Close

Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 144
  1. #31

    Domyślnie

    Nikkor AF-S 300 f2.8G ED VR II Miałem Tamrona 150-600 G1 później Sigme 150-600 i to był dla mnie duży przeskok obrazek, AF i wykonanie.
    Dla mnie tamron nie istnieje i mało mnie interesuje czy inne obiektywy ma lepsze.
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  2. #32

    Domyślnie

    Jeśli ma być przyroda i lotnictwo, to z budżetówek wybrałbym tego Nikkora, choć mi osobiście tele-zoomy Nikona jakoś słabiej leżą niż np. Sigmy. Unikałbym szkieł ze światłem f6.3. U mnie, nawet w słoneczny dzień, ale gdzieś w cieniu, autofocus zaczynał myszkować. Podczas testowania Nikkora tego efektu nie było - te f5.6 na końcu daje jednak odczuwalną różnicę. Ale w lotnictwie to nie przeszkadza. W lesie albo o zmierzchu może być już jednak problemem.
    Co do cen jasnych stałek... Jako były użytkownik jednej z nich powiem tylko tyle - a czemu mam dalej schodzić z ceną, skoro każda nowsza wersja tego szkła kosztuje worek pieniędzy więcej? Kiedy próbowałem sprzedać 2 lata temu moją "szejsetę" za 25 tys, cena wydawała się wysoka jak na używkę. Ale cena nowszej fluorytki to był koszt ponad 50-ciu tys (teraz to pewnie do 60-ciu dochodzi). Teraz będzie wysyp nowych wersji szkieł do bezluster. Ale w jakich cenach? 70 tys? 80 tys? A inflacja leci. Czemu jej nie uwzględniać przy wycenie "używek"? A tak poważnie mówiąc - prędzej zakopię swoje szkło gdzieś w ogródku niż sprzedam poniżej pewnego progu. Niech se leży.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  3. #33

    Domyślnie

    Widzę że większość stwierdzila że wchodzenie w lustra nie będzie dobrym pomysłem , no cóż,- d7000 dalej będzie musiał jeszcze posłużyć. Na chwilę obecną oprócz z9 nie ma innej tańszej alternatywy, z możliwościami wyżej wymienionego.
    Na dzień dzisiejszy zostaje odkładanie kasy i czekanie .
    Dobrze ze nikon ma adapter FTZ,szkoda by było pozbywać się nikkora 105 vr 2.8,oraz 200-500 kupionej w zeszłym roku.
    Nikon D7000/D500+mb-d17 /N 35/1.8G /N 18-105 VR /N 105 VR macro/N 70-300 VR /N 200-500 VR/SB 910/YongNuo YN-560 III /MT055cxpro3+MN410 Junior

  4. #34

    Domyślnie

    Obstawiam (bez osobistych doświadczeń z D7000 i lotnictwem), że AF w Z6II jest sporo lepszy, podobnie jak obrazek, niż w D7000. Ja się przesiadłem z D850 i nie narzekam.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raf1313 Zobacz posta
    Widzę że większość stwierdzila że wchodzenie w lustra nie będzie dobrym pomysłem , no cóż,- d7000 dalej będzie musiał jeszcze posłużyć. Na chwilę obecną oprócz z9 nie ma innej tańszej alternatywy, z możliwościami wyżej wymienionego.
    Na dzień dzisiejszy zostaje odkładanie kasy i czekanie .
    Dobrze ze nikon ma adapter FTZ,szkoda by było pozbywać się nikkora 105 vr 2.8,oraz 200-500 kupionej w zeszłym roku.
    Oprócz @JK który z ogromną zaciętością promuje ideę bezluster w co drugim poście w różnych wątkach urządzając pogrzeb lustrzankom (i to bezwarunkowo, bez dokładania magicznego "moim zdaniem") to nie ma tutaj jakichś radykalnych głosów przeciw lustrom. Oczywiście widzimy w jakim miejscu na jakim zakręcie jesteśmy. Ale... Pomyśl przede wszystkim w jakim Ty jesteś miejscu. Czy fotografujesz Wimbledon i zależy Ci na uchwyceniu skrzyżowanych sznurówek na lewym bucie czy chcesz po prostu sprawiać sobie frajdę foceniem dokładając do tego bardzo dobrą jakość jako tę wisienkę na torcie.
    Jeśli tak to na co chcesz czekać z D7000? Na zapowiedź zapowiedzi, że Nikon planuje zapowiedź terminu w którym pochyli się nad niższą od Z9 półką aparatów? Takich, które nie będą kosztować 27 tysięcy ale 20 i będziemy na nie czekać nie 10 miesięcy ale 6? Można oczywiście. Ale to jest dokładnie taka sama sytuacja jak w sprzęcie komputerowym. Nieśmiertelne pytanie użytkowników forum - "czy warto kupić kartę xxx i procesor yyy". I tysiąc odpowiedzi, że nie warto bo Intel zapowiedział już premierę czegoś tam, a NVIDIA planuje wydać coś tam. Mija rok, coś tam wydają, ktoś zwleka z kupnem no bo nowe drogie a stare nie tanieje i znów zadaje to samo pytanie. I znów czeka rok denerwując się, że grafika mu się już zaczyna ciąć na pasjansie.
    To Twoje wybory, każdy ma inne podejście. Ja mam takie, że decyzje zakupowe podejmuję szybko (a nie śpię na workach $$$). Idę do sklepu, kupuje i cieszę się jak dziecko robiąc fotki. Wiesz jaka będzie różnica w obrazku pomiędzy D500/D850 a jakimś ZXXX, który będzie półkę niżej od Z9 i na którego będziesz czekał? Żadna. Jeśli nie będziesz się nad pikselami pochylał w laboratorium to dokładnie żadna. A przez 3-4 lata będzie to nie do sprawdzenia bo... Bo nie będziesz miał zdjęć z ZXXX bo go najnormalniej w świecie może nie być.
    Jeśli Kupisz D500/D850 i za jakiś czas pokusisz się o jakąś jasną stałkę 300/500 to myślisz, że za 3,4,5 lat nie zrobisz zdjęć bo to nagle wszystko się zamieni w piasek? Nie. Mało tego nadal zrobisz zdjęcia w level high i nie do odróżnienia od tych wykonanych tym przyszłościowym sprzętem TOP.
    Uprzedzając jakiś potencjalny wysyp argumentów w kontrze do tego co piszę - tak, mam świadomość że przyszłość to bezlustra. Tak - gdybym miał 100 tysięcy to zamówiłbym zestaw Z9 + 400 mm 2.8. Ale póki co cieszę się tym co można kupić w akceptowalnej dla mnie kwocie i focę ile się da.
    To nie jest rozkmina w kategoriach wydać na piwo 7 złotych czy 10. Różnice w pieniądzach są gigantyczne. A dodatkowo częściowo mówimy o jakimś sprzęcie istniejącym w planach (może).
    Podsumowując ten wywód - jeśli nie masz kasy na Z9 plus szkła to masz wybór albo czekać do nie wiadomo kiedy albo wybrać sprzęt, który do Twoich zastosowań będzie górował nad wieloma bezlustrami. Masz D500, D850 czy nawet używane D5 (choć tutaj może być ciężko o jakiś niski przebieg). Każdy z nich to przepaść do D7000, dwa z nich z N200/500 dadzą bardzo dobry obrazek a jeden da obrazek przyzwoity. Po podpięciu stałki masz zestaw TOP na lata (no niestety z tym nieszczęsnym lustrem!).

  6. #36

    Domyślnie

    Popadasz w skrajności serio Z9 ?
    Wystarczy cokolwiek i będzie skok, D500, Z5, Z6, D850, Z7 do wyboru do koloru.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raf1313 Zobacz posta
    Widzę że większość stwierdzila że wchodzenie w lustra nie będzie dobrym pomysłem , no cóż,- d7000 dalej będzie musiał jeszcze posłużyć. Na chwilę obecną oprócz z9 nie ma innej tańszej alternatywy, z możliwościami wyżej wymienionego.
    Na dzień dzisiejszy zostaje odkładanie kasy i czekanie .
    Dobrze ze nikon ma adapter FTZ,szkoda by było pozbywać się nikkora 105 vr 2.8,oraz 200-500 kupionej w zeszłym roku.
    Moja rada jest taka. Zamień to stare D7000 na Z5 lub Z6 (oba będą dużo lepsze od tego starocia D7000), a szkła na razie zostaw. Przez FTZ wykorzystasz oba obiektywy, o których napisałeś (dokładnie takie same szkła sobie zostawiłem na jakiś czas), ale będziesz mógł stopniowo kupować nowe szkła Z. Tak się składa, że 105/2.8 jest także w systemie Z, a za rok-dwa będzie 200-600, który zastąpi 200-500. Powoli, bez napinania się wszystko sobie wymienisz i ewentualnie uzupełnisz, w miarę napływu kasy. Na koniec jeszcze zmienisz puszkę Z na lepszą. I praktycznie będziesz miał cały czas do użytku zestaw, na którym ci zależy, tyle że nowszy i perspektywiczny. Same zalety.
    Jacek

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Popadasz w skrajności serio Z9 ?
    Wystarczy cokolwiek i będzie skok, D500, Z5, Z6, D850, Z7 do wyboru do koloru.
    A przeczytałeś cały wątek i wiesz do czego się konkretnie odnoszę? Bo Twoja odpowiedź na to nie wskazuje.
    Odnoszę się do tych słów - "Moim zdaniem to nie jest dobry okres na taką wymianę, jeśli budżet nie pozwala na coś klasy Z9 i nowe obiektywy", które padły w dyskusji i do decyzji autora o pozostawieniu D7000 i oczekiwaniu.
    Jest to jakieś wyjście bo decyzja nie jest łatwa. Ale skoro forum i wymiana poglądów mają przynieść jakąś korzyść to widząc jak radykalną decyzje podjął Autor (mimo, że od początku dostawał poważne głosy na topowe lustro) podzieliłem się swoim zdaniem na ten temat. A co Autor zrobi to już jego sprawa. Przeskok będzie ogromny w każdym przypadku ale skoro się zniechęcił do zmiany albo tej zmiany nie potrzebuje albo czytając różne skrajności tutaj wystraszył się zmiany. Nie mam doświadczenia w bezlustrach więc siłą rzeczy skupiam się na lustrzankach.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    ...... Nie mam doświadczenia w bezlustrach więc siłą rzeczy skupiam się na lustrzankach.
    I tu chyba jest problem. Jak możesz coś sensownego doradzić, jeśli nie masz o tym pojęcia?
    Jacek

  10. #40

    Domyślnie

    Ja w ręku miałem na chwilę na pokazach lotniczych kilka lat temu jakąś "zetkę" i efektu "wow" u mnie nie wywołała. Ale to był któryś z pierwszych modeli, nawet już nie pamiętam. Wiem, że sporo się zmienia. Sam z ciekawości bym się dowiedział od użytkowników niższych modeli "zetek", jak to sprawuje się przy ruchomych obiektach w trybie seryjnym. Zerknąłem sobie jedynie na test Z6 II u optycznych i tam oceniają skuteczność AF na idącym człowieku na poziomie 75 procent (przy użyciu jasnego szkła f2.. Jak to się ma do samolotów i ptaków? Samoloty dawałem radę robić wszystkim, co miałem. Przy lecących ptasiorach AF D810 już dostawał zadyszki. D500 i D850 trzymały ostrość ładnie. Maszerujących ludzi nie sprawdzałem. Przypuszczam, że i D800 dałby radę.
    Sam w bezlustra na razie nie pójdę bo nie czuję potrzeby, z wiadomych względów - po co zmieniać coś, co bardzo dobrze działa na coś trochę lżejszego i 4x droższego. Pytam w kontekście zainteresowań założyciela wątku. Bo jeżeli skuteczność AF niższych modeli bezluster wygląda tak, jak piszą optyczni, to nie wiem, czy ja osobiście chciałbym zrobić taka przesiadkę.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d70 na co zamienić - lustrzanka czy bezlusterkowiec
    By mswieb in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 29-03-2022, 21:48
  2. Nikon Z6II + adapter FTX czy Nikon D500 - Do reportażu i przyrody (???)
    By Fanky in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 12:34
  3. Który Nikon do fotografii przyrody
    By sikor in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-10-2018, 20:25
  4. Nikon d5600 a może bezlusterkowiec?
    By kimius in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 20:23
  5. Nikon D5500 + obiektyw do fotografii lotniczej
    By canooe in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2016, 11:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •