Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Nikon Z6II + adapter FTX czy Nikon D500 - Do reportażu i przyrody (???)

    Czas na zmiany. Moja obecna puszka ma już wiele lat (to poczciwy D5300) i niestety już nie spełnia moich wymagań. Staję przed dylematem czy nabyć nowego D500 czy już iść w bezlusterkowce (tutaj myślę o Z6II). Ograniczeniem jest to, że pewne przy Z6II będę musiał pozbyć się mojej ulubionej Sigmy ART 18-35 i nie wiem jak się zachowa z adapterem FTZ obiektyw którego używam do przyrody (Nikkor 200-500). Im więcej czytam testów, opinii itp. tym mam większy mętlik w głowie. Z jednej strony D500 jest dość szybki do przyrody i mam do niego gotowe szkła pod bagnet F, z drugiej strony pchać się teraz w lustrzankę to jakby kupić nowego Diesla z salonu zamiast hybrydy. Jestem ciekaw opinii osób fotografujących Z6II przy użyciu adaptera FTZ a najlpeiej FTZII zeszkłami na bagnecie F. Jak się zachowuje AF ? Jak z szybkością działania AF przy AF-C przy zdjęciach seryjnych ? Sigmę 18-35Art mogę poświecić na ołtarzu zmiany na bezlustro ale 200-500 już byłoby mi szkoda. Z góry dziękuję za sugestie, może jakieś przykładowe fotki z Z6II przy użyciu FTZ.

  2. #2

    Domyślnie

    Dieselkiem jeszcze polatasz Choć rozsądniej kupić używanego

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    hehe... hybryda to raczej coś absurdalnego jeśli chodzi o walkę z klimatem ale wróćmy do tematu.

    Dlaczego Z6II, a nie Z6 albo Z7, które zrekompensuje ci straty na przeliczniku ogniskowych, od biedy nawet tą sigme możesz używać.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    hehe... hybryda to raczej coś absurdalnego jeśli chodzi o walkę z klimatem ale wróćmy do tematu.

    Dlaczego Z6II, a nie Z6 albo Z7, które zrekompensuje ci straty na przeliczniku ogniskowych, od biedy nawet tą sigme możesz używać.
    Samochody zostawmy z boku, to taka dygresyjna wrzutka.
    Kusi mnie w tym Z6II to 12 klatek/sek. W przyrodzie to ma znaczenie.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy pomogę ale w życiu bym nie wymienił D500 na Z6II no chyba że w gratisie dostanę Z9
    D500 to przyrody to cały czas jeden z najlepszych aparatów!
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  6. #6

    Domyślnie

    A to D500 nagle przestanie robić zdjęcia?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reglas Zobacz posta
    Nie wiem czy pomogę ale w życiu bym nie wymienił D500 na Z6II no chyba że w gratisie dostanę Z9
    D500 to przyrody to cały czas jeden z najlepszych aparatów!
    @Reglas zaintrygowałeś mnie swoją wypowiedzią. Możesz uzasadnić dlaczego?

  8. #8

    Domyślnie

    Mam Z6II, D500 i D850. Do przyrody z N200-500, którego posiadasz rekomenduję D500. Będziesz zadowolony na pewno.

  9. #9

    Domyślnie

    Bo w Z6II nie widzę konkretnej przewagi względem D500. Jedyny plus to matryca FF i jeśli wystarcza ogniskowa 500mm to uzyskamy lepszy obrazek szczególnie na wyższych iso.
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 czy Z6II?
    By Poruczniku in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 20:43
  2. NIKON Z6II problem z podglądem zdjęć w trybie auto.
    By USIU777 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2021, 02:03
  3. Śluby - tani nikon z6 czy drogi z6II ?
    By Grzegorz_d in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2021, 19:03
  4. Nikon D4s kontra Nikon D500 który AF lepszy
    By Paapaj in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 15:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •