunga NX1000 ale... jakbym miał fantazję to musi utrzymać D700 z 70-200 2.8 albo Mamiya RB67 W przypadku wszystkich aparatów starał się będę mieć statyw "na oku" więc ten udźwig może być taki pod maks a nie, że jakiś potwór wytrzymujący 10-15 kg
    - co do wagi samego statywu - nie musi być super mały, leciutki. Zabierał go będę na krótkie wycieczki powiedzmy noszenie max. z 2-5 km.
    - wolałbym nowy, ale jak znacie używane, których warto szukać to dajcie info.

    Czemu szukamy tanio? Bo nie jestem przekonany, że go potrzebuję Mam wprawdzie jakiś stary HAMA (~140-150cm wysokości) ale w sumie nie nosiłem go wybierając fotografowanie "z ręki". Hama mojego D700 utrzymywała "na styk" ale dopadła ją starość - biodegradacja Plastiki zaczęły pękać co czyni go już niebezpiecznym.

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem to jest do kupienia. Popatrz np. na Amazon na różne no-name itp. chińszczyznę. Niektóre wyglądają całkiem solidnie. Trudno co prawda będzie znaleźć rzetelne testy, więc raczej musisz opierać się na własnym oku i możliwości zwrotu. Nie spodoba się, odsyłasz i tyle.
    https://www.amazon.pl/s?k=statyw+fot...f=sr_nr_p_85_1

    Ps. Zawsze możesz popatrzeć też na używane, czasem da się upolować niedrogo solidny sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 11-11-2021 o 20:38

  3. #3

    Domyślnie

    Po zapoznaniu się milionem ofert zdecydowałem się jednak na używany. Wziąłem starszy model bo wyglądał na solidnie wykonany (sporo alu a nie plastiku + made in japan a nie china ) - Velbon VX-501B. Wagowo z opisów od 3-5 kg powinien dać radę. Zobaczymy w praktyce.

    Ogólnie niewiele naciągając budżet były też nowe Velbony, które te 3-6 kg powinny dźwignąć.

    A firma nie taka zła, z tego co czytam.

  4. #4

    Domyślnie

    Pisząc o używanym miałem na myśli tego typu oferty (pierwsza z brzegu)
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/st...wica-panoramic

    Wątpię, żebyś był zadowolony z tego Velbona, coś mi tak mówi, ale nie będę krytykował.

  5. #5

    Domyślnie

    Ten, z załączanego linku chyba zbyt delikatny jak na moje kilogramy. No chyba, że rozpatrujemy pod względem rozwiązań w nim użytych.

    Velbon już doszedł do mnie i wstępnie jestem zadowolony . Jest z tych czasów, że jeszcze nie oszczędzano na materiale - praktycznie samo alu i jakieś stopy (bez łamliwych plastikow).

    Żeby się do czegoś doczepić to ewentualnie głowica. Nie ma szybkozlaczki do wkładania i wyciągania ale przy mojej częstotliwości używania go to raczej nie problem.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak się składa, że mam podobnego Vanguarda. Miałem też podobnego (może nawet takiego samego) Velbona, to był mój pierwszy statyw i wala się nawet gdzieś na działce (z ciekawości kiedyś zobaczę co to za model). Nie podzielę Twojej opinii, może poza tym że głowica Velbona jest faktycznie mocno niedzisiejsza. Ale jeśli statyw odpowiada, to nie mam uwag.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Tak się składa, że mam podobnego Vanguarda. Miałem też podobnego (może nawet takiego samego) Velbona, to był mój pierwszy statyw i wala się nawet gdzieś na działce (z ciekawości kiedyś zobaczę co to za model). Nie podzielę Twojej opinii, może poza tym że głowica Velbona jest faktycznie mocno niedzisiejsza. Ale jeśli statyw odpowiada, to nie mam uwag.
    Może Vanguard Alta Pro 263AT? tak z ciekawości, nogi chodzą dalej z oporem?

  8. #8

    Domyślnie

    Zatrzaski trzymają jak w nowym. Prawda jest taka, że używam go tylko od czasu do czasu, więc ciężkiego życia ze mną nie ma .


    Ps. Mój to 233AP.

  9. #9

    Domyślnie

    Jak dobrze widzę to u Ciebie da się dokręcić. W moich, bo miałem dwa takie same, nogi latają jak nie powiem komu. Skusiłem się, bo była dożywotnia gwarancja producenta. Tylko zniknęła z opisu jak chciałem złożyć reklamacje.

  10. #10

    Domyślnie

    Nogi są na zatrzaski, takie wolę. Głowica jest całkiem solidna, ostatnio dokupiłem adapter do arca swiss i nie najgorzej to działa.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26
  2. Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 22:53
  3. statyw FIRST
    By Jacek Wrzesińsk in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-06-2007, 20:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •