Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Back focus na live view i przez wizjer .

    Mam taki problem.
    Posiadam aparat Nikon D5200.
    Kupiłem używaną Sigmę 17-50 F/2.8. Obiektyw pokazywał lekki FF (front focus).
    Wysłałem obiektyw razem z body do serwisu Sigmy w Gdyni, gdzie został odpłatnie sprawdzony i skalibrowany.
    Rezultat tego taki ,że teraz jest duży BF (back focus), a w dodatku widać go na ostrzeniu zarówno przez wizjer , jak i na live view .
    Foto-serwice2 twierdzi ,że skalibrowali obiektyw poprawnie, a jeśli źle ostrzy to wina jest po stronie aparatu. Proponują wysłać body do serwisu Nikona.
    Tymczasem aparat był dwa lata temu w Nikonie, został skalibrowany i do dziś dnia trafia w punkt z moim Nikkorem 35 f/1.8 , oraz Tamronem 18-200. Dobrze ostrzy z nimi zarówno na wizjer, jak i LV.
    Próbuję rozmawiać z serwisem Sigmy, wysyłam zdjęcia itd. ale uparcie twierdzą ,że winne jest body, albo fotograf, ale nie obiektyw który skalibrowali.
    Proszę doradźcie co robić, bo jestem podłamany.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja wysyłalem zawsze do Sigmy obiektyw z body i kalibrowali go do body , a nie do wzorca. W przypadku D5200 jest to szczególnie istotne ponieważ to body nie posiada korekcji. Przy przepychance z serwisami Sigmy i Nikona masz chyba małe szanse na pozytywny finał. Jest jeszcze Studio5s, skontaktuj się może coś ci poradzą, to solidna firma za rozsądne pieniądze.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Ja wysyłalem zawsze do Sigmy obiektyw z body i kalibrowali go do body , a nie do wzorca. za rozsądne pieniądze.
    Ja wysłałem do Sigmy obiektyw razem z body. Wysłali mi testowe zdjęcia i na nich jest wszystko ok. Niestety u mnie to już tak nie wygląda. Z odległości 3 metrów na ogniskowej 50 mm jest back focus na jakieś 20 cm.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marekkolejny Zobacz posta
    Z odległości 3 metrów na ogniskowej 50 mm jest back focus na jakieś 20 cm.
    Powiedz, nie używasz czasem wspomagania z lampy, zwanego też predatorem?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Powiedz, nie używasz czasem wspomagania z lampy, zwanego też predatorem?
    Nie , nawet nie wiem co to jest. Robię zdjęcia przy swietle dziennym głównie, sporadycznie lampą reporterską.

  6. #6

    Domyślnie

    Taka czerwona siatka właśnie z lampy błyskowej.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem niestety podobnie, tzn. tę Sigmę jakoś po 2 latach używania chciałem skalibrować i wyszło im to źle. Mnie to nawet na szybko sprawdził p. Rafał ze Studio5 (nie tylko moje odczucie czy sprawdzenie, bo mogłem się nie znać), potem używałem z korektą i było jako tako. Wygląda na to, że ta Sigma po jakimś czasie się rozjeżdża, bo na początku było całkiem ok. a później zaczął przeszkadzać brak ostrości na 50 mm (używałem od nowości).
    Trudno coś doradzić, spróbuj jednak twardo egzekwować reklamację na źle wykonaną usługę. Tyle że z drugiej strony, jak zaczniesz wysyłać sprzęt i zamawiać jakieś dodatkowe ekspertyzy to prościej i chyba taniej będzie kupić kolejny taki sam obiektyw Zwłaszcza, że mistrzem trwałości to szkiełko nie jest, naprawa praktycznie nieopłacalna, ale stosunek cena/jakość ciągle trudny do pobicia.

  8. #8

    Domyślnie

    No to mnie nie pocieszyłeś

  9. #9

    Domyślnie

    miałem tę sigmę i d7100, ale sigmę kupiłem od kogoś i ogólnie był problem żeby ją skalibrować, wysłałem body do studia5 z Warszawy, body zostało skalibrowane do wzorca, potem wysłałem body + sigma do kalibracji obiektywu do serwisu Sigmy w Gdyni i od tamtej pory wszystko śmigało super
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #10

    Domyślnie

    Czy stosowałeś popawki AF ? D7100 ma przecież taką możliwość.
    Ciekaw jestem, czy serwis Sigmy w Gdyni używa faktycznie mojego aparatu ( wysłałem razem z obiektywem), czy może mają np swoje D5200 i w/g niego kalibrują

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D5500 wizjer vs Live View
    By zip20 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-02-2018, 21:50
  2. live view a wizjer
    By t3rrorcat in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-01-2018, 15:20
  3. back focus na live view
    By vetguy in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 14:43
  4. D3100 + 18-55 VR - różnice ostrośći: wizjer a live view
    By daroooo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •