Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Nowy soft Nikona.

    Mogło umknąć w zamieszaniu wywołanym premierą Z9 i nowych szkiełek.

    Nikon pokazał też dwie nowe aplikacje:

    NX Tether:
    https://www.nikon.pl/pl_PL/product/a...ware/nx-tether

    Jak sama nazwa wskazuje, służy do tetheringu.

    NX MobileAir:
    https://www.nikon.pl/pl_PL/product/a...e/nx-mobileair

    Mobilna aplikacja do wysyłki zdjęć.
    Dostępna od przyszłego roku, na urządzenia z iOS i Androidem.

    Obie aplikacje będą darmowe. Najprawdopodobniej.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    NX MobileAir
    Android: kompatybilna z lustrzankami cyfrowymi Nikon D5 i D6 oraz aparatami bezlusterkowymi Z 50, Z 7II, Z 6II i Z 9.
    iOS: kompatybilna z Nikon Z 9 lub nowszym.
    Inne modele aparatów firmy Nikon będą kompatybilne z aplikacją NX MobileAir na systemy Android i iOS po uaktualnieniu oprogramowania sprzętowego.

    Zawodowcy otrzymają narzędzie, które będzie przesyłało materiał natychmiast po zrobieniu np na serwer FTP.

    Czyli wygląda że nareszcie będzie sensowna appka, jak dla mnie to informacja numer jeden dzisiejszego dnia

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawe tylko jak daleko wstecz będzie apka kompatybilna z korpusami... Zarówno tether jak i mobileair.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Nikon Theter interesuje mnie bardziej. U nas jeszcze go nie oferują. Ale chyba jest na stronie Nikon.com, tylko po rejestracji. Nie chce mi się tego robić.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Z6 i z5 juz za stare zeby to obslugiwalo? No dramat, robienie z klientow debili. Rozumiem, ze starszymi dslr moze nie dzialac, ale brak z6 to kpina.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    *Inne modele aparatów firmy Nikon będą kompatybilne z aplikacją NX MobileAir na systemy Android i iOS po uaktualnieniu oprogramowania sprzętowego.

  7. #7

    Domyślnie

    To raczej logiczne, bo trudno oczekiwać, żeby firma odcięła się nagle się od własnych, w miarę świeżych produktów.

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    To raczej logiczne, bo trudno oczekiwać, żeby firma odcięła się nagle się od własnych, w miarę świeżych produktów.
    Nie takie rzeczy świat widział. Jesli apka wymaga podmiany softu w body to niestety może być zonk.
    Mam nadzieję, że tak nie zrobią, oczywiście.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma gwarancji że będzie obsługa wcześniejszych modeli, mogą to robić sztucznie z premedytacją żeby zwiększyć zalety nowszego sprzetu, niestety takie rzeczy były i są robione, w przypadku Nikona może to jednak bardziej negatywnie wpływać na opinie o nich, więc jestem optymistą i to co napisali będzie dotyczyło też pierwszych modeli Z.

  10. #10

    Domyślnie

    Oby i korpusy pokroju D750 też się załapały na to, bo pierwotna aplikacja to była porażka, zasadniczo mogłoby jej nie być wcale.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowy soft w S5 Pro
    By Raf 007 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 15:50
  2. Nowy soft do D3
    By JK in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 219
    Ostatni post / autor: 10-08-2008, 22:55
  3. Nowy soft Nikona na stronie
    By Valwit in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 13-09-2007, 21:26
  4. nowy soft do D50
    By aguniar in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 00:44
  5. Nowy soft B 1.03 do d70
    By DoDo in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-01-2005, 17:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •