Close

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 144
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Masz rację daje do myślenia. I to bardzo. Tylko mi nie pisz, że chcę tu z kogoś zrobić idiotę, bo nie chcę.

    Czytałeś instrukcję? Zrozumiałeś ją? Mam tu niestety wątpliwości. W tych aparatach masz trzy różne tryby robienia zdjęć seryjnych: L - wolne, H - szybkie i H+ - szybkie rozszerzone. Warto sobie zadać pytanie czym one się różnią, po co są i jakie są konsekwencje ich używania. Piszesz, że ustawiłeś H+, czyli szybkie rozszerzone. I dostałeś to, co chciałeś dostać. Tryb szybkich zdjęć seryjnych w Z6/Z7 to tryb H i wtedy daje się w miarę wygodnie fotografować pomimo blackoutu (częstotliwość odświeżania wizjera nie ma tu nic do rzeczy). Ale jak ustawimy tryb H+ to już nie jest tak wygodnie, bo aparat rejestruje zdjęcia z maksymalną możliwą szybkością, ograniczając różne inne funkcje: nie można używać lampy błyskowej, pomiar działa w sposób uproszczony, kiepsko działa wizjer, nie działa to, nie działa tamto, itp., itd., ale szybkość rejestracji zdjęć zwiększa się wyraźnie - do maksymalnego możliwego poziomu. Ten tryb zdjęć przeznaczony jest do fotografowania obiektów, które się nie przemieszczają lub poruszają się wolno. Wtedy nie ma problemów z pomiarem, a blackout w wizjerze tak bardzo nie przeszkadza w kadrowaniu, bo kadr praktycznie się nie zmienia lub zmienia się w stopniu minimalnym. Właśnie dlatego Nikon zrobił dwa tryby: zdjęcia szybkie i zdjęcia szybkie rozszerzone. A ty bezmyślnie włączyłeś tryb H+ i dziwisz się, że dostałeś to, co chciałeś dostać. Wpływ blackoutu został ograniczony (choć nie wyeliminowany do końca) dopiero w Z9.

    Nikony Z6/Z7 mają trzy podstawowe tryby pomiaru ekspozycji uzupełnione o dodatkowy tryb pomiaru z ochroną miejsc prześwietlonych. Aparat kontroluje wtedy cały kadr i tak ustawia ekspozycję, żeby takich przypadkowych przepaleń np. błyszczących powierzchni nie było. Nie wiem, czy to włączyłeś, czy nie, ale konsekwencje są takie, że zazwyczaj takie zdjęcia są ciemniejsze, niż wskazywał by pomiar matrycowy. Można ewentualnie włączyć D-Lihgting i także w ten sposób chronić światła. Tyle tylko, że to wszystko musi działać i działa w trybie szybkich zdjęć seryjnych H, ale nie do końca działa w trybie zdjęć szybkich rozszerzonych H+, bo tam nacisk jest położony nie na pomiar, tylko na maksymalną szybkość rejestracji zdjęć. To też wyeliminowano w Z9, bo trybu H+ tam nie ma.

    Czyli to nie aparat działa źle, tylko fotograf nie do końca rozumie co robi. To trochę tak, jakby wsadzić Z6 do wody, zrobić zdjęcia, a później się dziwić, że aparat się zepsuł, a do środka woda się nalała - a przecież napisali wyraźnie, że zarówno korpus, jak też obiektyw są uszczelnione. To jest niestety bardzo podobny sposób myślenia.

    I jeszcze jedno. Panoramowanie nie polega na napieprzaniu przez cały czas serią z maksymalną szybkością. Panoramowanie to jest technika prowadzenia aparatu za obiektem i naciskanie spustu (robienie zdjęć) bez konieczności ustabilizowania aparatu w bezruchu. W symulowanym w ten sposób bezruchu powinien znajdować się ruchomy obiekt, a nie aparat i nie tło. Nigdzie tu nie ma mowy o jakiejś serii. W ten sposób można także robić zdjęcia pojedyncze. Oczywiście można też takie zdjęcia robić w trybie seryjnym, ale nie jest to wymóg, szczególnie gdy taka maksymalnie szybka seria powoduje ograniczenia działania innych funkcji aparatu.

    A wniosek jest taki - trzeba poznać i zrozumieć narzędzie, które się wykorzystuje. Nie uważam, że Z6/Z7 są idealnym sprzętem do panoramowania z użyciem serii o maksymalnej szybkości, ale nie jest też tak, że Z6/Z7 do panoramowania się nie nadają. To jest raczej problem umiejętności fotografa, a nie sprzętu. Dlatego, jak piszesz, "widziałeś fajne zdjęcia", choć sam nie potrafiłeś ich zrobić.
    Na wstępie podsumuję krótko Twoje wywody bo nie każdemu może się chcieć czytać. Jeśli człowiekowi który do tej pory miał D7000 z trybem seryjnym na poziomie 6 kl/s polecasz bezlustro Z6/Z7 które w trybie H ma 4 kl/s ( bo przecież H+ wg. ciebie jest do obiektów nieruchomych ) do lotnictwa i przyrody to w sumie już powinien zakończyć dalsze ciągnięcie tematu bo szkoda czasu .

    Dlatego tak na szybko :
    1) Wytłumacz mi proszę po co tryb 12 kl/s jeśli wg. ciebie jest to tryb do obiektów które się nie poruszają ? W dokumentacji NPS jakoś o czymś innych piszą https://nps.nikonimaging.com/technic.../continuous_h/ a i wprost informują o opóźnieniu z tym, że ten zapis pojawił się już po premierze Z6. Pewnie Nikon w NPS dokumentacji się pomylił bo dał przykład uderzającego piłkę golfiarza ale pewnie idioci tam pracują bo powinni dać jakiś marmurowy posąg albo żółwia wg. tego co pisałeś o trybie dla nieruchomych lub wolno poruszających się obiektów .
    2) Jak wcześniej wspomniałem rozumiem, że Z6 i Z7 ver I mogły mieć choroby wieku dziecięcego w końcu to pierwsze bezlustra (pomijam Nikona V1). Ale jeśli ktoś po 1,5 roku odgrzewa kotleta ver II, dodaje niby drugi procesor i dalej jest to samo to przepraszam ale trzeba mieć ciężkie klapki na oczach żeby dalej piać z zachwytu i polecać innym do "szybkich obiektów" coś co ma 4 kl/s ( przypominam że wg. twoich wywodów H+ jest do statyki ewentualnie wolno poruszających się obiektów).
    3) Dlaczego zakładasz, że nie potrafiłem panoramować - jak widzę kłania się technika czytania ze zrozumieniem, napisałem że da się zrobić i że widziałem innych zdjęcia, gdzie napisałem że nie potrafiłem ? Co ciekawe spotkałem 3-4 inne osoby przez te 2 lata na lotniskach które używały Z6 i miały podobne przemyślenia. Z tym, że jednym mniej to przeszkadzało innym bardziej - być może dlatego że miały np. D500 jako wsparcie. Tutaj masz podobne przemyślenia jednego z fotografów lotniczych przy okazji pierwszych wrażeń z Z9. Piotr właśnie używał wcześniej takiego zestawu Z6 i D500 https://youtu.be/qNewvupJTKw?t=244 i mówi wprost że D500 był do lotniczej właśnie przez laga i dopiero Z9 to zmieni. Podsumowując moje umiejętności - ja po prostu wychodzę z założenia, że sprzęt ma mi pomagać a nie walczyć ze mną. Jeśli ktoś lubi się umartwiać i utrudniać sobie życie - może przejść na tryb 1 kl/s, albo wrócić na kliszę.
    4) Pisałem o problemach z AF przy silnym świetle przy dużych refleksach poruszającego się obiektu a nie o ekspozycji i przepalaniach. Jeśli być może mam możliwość raz w życiu stać na wprost nadlatującego kilka metrów nad ziemią P-58 Mustanga w ostrym słońcu - to chciałbym mieć kilkadziesiąt ostrych ujęć a nie obserwować jak Z6 próbuje ustawić AF ale ma problem i myszkuje/pompuje obiektywem. W tym samym momencie koledzy stojący z D500, D850, D810 (nie wspominając o Canonie R6/R5 czy Sony A7x czy A9) mają całą serię i nie używają szkieł PF. Nie wiem być może to poprawili w ver. II (w końcu po coś dali 2xCPU z ver. I) ale rok temu ludzie zgłaszali, że Zetki miały problem właśnie w podobnych sytuacjach: zbliżające się obiekty o powierzchniach odbijającymi światło.
    5) Jeśli chodzi o prędkość odświeżania wizjera i wg. ciebie brak wpływu na płynność wyświetlania obrazu (poza CPU) to w sumie zostawmy temat - szkoda czasu .

    Podsumowując dalej uważam, że obecne bezlustra Nikona Z6 i Z7 średnio nadają się do tego typu "szybkich" zadań w przeciwieństwie do konkurencji która wyprzedziła na tym polu Nikona. W obecnej chwili D500 i D850 są dalej najrozsądniejszym wyborem do tego typu fotografii, do momentu kiedy pewne rozwiązania z Z9 zostaną przekazane do niższych modeli. Inna sprawa że Nikonowi ponad 3 lata zajęło wydanie natywnych teleobiektywów dłuższy niż 70-200 .

    ps. Mając taką rozległą wiedzę na temat panoramowania lotniczego - pochwal się jakimś zdjęciem pojedynczo wykonanym na Z6 lub Z7 - jestem bardzo ciekawy. Nie daj się prosić długo - chociaż jedno zdjęcie. I już nie musi być tak jak pisze @gremed 1/20 ale nawet niech będzie to 1/40, a nawet niech będzie 1/80 i już nawet nie musi to być równoległy lot może być na wprost itp. Tylko poproszę jakieś ładnie zamknięte śmigło. W rewanżu ja coś wrzucę z Z6, niestety będzie to z "napie..." serii ale przepraszam dopiero się uczę. A jak się uczyć to o od najlepszych więc czekamy na twoje zdjęcia !
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 11-02-2022 o 03:01

  2. #102

    Domyślnie

    Tak myślałem. Szybciej działasz niż myślisz. Ale w dzisiejszych czasach to dość typowe.
    Niestety teraz nie mam czasu, ale za kilka godzin wyjaśnię, gdzie robisz błędy. Jeśli podejdziesz do tego rozsądnie, to przyznasz mi racje. Jestem pewien.

    I jeszcze jedno. Nie robię zdjęć samolotów, bo mnie to nie rajcuje. Powiem więcej niewiele jest tematów fotograficznych, które są aż tak nudne, jak te samoloty. Można to zrobić raz, może dwa, ale później to już tylko w kółko to samo. No, ale zainteresowania każdy wybiera sobie sam i nie mam zamiaru tego oceniać.
    Jacek

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Tak myślałem. Szybciej działasz niż myślisz. Ale w dzisiejszych czasach to dość typowe.
    Niestety teraz nie mam czasu, ale za kilka godzin wyjaśnię, gdzie robisz błędy. Jeśli podejdziesz do tego rozsądnie, to przyznasz mi racje. Jestem pewien.

    I jeszcze jedno. Nie robię zdjęć samolotów, bo mnie to nie rajcuje. Powiem więcej niewiele jest tematów fotograficznych, które są aż tak nudne, jak te samoloty. Można to zrobić raz, może dwa, ale później to już tylko w kółko to samo. No, ale zainteresowania każdy wybiera sobie sam i nie mam zamiaru tego oceniać.
    Jak dla mnie nie musisz mi nic wyjaśniać wiem już wszystko - szkoda twojego cennego czasu.
    Tak jak myślałem - nie robisz samolotów bo nudne, przytoczoną wypowiedź fotografa lotniczego też ignorujesz (mającego ileś set godzin na lotniskach i w powietrzu - posiadającego D500 i Z6 oraz testującego Z9). Wszyscy działamy za szybko i jesteśmy w błędzie tylko ty mistrzu nie jesteś w błędzie.
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 11-02-2022 o 12:20

  4. #104

    Domyślnie

    OK. Tobie nie będę niczego wyjaśniać, bo przecież wiesz już wszystko. Ale dla innych, myślących, jednak trochę napiszę. Przecież wielu z nas może mieć podobne dylematy i chyba warto trochę o tym poczytać.

    1. Problem elektronicznego wizjera. Napisałeś, że 60Hz to zbyt mało, że nie da się z tego korzystać i trzeba tych Hz dużo więcej. Wróćmy do historii. Typowy film w kinie miał 24Hz i dało się to oglądać bez problemów. Nasze monitory komputerowe mają zazwyczaj 50-60Hz i też jest OK. Ale wizjer Z6/Z7 podobno jest do niczego, bo ma tylko 60Hz. Wszyscy codziennie patrzymy na monitory i jakoś tej jakości nam nie brakuje, nic nie smuży, nie klatkuje, czyli obraz odświeżany z częstotliwością 60Hz dla człowieka jest OK. Co zatem się dzieje w wizjerze, że zaczyna się klatkowanie i takie tam. Otóż mamy nie tylko częstotliwość odświeżania (60Hz), ale mamy też częstotliwość przygotowania obrazów do wyświetlenia w wizjerze. To nie jest to samo. W jasny słoneczny dzień nie zauważymy żadnego smużenia, czy klatkowania, bo procesorowi wystarcza czasu na cykliczne naświetlenie i odczytywanie matrycy oraz wyświetlanie obrazka w wizjerze z częstotliwością 60Hz. Jeśli czas potrzebny do przygotowania takiego obrazka jest krótszy niż 1/60 sekundy, to wszystko jest OK. Problemy zaczynają się, gdy światła jest tak mało, że tego czasu nie wystarcza pomimo maksymalnego podbicia czułości. Jeśli przykładowo rejestracja takiego obrazu przez matrycę wymaga aż 0.1 sekundy, to nie dostaniemy 60Hz, tylko 10Hz. A to już widzimy w wizjerze przy najmniejszym ruchu aparatu – albo smużenie, albo klatkowanie, w zależności od czasu rejestracji takiego obrazka. Czyli im ciemniej, tym gorzej, ale to wcale nie wynika z częstotliwości odświeżania, tylko z częstotliwości przygotowywania obrazków do wyświetlenia w wizjerze. Mam nadzieję, że to zrozumiałe.
    2. Teraz ten nieszczęsny golfista. Cóż dałeś się nabrać na marketing Nikona. Skutecznie cię załatwili. Tam całe zespoły pracują nad tym, żeby pokazać to co warto pokazać, a przemilczeć to, co jest mniej korzystne. W czym jest haczyk? Taki golfista się nie przemieszcza. Owszem, macha kijem i rękami, nawet bardzo szybko, ale nie chodzi, nie biega, nie ucieka i nawet po uderzeniu przez kilka sekund stoi nieruchomo i patrzy gdzie leci piłka. Kadr jest do bólu statyczny i można by taką serię nawet ze statywu zrobić. Praktycznie nie zmienia się ekspozycja, nie musimy zmieniać AF, czyli możemy robić zdjęcia z maksymalną możliwą prędkością serii H+, nawet jeśli coś w aparacie się nie wyrabia, nie nadąża, czy działa w trybie uproszczonym. Ale tu Nikon także pomyślał. Zdjęć takiego golfisty nie robisz na 1/10 sekundy. Tu wchodzą w grę czasy 1/8000”, 1/4000”, bo tylko wtedy ten kij nie będzie zbyt mocno rozmazany. Jeśli tak poustawiasz aparat, to dojdziesz do wniosku, że jednak da się tak fotografować, a to, że poszczególne klatki w wizjerze są chwilowo zamrażane nie będzie ci przeszkadzało, bo są zamrażane na bardzo krótko. Pewnie nawet tego nie zauważysz. Zapewne zauważysz to, jak zejdziesz z czasem poniżej 1/100”, bo wizjer będzie wyświetlał obrazki poniżej tych magicznych 60Hz odświeżania. Jeśli nie będziesz zmieniał kadru, to jeszcze to ujdzie i nie będzie zbytnio denerwować, ale jeśli będziesz chciał sobie pomachać aparatem, czy panoramować, to szybko zauważysz problemy. A tu, podczas panoramowania, na dodatek jest mowa o czasach 1/10”, czy 1/15”. W takim trybie, z ustawionym H+ praktycznie nie da się śledzić obiektu w wizjerze, bo aparat nie ma czasu, żeby w tym wizjerze coś sensownie wyświetlać bez opóźnień. Lepiej użyć trybu H i zwolnić serię. A może nawet trybu L, bo właśnie po to on jest.
    3. Panoramowanie. Padały tu czasy 1/10”, 1/15”, 1/20” i oczywiście magiczny tryb H+, bo ma być najszybciej, jak się da, czyli w przypadku Z6 aż 12fps. Weźmy na przykład ten czas 1/10” i trochę policzmy. Co musi zrobić aparat, żeby zarejestrować zdjęcie. Kolejno musi:dokonać pomiaru ekspozycji i ustawić AF (to trwa dość krótko i ten czas można pominąć); następnie musi zamknąć migawkę (obraz w wizjerze zniknie lub ulegnie zamrożeniu); teraz trzeba ponownie otworzyć migawkę, naświetlić matrycę (co zajmie dokładnie 0.1 sekundy) i zamknąć migawkę; kolejnym etapem jest odczyt danych z matrycy i zapis zdjęcia w buforze (tego czasu dokładnie nie znamy, wiec go wstępnie oszacujmy na 0.02 sekundy); kolejnym etapem jest otwarcie migawki i ponowne wyświetlenie obrazu w wizjerze. Możemy teraz oszacować, że nie da się na pojedyncze zdjęcie zużyć mniej czasu niż 0.12 sekundy. Jeśli tak, to przy ograniczeniu do minimum czasu potrzebnego na obsługę wizjera możemy uzyskać maksymalnie 8fps. Jak łatwo zauważyć, przy takim panoramowaniu nie ma sensu ustawiać 12fps, 20fps,czy 30fps, bo i tak więcej niż 8fps nie wykorzystamy. Jeśli to będzie właśnie 8fps, to w wizjerze zobaczymy tylko 8 różnych obrazków na sekundę, które na dodatek będą zamrażane i będą zmieniały się skokowo (klatkowanie). Praktycznie nie pozwoli to na skuteczne panoramowanie, bo nie będzie jak kontrolować obiektu w wizjerze. Ale można wybrać trochę mniej fps, czyli ustawić tryb H (5.5fps) lub nawet tryb L (4 lub 3fps). Co się zmieni? Odnośnie czasu rejestrowania zdjęć nie zmieni się nic – nadal pojedyncze zdjęcie będzie rejestrowane przez 0.12 sekundy, ale wyraźnie wydłuży się czas wyświetlania obrazu w wizjerze pomiędzy zdjęciami, co bardzo ułatwi prowadzenie aparatu za obiektem, czyli właśnie panoramowanie.

    Mam nadzieję, że to wszystko stało się trochę bardziej jasne i poukładane. Jak widać nie zawsze więcej i szybciej znaczy lepiej. Czasem warto trochę pomyśleć i policzyć, zamiast powtarzać jakieś bezsensowne obiegowe opinie, oparte na tym mitycznym doświadczeniu praktycznym i na zasłyszanych opiniach.
    Jacek

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    oparte na tym mitycznym doświadczeniu praktycznym i na zasłyszanych opiniach.
    No widzisz... Szarpiesz się z tymi wyliczeniami jak jehowa z klamką do mieszkania katolika, który i tak w niedzielę pójdzie do swojego kościoła. Musisz to jakoś zaakceptować, że to doświadczenie praktyczne (mam nadzieję, że wiesz o czym mówię) w wielu przypadkach nie jest mityczne tylko prawdziwe i ono właśnie nadal powstrzymuje wiele osób przed zmianą systemu. Na siłę znad klawiatury próbujesz zaczarować rzeczywistość. Co gorsze - ta rzeczywistość wcale nie jest zła i nie wymaga aż tak wielkiego poświęcenia z Twojej strony. Ma ona tylko pewne mankamenty, które w pewnych okolicznościach dla pewnych osób są nie do zaakceptowania (na dzień dzisiejszy oczywiście). I nawet Ty tego nie zmienisz.

  6. #106

    Domyślnie

    Jak napisał @gremed szarpiesz się wijesz ale nie potrafisz przyznać racji ludziom którzy mają trochę więcej doświadczenia w niektórych kwestiach. Co autora tematu obchodzi, że Nikon dał ciała i nawet rewizji II Z6 i Z7 pomimo zdublowania procesorów (mają x2 takie jak w Z6 ver. I) dalej ma upośledzony H+ i wg. twojej opinii służy tylko do wykonywania statycznych zdjęć ?

    Podsumowując tą całą dyskusję - pan @JK poleca autorowi tematu do zdjęć lotniczych, przyrody i sportu aparat który ma 5 klatek/s ( x2 wolniej od D500 - 10 klatek/s w 14 bitach), z bardziej zawodnym AF niż D500 do tego lagującym ekranem. Wypowiada się jako ostateczny autorytet od panoramowania i zdjęć lotniczych tylko że nie jest w stanie zaprezentować ani jednego swojego zdjęcia.
    Ignoruje uwagi i opinie innych fotografów lotniczych (patrz wywiad który wrzuciłem) którzy użytkowali Z6 i D500 kilka lat. Jak widać nie jest w stanie przyjąć do wiadomości, że ktoś może mieć trochę więcej doświadczenia polowego w pewnych dziedzinach.

    Z6 i Z7 nie są złymi aparatami ale w niektórych sytuacjach na własne życzenie Nikona nie są jeszcze tak sprawne jak lustrzanki lub konkurencji bezlustra i nie ważne jak bardzo @JK będzie zaklinał rzeczywistość nic tego na razie nie zmieni. Swoją drogą kilka miesięcy temu jak tłumaczyłem na pewnym forum jaki jest przeskok działania AF między R5/R6 a Z6 to mało mnie nie zadziobali bo po co komu wykrywanie i śledzenie obiektu a teraz te same osoby podniecają się trybami pracy Z9 które tak naprawdę pod względem funkcjonalności dogoniły konkurencję.
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 11-02-2022 o 20:34

  7. #107

    Domyślnie

    @JK Nie robię zdjęć samolotów, bo mnie to nie rajcuje. Powiem więcej niewiele jest tematów fotograficznych, które są aż tak nudne, jak te samoloty. Można to zrobić raz, może dwa, ale później to już tylko w kółko to samo.
    No tak, w ten sposób można się odnieść do każdego rodzaju fotografii

    Wydaje mi się kolego, że nie masz pojęcia o fotografowaniu tylko naczytałeś się suchych wiadomości i próbujesz na siłę wszystkim to przekazać, praktyki jak się przyznałeś nie masz żadnej jeśli mowa o fotografii lotniczej i na siłę próbujesz uszczęśliwiać innych. Jak można prawić eleboraty skoro samemu nawet nie próbowało się podejść do tematu do czego się sam przyznajesz.

  8. #108

    Domyślnie

    No to który jeszcze wagarował, kiedy w szkole uczyli matematyki?
    Na maturze pewnie tej "czarnej magii" też nie mieliście.

    Możecie sobie tu wypisywać dowolne bzdury, ale nie zmienicie tego, że 2+2=4. Nie da się tego zmienić i tyle na ten temat.
    Jacek

  9. #109

    Domyślnie

    @JK jak byś wybierał fotografa do wykonania jakiegoś zlecenia - przykład czysto hipotetyczny - to rozumiem że poprosisz go o świadectwo maturalne, a nie o portfolio z interesującego Cię tematu?

    Jak zaczynałem pracę w swoim zawodzie - a studia skończyłem całkiem nieźle, to pierwsze czego się nauczyłem to WIERZYĆ w to co mi mówią praktycy.
    Bo ja wiedziałem dlaczego, ale oni wiedzieli JAK dany proces trzeba poprowadzić...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  10. #110

    Domyślnie

    Jeśli po tych studiach wiedziałeś tylko "dlaczego", ale nie wiedziałeś "jak", to nie masz się czym specjalnie chwalić. Trzeba było poszukać odpowiedniego podręcznika, poczytać i wiedział byś więcej. Studia nie polegają na tym, żeby coś wykuć, ale na tym, żeby wiedzieć gdzie i jak znaleźć potrzebne informacje, jak szukać wiedzy. Zbyt długo uczyłem studentów, żeby tego nie wiedzieć.

    A gdybym miał wybierać fotografa, to bym poczytał, przemyślał sprawę, być może kupił potrzebny sprzęt i zrobił bym to sam. Też jestem fotografem.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 12-02-2022 o 17:18
    Jacek

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d70 na co zamienić - lustrzanka czy bezlusterkowiec
    By mswieb in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 29-03-2022, 21:48
  2. Nikon Z6II + adapter FTX czy Nikon D500 - Do reportażu i przyrody (???)
    By Fanky in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 12:34
  3. Który Nikon do fotografii przyrody
    By sikor in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-10-2018, 20:25
  4. Nikon d5600 a może bezlusterkowiec?
    By kimius in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 20:23
  5. Nikon D5500 + obiektyw do fotografii lotniczej
    By canooe in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2016, 11:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •