Close

Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 144
  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Jeśli po tych studiach wiedziałeś tylko "dlaczego", ale nie wiedziałeś "jak", to nie masz się czym specjalnie chwalić. Trzeba było poszukać odpowiedniego podręcznika, poczytać i wiedział byś więcej. Studia nie polegają na tym, żeby coś wykuć, ale na tym, żeby wiedzieć gdzie i jak znaleźć potrzebne informacje, jak szukać wiedzy. Zbyt długo uczyłem studentów, żeby tego nie wiedzieć.
    Cholera jasna już żałuję, że nie miałem okazji trafić na takiego "Mistrza" jak Ty na swoich studiach... Który by mi bez przeprowadzenia procesu w odpowiedniej skali wyjaśnił JAK taki proces w takiej skali RZECZYWIŚCIE przebiega. Ale jestem prawie przekonany (i mam pewność, że TY to wiesz NA PEWNO) że byłbyś mi to w stanie tak zobrazować, i wykuć takie wzory że od razu bym to wszystko zrobił...



    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    A gdybym miał wybierać fotografa, to bym poczytał, przemyślał sprawę, być może kupił potrzebny sprzęt i zrobił bym to sam. Też jestem fotografem.
    Dlatego wyżej napisałem, że to przykład czystko hipotetyczny - bo wiedziałem, że taki MISTRZ jak Ty i w dodatku mający TAKI sprzęt zrobi to wszystko sam najlepiej... a jeśli nawet zabraknie Ci praktycznego doświadczenia w jakimś zakresie, to na pewno wszystko sobie obliczysz dzięki wspaniałej wiedzy matematycznej...

    Normalnie chyba powinienem się kajać na kolanach, o boski...
    Wybacz, że zajmowałem Twój cenny czas, obiecuję już nigdy więcej z Tobą w tym zakresie nie dyskutować...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  2. #112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Też jestem fotografem.
    Hahahaha... You just made my day! Jestę fotografę! Dobre.

    Panowie - myślę, że ten temat przerodził sie w klasyczne karmienie trolla. JK jest w stanie wymyslić każdą, nawet najbardziej nieprawdopodobną brednię, byle tylko wykazać innym jak bardzo sa upośledzeni w swoim jestestwie.
    Teraz dowiedzieliśmy się, że czymś zupelnie naturalnym jest to, że po szkole/studiach człowiek wychodzi oje..ny praktyką po pachy. A jeśli ktoś wpadł na pomysł, że praktyki i doświadczenia to będzie dopiero szukał po studiach to powinien się mocno zastanowić nad swoim życiem. Pozostaje nam zazdrościć studentom profesora JK.

    Oj profesorze... Może i jesteś fotografem, może nawet bardzo dobrym (ciężko nam to swierdzić póki co, zresztą zapewne nie ma tutaj nikogo kto byłby godzien to oceniać). Może i masz w jednym palcu teorię związaną ze sprzętem, fotografią itp.
    Ale tematem dla Ciebie obcym jest zdolność wymiany poglądów z zachowaniem świadomości, że ktoś może mieć do powiedzenia w temacie trochę więcej niż Ty, czasem troche inaczej niż Ty. Zapętlasz się w swoich teoriach aż oczy bolą od czytania. Na wszystko masz gotowce, które nie zawierają żadnych merytorycznych przesłań tylko mają za zadanie sprowadzić rozmówcę do roli debila. Nie wychodzi? Trudno, próbujesz dalej.
    Jest powiedzenie o graniu z gołębiem w szachy a bardziej o tym dlaczego nie należy tego robić. Od momentu jak pojawiłeś sie w wątku trwa taka właśnie partia szachów. Myślę, że czas najwyższy, żeby uznac Twoją wygraną.

    Odbiegliśmy juz dość mocno od tematu, pewnie zosyanie zaraz oczyszczony, zamknięty. Ale powodem tego jest brak zgody na takie a nie inne traktowanie rozmówców przez jednego mędrca, który najwyraźniej posiada wiedzę mogącą stać się cennym materiałem na forum ale nie ma kompletnie zdolności dzielenia się nią.

  3. #113

    Domyślnie

    No dobrze. Czas już kończyć te dyskusję. Mam jeszcze pytanie. Wiecie kto to był Ryszard Kapuściński? Gdybyście nie wiedzieli to napiszę. Był reportażystą, publicystą, poetą, a także poniekąd naszym kolegą fotografem. Nazywano go „Cesarzem reportażu”. Jego prace były wydawane i tłumaczone na całym świecie. Był też bardzo często cytowany. Ja też zacytuję jego słowa: "Durnie wiedzą, że są większością, że mają przewagę, że panują". Przemyślcie to sobie w spokoju. Warto. Zapewniam i dziękuję za uwagę, szczególnie tym, którzy nie potrafią liczyć.
    Jacek

  4. #114

    Domyślnie

    Przypomina mi się dowcip.

    Dzwoni telefon, gościu odbiera.
    - Hallo?
    - Ty bucu!
    - Ale kto mówi?!
    - Wszyscy!
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  5. #115

    Domyślnie

    Ehhh, panowie... może dacie już spokój? Nie zaśmiecajcie dłużej tego wątku. Jeśli chcecie sobie dalej ubliżać, przejdźcie na priv. Nie rozumiem.skąd się bierze w ludziach potrzeba publicznego ośmieszenia kogoś albo udowodnienia, że nie ma racji lub wypisuje głupoty. Czy w tzw. "realu" dyskutowalibyście w podobny sposób czy może jednak trochę grzeczniej?
    Rzadko się wypowiadam, ale na tym forum jestem już od ponad 10 lat i trochę żałuję, że jego poziom spada m.in..przez tego typu słowne "napierdalanki"...
    Prośba do admina żeby usunął całą tę niemerytoryczną i mało przyjemną wymianę zdań włącznie z moim skromnym apelem. Dziękuję!
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No dobrze. Czas już kończyć te dyskusję. Mam jeszcze pytanie. Wiecie kto to był Ryszard Kapuściński? Gdybyście nie wiedzieli to napiszę. Był reportażystą, publicystą, poetą, a także poniekąd naszym kolegą fotografem. Nazywano go „Cesarzem reportażu”. Jego prace były wydawane i tłumaczone na całym świecie. Był też bardzo często cytowany. Ja też zacytuję jego słowa: "Durnie wiedzą, że są większością, że mają przewagę, że panują". Przemyślcie to sobie w spokoju. Warto. Zapewniam i dziękuję za uwagę, szczególnie tym, którzy nie potrafią liczyć.
    Był też członkiem PZPR...ale nie w tym rzecz, bo temat jest o aparatach jakich nie miał okazji używać.

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    [LIST=1][*]Problem elektronicznego wizjera. Napisałeś, że 60Hz to zbyt mało, że nie da się z tego korzystać i trzeba tych Hz dużo więcej. Wróćmy do historii. Typowy film w kinie miał 24Hz i dało się to oglądać bez problemów. Nasze monitory komputerowe mają zazwyczaj 50-60Hz i też jest OK. Ale wizjer Z6/Z7 podobno jest do niczego, bo ma tylko 60Hz. Wszyscy codziennie patrzymy na monitory i jakoś tej jakości nam nie brakuje, nic nie smuży, nie klatkuje, czyli obraz odświeżany z częstotliwością 60Hz dla człowieka jest OK. Co zatem się dzieje w wizjerze, że zaczyna się klatkowanie i takie tam. Otóż mamy nie tylko częstotliwość odświeżania (60Hz), ale mamy też częstotliwość przygotowania obrazów do wyświetlenia w wizjerze. To nie jest to samo. W jasny słoneczny dzień nie zauważymy żadnego smużenia, czy klatkowania, bo procesorowi wystarcza czasu na cykliczne naświetlenie i odczytywanie matrycy oraz wyświetlanie obrazka w wizjerze z częstotliwością 60Hz.
    Jak będziesz robił telewizorem/monitorem/projektorem zdjęcia to daj znać jak Ci wyszło, bo może to być ciekawy eksperyment, ja tymczasem wolę używać do tego aparatu - do statyki i filmowania bezlustra, do dynamiki lustra.

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    Jeśli człowiekowi który do tej pory miał D7000 z trybem seryjnym na poziomie 6 kl/s polecasz bezlustro Z6/Z7 które w trybie H ma 4 kl/s ( bo przecież H+ wg. ciebie jest do obiektów nieruchomych ) do lotnictwa i przyrody to w sumie już powinien zakończyć dalsze ciągnięcie tematu bo szkoda czasu .
    Oczywiście zgadzam się z dalszą częścią posta w zupełności ale trzeba dodać, że był taki D800, który też miał 4kl/s i zrobił dla fotografii lotniczej więcej niż te wszystkie śmieszne Z50/Z6/Z7. Problem polega na tym, że to nie tylko 4kl/s - bo nawet wspomniane lustro, które było powolne dawało przynajmniej jedną pewną, ostrą i nieporuszoną klatkę - ale też lag wizjera daje niepewność czy w pannigu cokolwiek będzie użyteczne. To co wyświetla wizjer nie jest obrazem rzeczywistym a opóźnionym, więc chcąc nadążyć za samolotem wizualizujesz sobie gdzie on może być obcinając ogon albo dziób. Oczywiście można zmniejszyć ogniskową zwiększając wolne miejsce i się trafi tylko, że przy takich wycinankach jakość leci na pysk zwłaszcza, że w Z50 (20mpix) i Z6 (24mpix) nie ma z czego ciąć. Nie wiem skąd czerpiecie dane nt. 60Hz, bo przejrzałem instrukcje i Nikon nie chwali się tym (i nie dziwne bo nie ma czym), ale nawet bez tego w wątku o Z50 wielokrotnie podkreślałem, że to spoko aparat ale nie do poruszających się samolotów, właśnie ze względu na to co obserwowałem w wizjerze.
    Obecnie do fotoloto widzę tylko lustra D7500/D500/D750/D780/D810/D850/D5, jako backup D7200/D800, do statyki Z50/Z6. Lepiej posłuchać praktyków danej fotografii, niż teoretyków gawędziarzy, co podniecają się AF trafia w oko...tyle tylko, że w fotoloto jest to tak samo potrzebne jak dobry system błysku...

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Oczywiście zgadzam się z dalszą częścią posta w zupełności ale trzeba dodać, że był taki D800, który też miał 4kl/s i zrobił dla fotografii lotniczej więcej niż te wszystkie śmieszne Z50/Z6/Z7. Problem polega na tym, że to nie tylko 4kl/s - bo nawet wspomniane lustro, które było powolne dawało przynajmniej jedną pewną, ostrą i nieporuszoną klatkę - ale też lag wizjera daje niepewność czy w pannigu cokolwiek będzie użyteczne. To co wyświetla wizjer nie jest obrazem rzeczywistym a opóźnionym, więc chcąc nadążyć za samolotem wizualizujesz sobie gdzie on może być obcinając ogon albo dziób. Oczywiście można zmniejszyć ogniskową zwiększając wolne miejsce i się trafi tylko, że przy takich wycinankach jakość leci na pysk zwłaszcza, że w Z50 (20mpix) i Z6 (24mpix) nie ma z czego ciąć. Nie wiem skąd czerpiecie dane nt. 60Hz, bo przejrzałem instrukcje i Nikon nie chwali się tym (i nie dziwne bo nie ma czym), ale nawet bez tego w wątku o Z50 wielokrotnie podkreślałem, że to spoko aparat ale nie do poruszających się samolotów, właśnie ze względu na to co obserwowałem w wizjerze.
    Obecnie do fotoloto widzę tylko lustra D7500/D500/D750/D780/D810/D850/D5, jako backup D7200/D800, do statyki Z50/Z6. Lepiej posłuchać praktyków danej fotografii, niż teoretyków gawędziarzy, co podniecają się AF trafia w oko...tyle tylko, że w fotoloto jest to tak samo potrzebne jak dobry system błysku...
    Dzięki za głos rozsądku i merytoryki. Myślę, że to dobre podsumowanie tego zapewne skazanego na usunięcie wątku. Gdyby takie słowa (a w rózny sposób artykułowane padały one już wiele razy wyżej) były choć trochę rozumiane przez niektórych a ich autorzy (wraz z ich doświadczeniem) traktowani z należytym szacunkiem rozmowa skończyłaby się na 2-3 stronie. Bez tego też oczywiście mogłaby się tam skończyć ale chyba nikt nie lubi kończyć dyskusji w etykietą nieuka czy durnia. Więc mamy 12 stronę i chyba wystarczy...

  8. #118

    Domyślnie

    @Schwefel cały czas pisałem o tzw. evf lag'u, wspominał też o tym w filmie Piotr Wróblewski - opóźnieniu wizjera. Klatki to już mniej ważny element aczkolwiek również nie można tego pomijać bo mając do dyspozycji większą ilość, szansa udanego kadru szybkich obiektów wzrasta. Tym bardziej, że obecny aparat autora wątku ma 6 kl/s z tego co sprawdziłem. Co do odświeżania to chyba była kiedyś dostępna dokumentacja (na NPS się pojawiały i znikały pewne informacje), w wielu zachodnich testach też się pojawiła ta informacja. Z6 bardzo dobrze wspominam jeśli nie musiałem zmuszać go do pracy z szybkimi obiektami (kupując go nie wiedziałem, że będzie mi dane wejść w fotoloto). Bezlustra mają swoje plusy ale jak dla mnie, w obecnej chwili jeśli ktoś nie ma środków na Z9 to D500 lub D850 to najrozsądniejszy wybór jeśli chodzi o Nikona. Pewnie z czasem powstanie następca D850 powiedzmy Z8 i przejmie część rozwiązań z Z9 (jak kiedyś D850 od D5), a może Nikon przygotuje jakiegoś następcę D500 i wtedy ten wątek się zdezaktualizuje .

  9. #119
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Wątek jest stricte techniczny.

    JK proszę Cię o powstrzymanie się od doradztwa psychologiczno-edukacyjnego. Jest sporo skarg na Twoje wywody, grzecznie sugeruję pisanie na temat albo wcale.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    JK proszę Cię o powstrzymanie się od doradztwa psychologiczno-edukacyjnego.
    To ja od siebie jeszcze prosił o powstrzymanie się od fotograficznego

Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d70 na co zamienić - lustrzanka czy bezlusterkowiec
    By mswieb in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 29-03-2022, 21:48
  2. Nikon Z6II + adapter FTX czy Nikon D500 - Do reportażu i przyrody (???)
    By Fanky in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 12:34
  3. Który Nikon do fotografii przyrody
    By sikor in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-10-2018, 20:25
  4. Nikon d5600 a może bezlusterkowiec?
    By kimius in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 20:23
  5. Nikon D5500 + obiektyw do fotografii lotniczej
    By canooe in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2016, 11:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •