Close

Strona 38 z 45 PierwszyPierwszy ... 283637383940 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 442
  1. #371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paapaj Zobacz posta
    Różnorodność to podstawa,producent zadowolony,sprzedawca zadowolony,kupujący zadowolony i interes się kręci,jest zabawa.Człowiek jest ułomny i często ulega sugestiom
    Nie tyle, albo nie tylko, sugestiom, co raczej chce uzasadnić i potwierdzić swój wybór - co zresztą jest też widoczne na tym i na innych forach. Stąd pojawiają się takie a nie inne opinie i opisy w Internecie, na zasadzie: "kupiłem, jest super, jestem zadowolony (wad na wszelki wypadek nie widzę lub określam jako drugorzędne), a co wy o tym sądzicie".
    Można to uznać za truizm, ale, nie wnikając w parametry i kulturę pracy, Sony ma tę przewagę na Nikonem, że dostępność szkieł jest o wiele większa. W przypadku Z jest to szczególnie widoczne i kieszeń szarpiące.

  2. #372

    Domyślnie

    Wszystkie bezlustra czy to SOny czy Nikona ale i Panas czy Canon miały mają i będą miały aktualizacje, a te mniej lub bardziej zmieniają możliwości sprzętu, kto pamięta jak Sony A7III szybko dostał świetną aktualizacje i aparat stał się na wiele lat rewelacyjnym sprzętem.
    To samo dotyczy wszystkich aparatów Nikon Z, gdzie chyba największy krok milowy zrobiono w Z6 i Z7, te aparaty obecnie mają tak dobre osiągi że wielu podchodzących do zakupu z rozsądkiem nie dołoży do modeli drugich no nie są to aż tak wielkie zmiany.
    Z9 nie mam i raczej nie będę miał, prędzej sprzedam co mam i kupię jakiegoś wymarzonego aps-c z dużą rozdzielczością bez straty na szumach i DR ale póki co takie aps-c nie ma.

    Co do przepychanki co lepsze to tak możecie ciągnąć wątek latami i nic to nie da, nawet ludzie mający dwa systemy i mający porównanie nie napiszą wprost co lepsze ponieważ nawet drobna zmiana ergonomii albo ustawień w menu powoduje że aparat X jest lepszy lub gorszy w w czymś tam.

    Może jakby Nikon Z9 kosztował o jakieś 30% więcej to inaczej by ludzie podchodzi to dyskusji

    Kolejna mitologia to wielka szklarnia w sony, to jest fakt ale mając A1 chyba nikt nie będzie się szarpał z jakimiś kundlami od sigmy czy tamrona, a wtedy ani cena ani ilośc dostępnych obiektywów w Sony nie jest szalona zwłaszcza że wczesne modele od Sony nie nadążają jakością za takimi maszynami jak A1 czy np A7rIV itp.
    Ostatnio edytowane przez PoPan ; 24-06-2022 o 18:07

  3. #373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta

    Może jakby Nikon Z9 kosztował o jakieś 30% więcej to inaczej by ludzie podchodzi to dyskusji
    Wtedy byłby to aparat super-Pro

    Mam wrażenie, że teraz trudno nazwać sigmę czy tamrona kundlami. Osobiście wolałbym mieć parę szkieł artów sigmy (gdyby miały bagnet z) niż natywne nikony o wyglądzie rury pcv i kosmicznej cenie.

  4. #374

    Domyślnie

    Jak się widzi czym fotografują zawodowcy uzbrojeni w najlepsze sprzęty od Canona, Sony i Nikon to tam raczej nikt żadnych kundli nie podpina, dlatego dla mnie mocno dyskusyjny jest zakup Sony A1 za 35 tysięcy i szukanie oszczędności na obiektywie, a potem zastanawianie się czy taki zestaw w pełni działa poprawnie, czy w pełni wykorzystuje możliwości itd.

    Co do wyglądu sprzętu to jak wiemy o gustach się nie dyskutuje, mi podoba się nowy sprzęt Nikon i Sony, a do koszmarków zaliczam Canona.

    Ja jestem przeciwnikiem wszelkich obiektywów od firm trzecich, jakiś adapterów itd, dlatego dla mnie Nikon Z na początku był porażką, obecnie jak mamy w obiektywach pełne pokrycie z małymi wyjątkami jest to system pełny, dopuszczam stosowanie FTZ ale nie po to żeby podpinać jakieś dziady od tamrona czy sigmy bo to nie działa nigdy poprawnie.
    Ostatnio edytowane przez PoPan ; 24-06-2022 o 18:43

  5. #375

    Domyślnie

    Różnymi wyborami się ludzie kierują (taką głęboko filozoficzną myślą a'la pewien sławny pisarz się posłużę). Niekoniecznie się dowartościowują marką i ceną (choć jak wiadomo im droższe tym lepsze).

    Jak dla mnie FTZ to ersatz, ale jak się nie ma co się lubi...

  6. #376

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chemik74 Zobacz posta
    Wtedy byłby to aparat super-Pro

    Mam wrażenie, że teraz trudno nazwać sigmę czy tamrona kundlami. Osobiście wolałbym mieć parę szkieł artów sigmy (gdyby miały bagnet z) niż natywne nikony o wyglądzie rury pcv i kosmicznej cenie.
    A czy uważasz, że gdyby sigmy miały bagnet Z to kosztowałyby tyle co teraz? Czy może "trochę" więcej?
    Piszmy o tym co jest.
    I na marginesie, czasem dobry ersatz nie jest zły.

  7. #377

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    A czy uważasz, że gdyby sigmy miały bagnet Z to kosztowałyby tyle co teraz? Czy może "trochę" więcej?
    Przypuszczam, że odpowiedź brzmi: to zależy.
    Zależy od tego, czy były by robione tak jak w lustrzankach, na inżynierii wstecznej (wtedy kosztowałyby ciut więcej, niż DSLRowe), czy na licencji N. Wtedy kosztowałyby w huk więcej.
    Ale to chyba oczywiste?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    Jak się widzi czym fotografują zawodowcy uzbrojeni w najlepsze sprzęty od Canona, Sony i Nikon to tam raczej nikt żadnych kundli nie podpina, dlatego dla mnie mocno dyskusyjny jest zakup Sony A1 za 35 tysięcy i szukanie oszczędności na obiektywie, a potem zastanawianie się czy taki zestaw w pełni działa poprawnie, czy w pełni wykorzystuje możliwości itd.

    Co do wyglądu sprzętu to jak wiemy o gustach się nie dyskutuje, mi podoba się nowy sprzęt Nikon i Sony, a do koszmarków zaliczam Canona.

    Ja jestem przeciwnikiem wszelkich obiektywów od firm trzecich, jakiś adapterów itd, dlatego dla mnie Nikon Z na początku był porażką, obecnie jak mamy w obiektywach pełne pokrycie z małymi wyjątkami jest to system pełny, dopuszczam stosowanie FTZ ale nie po to żeby podpinać jakieś dziady od tamrona czy sigmy bo to nie działa nigdy poprawnie.
    Faktycznie, nikkor 60-600 jest bez porównania lepszy, tylko debil kupowałby sigmę! No i te Nikonowskie ultrajasne stałeczki na Z śmigają przecież jak złoto! No, ale FTZ faktycznie można zaakceptować, nikkora 200-500 można zapiąć. Może i jest cięższy, krótszy na obu końcach, optycznie podobny do T i S 150-600, ale za to droższy, przy takich przewagach po co w ogóle dawać sobie wybór w postaci producentów niezależnych? Jeszcze się okażą lepsi i potem tylko dylematy, że może być taniej i lepeij:/

  9. #379

    Domyślnie

    Cześć Pany. Czy macie jakieś namiary gdzie można kupić najtaniej Z9 ?
    Miłośnik Nikona

  10. #380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    Ja jestem przeciwnikiem wszelkich obiektywów od firm trzecich, jakiś adapterów itd, dlatego dla mnie Nikon Z na początku był porażką, obecnie jak mamy w obiektywach pełne pokrycie z małymi wyjątkami jest to system pełny, dopuszczam stosowanie FTZ ale nie po to żeby podpinać jakieś dziady od tamrona czy sigmy bo to nie działa nigdy poprawnie.
    Podpinam do Z7 II i Sigmy Art i Tamrona przez FTZ II i działają znakomicie, nigdy żadnych problemów. Podpinałeś i wiesz, że to nigdy nie działa poprawnie czy tak sobie założyłeś?
    Ostatnio edytowane przez sruba ; 04-07-2022 o 09:23

Strona 38 z 45 PierwszyPierwszy ... 283637383940 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 II oficjalnie
    By tomeekm in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-04-2024, 18:43
  2. Nikon Z6 II oficjalnie
    By tomeekm in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 643
    Ostatni post / autor: 11-03-2024, 12:43
  3. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  4. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •