Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Aparat dla dziecka?

    Nie wiedziałem, gdzie wrzucić ten wątek, "cafe nikon" ma w opisie wykluczone tematy fotograficzne, więc zaryzykowałem tutaj, w razie potrzeby mam nadzieję, że moderacja przesunie. Do sedna:

    Córka, trzylatka, jak to dziecko w tym wieku, naśladuje rodziców w czym potrafi. Moja bierze sylikonowy lejek i patrząc przezeń mówi "uśmiech, tatusiu! pstryk, pstryk... popatrz jakie ładne zdjęcia!". Wydaje mi się, że jest jeszcze zbyt młoda na jakiś sprzęt, który rzeczywiście potrafi rejestrować obraz... ale może ktoś z Was próbował? Na myśl przychodzi mi jakiś aparat błyskawiczny z możliwością zapisania jpg i drukiem termicznym (gdzieś widziałem, że są takie aparaty). Rolki kosztują grosze, a coś tam widać. Czy macie doświadczenia w temacie?

    Nawet na szybko udało mi się znaleźć krótką recenzję instaxa dla dzieci, koszt ~400zł jest do przełknięcia.
    Ostatnio edytowane przez odzio ; 04-11-2021 o 12:59

  2. #2

    Domyślnie

    Jak Cię stać to czemu nie. Ale wg. mnie nie warto jeszcze.

    W tym wieku wydaje mi się, że wystarczy nawet ten lejek , o którym piszesz. Ot chwila zabawy, która dziecko pewnie szybko się znudzi. Kupisz, a aparat powędruje prędko w kąt.

    Jak już chcesz koniecznie wydać kasę to na All.. masz aparaty kompaktowe dla dzieci. Kolorowe, z ekranem, zapisem zdjęć na karcie, jakimiś grami wgranymi z tego co pisze. Kosztuje to od 50 do 100 zł. Zanim się rozwali to pewnie dziecko też zaspokoi swoją chęć robienia zdjęć.

    Jeszcze inna opcja poszukać jakiegoś starego smartfona w domu. I może zdjęcia robić. Z obsługa sobie poradzi bo dzieci teraz zmyślne

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie dzieciaki zaspokoiły się tabletem dla dzieci, mogą nagrywać filmy i robić zdjęcia, jakość nie ważna i tak wszystko do kosza się nadaje, INSTAX to zabawka która zaraz powędruje w kąt, bratanica dostała od ojca i zero zainteresowania.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  4. #4

    Domyślnie

    Na smartszmelc jest według mnie za młoda, szkoda mózgu w obliczu tabletu zabawka, która tylko robi zdjęcia z pewnością wyląduje w kącie. Choć i bez niego pewnie tak się stanie :/

  5. #5

    Domyślnie

    Na instaksie dziecko zużyje mnóstwo wkładów, jak zacznie cykac raz po raz bo fajnie się robi, nie ważne co wyjdzie. W setki złotych od razu pójdzie. Chwilowa "pasja" dzieci jak wiele innych

  6. #6

    Domyślnie

    @odzio ... generalnie dobry trop , tyle , że wszystko zależy od kasy i nastawienia .

    Moja wnuczka , ówcześnie w wieku lat czterech przechodziła podobne fotograficzne nastawienia . Aparat zabawka , nic nie robiący to nie było to samo . Dlatego sprawiliśmy jej taki zabawkowy , różowy aparat 6mpix za bodaj 60 zł , rejestrujący jpg. Łaziła z tym dumnie zawieszonym aparatem na wakacjach i parkowych spacerach . Zrobił się oczywiście problem , że ona chce mieć też "papierowe" fotki . Skutkowało to dukowaniem na zwykłej drukarce atramentowej czarno białych "odbitek" które miała obowiązek pokolorować . Dzięki temu pasja trwała około 1,5 roku do czasu utopienia aparatu w baseniku . Potem to już tylko "smarkofon" . Wnuków płci męskiej w wieku lat 6 i 9 nie interesowały fotki tylko stary zenit 11 , bo pstrykał , była korbka do przewijania starego prześwietlonego filmu i jak upadł to się nic nie stało . Pobawili się rok i tyle . Nawiasem mówiąc moja córka od lat katuje panasonica sz10 , który dziś kosztuje ze 300 zł i uważa go za fenomenalny pstrykacz . Czasem zabawki dla dzieci są sporo droższe niż używane tzw dorosłe urządzenia .

Podobne wątki

  1. aparat dla dziecka
    By henia in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2019, 18:00
  2. Aparat do fotografowania dziecka
    By BoroT in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-06-2018, 20:18
  3. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17-04-2018, 11:13
  4. Prosty i tani aparat do fotografowania dziecka?
    By Satman in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2015, 21:28
  5. kompakt dla dziecka
    By Chilon in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-09-2006, 21:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •