Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Nikkor 70-300

  1. #1

    Domyślnie Nikkor 70-300

    Witam. Powiedzcie mi czy jest jakaś różnica optyczna między obiektywami nikkor af-s 70-300 mm f/4.5-5.6g if-ed vr a obiektywem AF-P NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR? Pomijając już fakt, że AF-S śmiga na Fx. Chodzi o optykę, af, jakość obrazka. Podpięte ma być pod d7500. No chyba, że Tamron 70-300 vc Usd?

  2. #2

    Domyślnie

    Ten AF-P też kryje FX. Wersja DX ma 6.3 na długim końcu. I DX w nazwie.
    Kup AF-P DX.
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/288690-Który-70-300
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za dobrą radę.

  4. #4

    Domyślnie

    Przed dwoma miesiącami zamieniłem "stare" 70-300 na "nowe" 70-300 (AF-P). Mówię, oczywiście, o tych obiektywach "FX-owych".
    Różnica w ostrości i oddaniu szczegółów jest kolosalna - szczególnie na dłuższych ogniskowych, nawet w okolicach 300mm.
    W starym obiektywie powyżej 200 mm robiło się mydło. Teraz - pełna dziura na 290 mm i ostrość bez zarzutu. Naprawdę, widać postęp.
    I jeszcze mała uwaga: obiektywu używam na DX (D500 i D7500).
    Dla sprawiedliwości muszę jednak dodać, że przed trzynastu laty ten "stary" obiektyw wraz z D300 bardzo mnie zachwycał. Ale to było dawno, dawno temu...

  5. #5

    Domyślnie

    Jaki dokładnie model posiadasz?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Defendu Zobacz posta
    Jaki dokładnie model posiadasz?
    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    ...na "nowe" 70-300 (AF-P). Mówię, oczywiście, o tych obiektywach "FX-owych". ...
    No przeca wyraźnie napisał, że AF-P NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR.
    Do DX jest przeznaczony AF-P DX 70-300 mm f/4.5-6.3G ED VR; można też używać w/w, za dwukrotnie wyższą cenę.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  7. #7

    Domyślnie

    Aktualnie jestem posiadaczem Nikkora AF-P 70-300 pod FX i jestem zadowolony z jego jakości optycznej. Zanim go kupiłem przeszukałem internet w celu ustalenia który 70-300 kupić i wtedy z tych informacji jakie przeczytałem wynikało że jest to najlepszy optycznie 70-300 pod bagnet F wyprodukowany kiedykolwiek. Wersja DX była oceniana dużo gorzej. Zaznaczam że to nie jest moja opinia ale wnioski z przeczytania różnych opinii i testów gdyż sam osobiście nie miałem możliwości porównania tego obiektywu z jakąkolwiek wersją jakiegokolwiek producenta.

  8. #8

    Domyślnie

    Wiesz, Kolego @Defendu, to trochę tak jak z osławioną "35" DX-ową".
    Faktycznie jest niezła optycznie, szczególnie w środku pola.
    Ale jak założysz "35" FX-ową, różnica jest dość duża, np. nie ma wyraźnego rozrzutu ostrości między środkiem a brzegiem kadru (w wersji DX-wej różnica była, nawet przy przysłonach rzędu 5,6 - 8 ). Nie wiem, być może jest to kwestia konkretnych egzemplarzy - badań laboratoryjnych nie robiłem, bo i po co?
    Może być też tak, że "każda liszka swój ogonek chwali". Niemniej jednak - zakupu FX-owego 70-300 AF-P naprawdę nie żałuję. Warto było!

  9. #9

    Domyślnie

    I ja się przesiadłem z AF-S na AF-P i nie żałuję ani złotówki. Za ~1500zl (używany oczywiście) trudno znaleźć coś lepszego optycznie. AF jest natychmiastowy, ostrość rewelacyjna w całym zakresie ogniskowych, a bokeh na 300mm mnie się bardzo podoba

  10. #10

    Domyślnie

    AF-P sprawdza się nawet na wymagającym D850.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •