Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie brudzenie matrycy d600, d610, d750

    Cześć, miałem nikona d600, którego serwis wymienił mi na d610 z powodu chlapania olejem po matrycy. W d610 po 2 tys klatek jest to samo.
    Ostatnio nabyłem też d750 z przebiegiem 30 tys i zdjęcia są wręcz usiane plamkami, chociaż są one mniejsze i mniej widoczne. Czy inne marki też tak mają?
    Załączam zdjęcie z d750 (niechcący mi się wykadrowało), może to jest kurz po prostu?
    Załączone miniatury Załączone miniatury DSC_2665.JPG  


  2. #2

    Domyślnie

    Miałem d750 i już po kilku tys matryca była uwalona. W eos R i teraz w x-t3 takich problemów nie uświadczyłem.

    Wysłane z mojego moto g(100) przy użyciu Tapatalka
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przedmuchać, jak nie pomaga przetrzeć na sucho, jak nadal syf to na mokro, wiele tematów jest o tym i zawsze piszę żeby czyszczenia sensora nie demonizować bo to nic trudnego i przy odrobinie zdrowego rozsądku nie trzeba też żadnych dziwnych sprzętów do czyszczenia.
    Akcje serwisowe dotyczyły chlapania olejem w D600.

  4. #4

    Domyślnie

    Pewnie że nic trudnego, ale jak Ci chlapie olejem i co 2-3k zdjęć musisz na mokro czyścić to Cię szlak trafia bo zamiast zbierać na kolejny obiektyw to wydajesz kasę na szpatułki.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  5. #5

    Domyślnie

    W niektórych d610 też występowało chlapanie

  6. #6

    Domyślnie

    Brudzenie matrycy to w niektorych Nikonach faktycznie jest problem. Mialem D7100 ktory lubił sobie pochlapać matrycę i przez kilka lat wyspecjalizowałem się w jej czyszczeniu, ale tak jak pisze @Teu jest to uciążliwe. Może nie samo czyszczenie , ale kupowanie tych szpatułek i płynów do czyszczenia. Jedne są dobre inne zostawiają smugi dobre nie zawsze są dostępne itd. Jednak po zmianie D7100 na D500 zapomniałem o plamach na matrycy i płyn w butelce który mi został jest czasem używany do czyszczenia obiektywów. Należy jednak zwrócić uwagę, że naturalne jest w każdym aparacie zasysanie pyłków do komory lustra przez obiektyw (szczególnie długoogniskowe ZOOM-y), czy w czasie wymiany obiektywu, a czym innym chlapanie olejem. Jeżeli trafiło się na egzemplarz ktory lubi pochlapać, to albo to zaakceptujemy, albo poszukamy kogoś kto to zaakceptuje.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

Podobne wątki

  1. Wymiana filtra matrycy w D610
    By Niebieskooki1984 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 23:00
  2. Czyszczenie matrycy Nikon D610
    By slimlukas in forum Serwis
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 21:45
  3. Adapter muszli ocznej D600/D610/D750
    By komancz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 23:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •