Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Prośba telekonwerter 2.0 Kraków

    Czy jest ktoś z Krakowa lub okolic kto ma TC20 III i kto miałby chwilę czasu na spotkanie i udostępnienie go do testu? (oczywiście za uzgodnioną gratyfikację )
    Jeśli ktoś coś to proszę może na priv żeby nie rozbudowywać wątku.

  2. #2

    Domyślnie

    Ogólnie jest dość słaby. Używam z N2,8/300VRII. Musi być jasno i kontrastowo. Czasami się udaje zrobić prawie perfekcyjne zdjęcie, ale nie jest to reguła. Szczerze powiedziawszy, za nowy to trochę szkoda kasy. Używka za pół ceny, to może być.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za opinię @leon001
    Właśnie do takiego szkła go rozważałem ale ostatecznie odpuściłem temat bo pojawiło sie w plecaku dłuższe szkiełko.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Dzięki za opinię @leon001
    Właśnie do takiego szkła go rozważałem ale ostatecznie odpuściłem temat bo pojawiło sie w plecaku dłuższe szkiełko.
    To na pewno lepsze rozwiązanie, choć dużo droższe. Ja używam też Ntc-14EIII i ten jest ok, prawie jakby go nie było.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    To na pewno lepsze rozwiązanie, choć dużo droższe. Ja używam też Ntc-14EIII i ten jest ok, prawie jakby go nie było.
    A to TC14III mam oczywiście. I dokładnie takie samo wrażenie - jakby go nie było jeśli chodzi o degradację jakości.

  6. #6

    Domyślnie

    Dwójka w wersji 3 nie jest słaba moim zdaniem.

    Oczywiście warto przymknąć o ten 1EV, fotografowany obiekt powinien też wypełniać odpowiednio kadr.
    Kilka ładnych lat temu zrobiłem wystawę/aukcję fotograficzną - wydruki 60 cm na dłuższym boku. Sporo było tam prac właśnie z tego TC i prezentowały się naprawdę dobrze.
    Używałem w zestawieniu z 300VR + d7100.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    Dwójka w wersji 3 nie jest słaba moim zdaniem.

    Oczywiście warto przymknąć o ten 1EV, fotografowany obiekt powinien też wypełniać odpowiednio kadr.
    Kilka ładnych lat temu zrobiłem wystawę/aukcję fotograficzną - wydruki 60 cm na dłuższym boku. Sporo było tam prac właśnie z tego TC i prezentowały się naprawdę dobrze.
    Używałem w zestawieniu z 300VR + d7100.
    Poważnie?

  8. #8

    Domyślnie

    Tak, poważnie.

    Jeśli warunki pozwalają, to śmiało można używać.
    Oczywiście godząc się przy tym na pewne kompromisy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    Tak, poważnie.

    Jeśli warunki pozwalają, to śmiało można używać.
    Oczywiście godząc się przy tym na pewne kompromisy.
    Chyba nie wyczułeś ironii. Na poniższym zdjęciu stoję przy powiększeniu 200 cm x 120 cm, w tle po prawej kolejne zdjęcie 200 cm x 100 cm a reszta wystawy to 100 cm x 70 cm. Wszystko z Nikona D300s i kilka z D500 oraz 2,8/300VRII oraz czasami TC-14EIII. Także co nieco wiem na ten temat, robiąc takie wystawy. Także uwierz mi, bo wiem co mówię, że TC-20EIII jest średnim/słabym telekonwerterem. Nie wiem jaką jakośc zdjęć prezentujesz, więc podkreślam, że to opinia wynikająca z moich wymagań jakościowych.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170406__LP084.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	316,4 KB
ID:	60479
    Ostatnio edytowane przez leon001 ; 20-02-2022 o 21:34

  10. #10

    Domyślnie Telekonwerter + 70-200

    Dzień dobry, mam pytanie bo nie mogę znaleźć nigdzie tematu (albo nie potrafię szukać)... Czy telekonwerter Nikkor Z TC-2.0x będzie normalnie współpracował z obiektywem Nikkor af-s 70-200 mm f/2.8g if-ed vr? Czy są jakieś ograniczenia bo chyba są różne mocowania...? Z góry dziękuję!

Podobne wątki

  1. Telekonwerter do AF-P
    By adalbert7 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-10-2020, 15:54
  2. Prośba: Wypożyczenie lampy (Kraków).
    By Vall in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 13:13
  3. [ Sport ] 179 Derby Krakowa - Wisła Kraków - Cracovia Kraków
    By fikromajo in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 17:17
  4. Filtry nakręcane 77mm - Kraków - prośba
    By grajnert in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2008, 18:56
  5. VR a telekonwerter
    By snajper in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2007, 17:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •