Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Sony A7 IV

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    No właśnie. Nie jest to taki przeskok jak pomiędzy II a III. 3500zł różnicy na starcie premier to moim zdaniem sporo.
    Niech Nikon zrobi wreszcie aktualizację firmware w Z6II, bo znowu się okaże, że największym wygranym będzie Canon, teraz z modelem R6. Dwóch moich znajomych już powróciło do Canona po romansie z A7III.
    Z tego co sami mówią (ustami przedstawicieli Canon USA), dzięki bardzo dużemu sukcesowi rynkowemu R6/R5 śpią spokojnie. Co oznacza że najbliższe premiery firmy to będą odgrzewane kotlety... Podejrzewam że z Sony jest podobnie. Póki co odcinają kupony od sukcesów AI-AIII i też dali odgrzewanego kotleta. Ja akurat to całkowicie rozumiem. To jest biznes a nie zaspokajanie potrzeb entuzjastów jednego lub drugiego systemu.
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #12

    Domyślnie

    Aaaa, to po to ten wątek Pojechać po Sony i wychwalać konkurencję... jasne, że też od razu na to nie wpadłem

  3. #13

    Domyślnie

    Dobry wątek. Sporo się można dowiedzieć o 4ce Czym waszym zdaniem różni się to co zrobili przy okazji premiery 4ki od tego jak to wyglądało w przypadku 3ki? Bo moim zdaniem prawie niczym. Do 3ki wsadzili lekko okrojony AF z A9 i sporo funkcji video z SII. W czwórce mamy lekko okrojony AF z A1 i dużo funkcji video z SIII, w niektórych względach nawet eSkę wyprzedza. Do tego kilka drobniejszych rzeczy typu hybrydowy slot na karty, menu, gibaniec itp, które wymagały poprawy by nie zostać w tyle. 3ka również nawet jak na swój okres nie rozpieszczała wizjerem i ekranem, ot średnia krajowa. 3ka nie miała jakichś przełomowych rozwiązań, czerpała z innych, lepszych aparatów. I tak samo czerpie 4ka.

  4. #14

    Domyślnie

    gdzieś na jutjubie widziałem ciekawy materiał dotyczący manualnego ostrzenia i wspomagania, z zaznaczeniem GO w postaci kolorów... poszukam

    - - - - kolejny post - - - - - -

    https://www.youtube.com/watch?v=ijx5G57rAkA&t=355s
    6.46

    - - - - kolejny post - - - - - -

    no i focus shift -szkoda że tylko z kilkoma szkłami

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    gdzieś na jutjubie widziałem ciekawy materiał dotyczący manualnego ostrzenia i wspomagania, z zaznaczeniem GO w postaci kolorów... poszukam

    - - - - kolejny post - - - - - -

    https://www.youtube.com/watch?v=ijx5G57rAkA&t=355s
    6.46

    - - - - kolejny post - - - - - -

    no i focus shift -szkoda że tylko z kilkoma szkłami
    Ciekawe to. Podczas trybu foto też to tak działa? Nie miałem czasu obejrzeć całości.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Aaaa, to po to ten wątek Pojechać po Sony i wychwalać konkurencję... jasne, że też od razu na to nie wpadłem
    A gdzie tam. Ja cieszę się, że jest taki wybór i jakaś konkurencja, która wymusza postęp.
    Na samo body nie narzekam, jest dobrze skrojone. Dla mnie minusem jest cena startowa, znowu wyższa od poprzednika.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    ...no i focus shift -szkoda że tylko z kilkoma szkłami
    No i focus breathing compensation. Działa tylko z niektórymi szkłami. Nie chodzi nawet o kundelki. Nie łapią się nawet wszystkie szkła Sony. Choć może to akurat zmienią.

    Małe porównanie z chyba głównym rywalem:



    Test AFu trochę nieuczciwy, bo w przypadku R6 użył starszego szkła zamiast najnowszej RFki.

    I z dwoma rywalami. Już nie takie małe:


  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta

    A gdzie tam. Ja cieszę się, że jest taki wybór i jakaś konkurencja, która wymusza postęp.
    Na samo body nie narzekam, jest dobrze skrojone. Dla mnie minusem jest cena startowa, znowu wyższa od poprzednika.
    To przeczytaj spokojnie pierwszą stronę i zobacz czy nie mam racji

    Rozważasz w ogóle zakup jakiegoś aparatu Sony?

  8. #18

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,
    Ja tu dodam od siebie to, co zawsze - co mnie bardziej rajcuje w Sony niż w Nikonie Z od około roku - tanie i dobre "kundelkowe" szkła (i ich wybór) oraz wielkość/waga puszki. Do gó..ego wizjera i odjechanego menu i klawiszologii już się przyzwyczaiłem. Dodatkowo - cenowo wszystkie alfy serii r są tańsze od Z7 (a brakuje mi ostatnio rozdzielczości i planuję jakąś alfa-r-kę...). Do Nikon ciągnie mnie sentyment (ostatnie 14 lat focenia...) i adapter, ale ceny natywnych szkieł odstraszają skutecznie. Z tego sentymentu mam jeszcze d750 ale nie wiem, jak długo jeszcze....
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    To przeczytaj spokojnie pierwszą stronę i zobacz czy nie mam racji

    Rozważasz w ogóle zakup jakiegoś aparatu Sony?
    Nie widzę nic niepokojącego na pierwszej stronie oprócz offtopu o aktualizacji FW w zetkach.
    Czy ja rozważam? Na obecną chwilę nie, ale A7III był w kręgu body do rozważenia, nawet miałem go wypożyczonego na kilka dnia. Zostałem w Nikonie głównie przez 105/1.4E które posiadam i uwielbiam to szkło.
    Czy jako posiadacz innego systemu nie mogę wypowiadać się o Sony? Miałem a6000 kiedyś. Liczy się?
    Raczej staram się być obiektywny i nie zwracam uwagi na markę.

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Szanowni Państwo,
    Ja tu dodam od siebie to, co zawsze - co mnie bardziej rajcuje w Sony niż w Nikonie Z od około roku - tanie i dobre "kundelkowe" szkła (i ich wybór) oraz wielkość/waga puszki. Do gó..ego wizjera i odjechanego menu i klawiszologii już się przyzwyczaiłem. Dodatkowo - cenowo wszystkie alfy serii r są tańsze od Z7 (a brakuje mi ostatnio rozdzielczości i planuję jakąś alfa-r-kę...). Do Nikon ciągnie mnie sentyment (ostatnie 14 lat focenia...) i adapter, ale ceny natywnych szkieł odstraszają skutecznie. Z tego sentymentu mam jeszcze d750 ale nie wiem, jak długo jeszcze....
    pozdrowienia!
    Czornyj fajne zdjęcia wrzucał zrobione Samyangami. Bokeh nie był taki współczesny co mi się podobało. Samyangi to był jeden z powodów mojego zainteresowania się A7III.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Nie widzę nic niepokojącego na pierwszej stronie oprócz offtopu o aktualizacji FW w zetkach.
    Czy ja rozważam? Na obecną chwilę nie, ale A7III był w kręgu body do rozważenia, nawet miałem go wypożyczonego na kilka dnia. Zostałem w Nikonie głównie przez 105/1.4E które posiadam i uwielbiam to szkło.
    Czy jako posiadacz innego systemu nie mogę wypowiadać się o Sony? Miałem a6000 kiedyś. Liczy się?
    Raczej staram się być obiektywny i nie zwracam uwagi na markę.



    Czornyj fajne zdjęcia wrzucał zrobione Samyangami. Bokeh nie był taki współczesny co mi się podobało. Samyangi to był jeden z powodów mojego zainteresowania się A7III.
    U mnie to samo. Mam s18/2.8 i s4/1.8 (od Cichego) i to mnie przekonuje do Sony. Jak dorobią np. s200/4 to już zupełnie....
    pozdrowienia!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    ...Oczywiście 45/1.8....
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sony ] Sony A7, A7R, A7S
    By cz4rnuch in forum Sony
    Odpowiedzi: 19130
    Ostatni post / autor: 30-08-2023, 22:14
  2. Sony 35/1.8, 85/2.8, 24/2
    By emgieb in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 19:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •