Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Panasonic Lumix LX100

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Będąc nikoniarzem do szpiku kości, szukam coś mniejszego niż moje D750 wtedy, kiedy wielkość plecaka jest mocno ograniczona, a poręczność i ciężar sprzętu jest najważniejsza. Pomyślałem sobie o zaawansowanym kompakcie, ze sporą dozą samodzielności w obsłudze. Buszując po necie - wywarł bardzo pozytywne wrażenie Panasonic Lumix LX100. Najchętniej bym go sobie "pomacał" osobiście, ale nikt ze znajomych nie ma ma tej zabawki. Zostaje wasza pomoc.

    I tu pytanie główne:
    1) Warto brać takiego mikrusa jako zamiennik lustrzanki spodziewając się obrazka nie odstającego dramatycznie od lustrzanki, a znacząco lepszego niż z telefonu średniej klasy.

    oraz pomocnicze:
    2) ewentualnie, jeżeli nie Lumix LX100, to co byście proponowali innego

    Z góry dziękuję za pomoc w rozkmince :)

  2. #2

    Domyślnie

    Na pytania nie odpowiem, bo nie znam odpowiedzi, ale o tym aparacie jest spory wątek na tym forum

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...75mm-f-1-7-2-8

  3. #3

    Domyślnie

    Z50 i Zfc z 16-50 są wielkości kompaktu. Do tego przez FTZ możesz podpiąć sobie co tam masz do FX. W moim przypadku D750 i Z50 dobrze się uzupełniają.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alex51 Zobacz posta
    I tu pytanie główne:
    1) Warto brać takiego mikrusa jako zamiennik lustrzanki spodziewając się obrazka nie odstającego dramatycznie od lustrzanki, a znacząco lepszego niż z telefonu średniej klasy.
    No niestety tu jest problem, z tym "znacząco lepsze".... niektóre telefony naprawdę wymiatają.
    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Z50 i Zfc z 16-50 są wielkości kompaktu. Do tego przez FTZ możesz podpiąć sobie co tam masz do FX. W moim przypadku D750 i Z50 dobrze się uzupełniają.
    Nie wiem czy miałeś kiedyś w ręce tego lumixa ale Z50 z jakimkolwiek szkłem to ogrom w porównaniu z tym kompaktem.
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem w ręce oba i nie odczuwałem spektakularnych różnic, wagowo jest bardzo podobnie. Oba odwiedziły w tym roku bałtyckie plaże i Lumix bardzo szybko nałapał piasku po czym nie chciał działać, Z50 nie miał takich problemów. Do gabarytów Ricoha GR obu daleko.

  6. #6

    Domyślnie

    Z50 a Lumix to jest przepaść jeżeli chodzi o gabaryty. Z50 nie schowasz do kieszeni a LX100 tak.

    Też miałem podobny dylemat i poszedłem w 1 calowe kompakty. LX100 miał trochę za mało mpix a wersja II była za droga, więc wybierałem spośród LX15, RX100 IV i G7X Mark II. Wybrałem tego ostatniego ale myślę, że z każdego z nich będziesz zadowolony.

Podobne wątki

  1. [ Panasonic ] Panasonic Lumix DMC-G7 vs Panasonic DMC-LX100
    By ichris in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-12-2015, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •