Close

Strona 3 z 45 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 442
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Te 120 fps to oczywiście czysty marketing, po co komu taka szybkość to po pierwsze, po drugie jpg jakiś gigantyczny crop.
    Nie crop, tylko mniej mpix. I jakość słabsza, bo jpg tylko normal i niżej. Jest w info na stronce N. Małymi literkami, ale jest.
    Edycja, bo mi się zapomniało: Paparazzi z szybkostrzelności się ucieszą.
    Zamiast jednego zdjęcia jakiejś gwiazdy grzebiącej w nosie, będą mieć ich naście/dziesiąt.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Interesująca jest rezygnacja z migawki mechanicznej, bardzo jestem ciekaw np. czy będą i jakie ograniczenia pracy z lampą błyskową, to był zawsze mankament migawki elektronicznej.
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post4198429
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 28-10-2021 o 21:38
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    120 fps to oczywiście czysty marketing, po co komu taka szybkość
    Leci to sobie na serwer FTP i redakcja wybiera co chce na fejsa, na portal, na bloga, na newsy itd.

    Interesująca jest rezygnacja z migawki mechanicznej, bardzo jestem ciekaw np. czy będą i jakie ograniczenia pracy z lampą błyskową, to był zawsze mankament migawki elektronicznej.
    Przecież już masz testy z lampami i omówioną tą kwestie, to nie jest rezygnacja z migawki mechanicznej tylko sensor działa inaczej i nie wymaga migawki mechanicznej.

  3. #23

    Domyślnie

    To ja jeszcze ponarzekam jeśli można

    Cytat:
    Aparat Z 9 sprawia, że nic nie oddziela Cię od obrazu. Odpowiednio do potrzeb możesz skonfigurować ekran informacji zdjęciowych, tak aby były na nim widoczne wybrane informacje o fotografowanej scenie lub sam podgląd kadru. Przewijanie zdjęć na monitorze dotykowym jest szybkie i bezproblemowe.

    Co to ma być?
    Zrobili w końcu możliwość usunięcia wszelkich informacji na wyświetlaczu, czy chodzi im o podgląd zdjęć? Jeśli mowa o podglądzie zdjęć to są mistrzami marketingu większymi niż Apple

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chyba ( nie analizowałem filmów na yt ) chodzi o to że na ekranie sam ustalasz co chcesz żeby było.

  5. #25

    Domyślnie

    Nikt jeszcze nowej opcji NEFów nie zauważył/skomentował?
    NEF (RAW): 14-bitowy; do wyboru kompresja bezstratna, wysoka wydajność (wysoka) oraz wysoka wydajność
    Jakoby 2-3x mniejszy rozmiar przy zbliżonej jakości.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Założyłem osobny wątek o nowym sofcie:
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...wy-soft-Nikona

    Pewnie prace nad spolszczeniem trwają i dlatego nie ma.
    Spolszczenie? U. Do tej pory go nie dawali w sofcie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Spolszczenie? U. Do tej pory go nie dawali w sofcie.
    O. Hm, to nie wiem, dlaczego jeszcze nie ma. Może dopiero w przyszłym roku będzie, razem z tym do wysyłki.

    Nie pamiętałem, że nie ma spolszczeń, bo soft N używałem... no dawno temu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #28

    Domyślnie

    Może to i nie rewolucja, ale i tak spełni z nawiązką wymagania 99% użytkowników. Wielkość i waga to jakiś kompromis. Części się nie spodoba, ale to pewnie ukłon w stronę posiadaczy lustrzanek typu D6. Za to cena dużo niższa od Sony a to może robić różnicę. Oczywiście za pół roku Canon wypuści R1 a wtedy będziemy mieli nowy benchmark i obiekt westchnień. Do tego czasu Nikon zbierze choć trochę śmietanki. Niektórzy zatwardziali lustrzankowcy pisali, że to kwestia 10 lat, ale po niespełna 3 latach już chyba śmiało można napisać, że nowych lustrzanek nie będzie (może poza jakimś entry level). D7, choćby skały srały, nie dobije specyfikacją do Z9. No chyba, że w trybie LV

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    . Te 120 fps to oczywiście czysty marketing, po co komu taka szybkość
    Jak ktoś robi architekturę czy krajobraz to po nic. 120 fps to świetna sprawa, tylko szkoda, że same jpg. Wolałbym mniej fps, ale np sRAW. Bo jednak wtedy mozna poprawić np WB.
    Każdy potrzebuje co innego, mi by wystarczała matryca 30 Mpx, by mogła mieć 30 fps w RAWach (30x30=900, tak jak 20x45=900).
    Dziwię się, że we flagowym modelu dali tyle Mpx. Jednocyforwce mocno odstawały pod tym względem od np D850 i tak je reporterzy kupowali. Bo potrzeba fps.

    Bateria z jednocyfrowców. Już samo to może sygnalizować szybszą pracę silnika w obiektywie, czyli szybszy AF. No i ilość zdjęć na 1 akku też będzie imponująca.

    Aha - 20 fps, seria 1000 zdjęć. To znaczy, że taka seria będzie trwała 50 s. Powyżej tysiąca zdjęć na minutę. Dobrze, że on nie ma migawki, bo przebiegi aparatów by się stały kosmiczne.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Czasem fotografuję serią, bynajmniej nie krajobraz Ptaszki czy coś takiego, 10 fps w d500 to jest dla mnie często zbyt szybko. Wybieranie spośród dziesiątek zdjęć jest żmudne, a spośród setek? Nikt nie ma do tego ani czasu, ani ludzi. Poważnie, chciałbym zobaczyć jakieś sensowne zastosowanie tych 120fps w praktyce. Oczywiście można się tym ekscytować, pewnie było by mi miło mieć aparat do fotografowania F1, choć pewnie nigdy nie wybiorę się na taką imprezę

Strona 3 z 45 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 II oficjalnie
    By tomeekm in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-03-2024, 19:33
  2. Nikon Z6 II oficjalnie
    By tomeekm in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 643
    Ostatni post / autor: 11-03-2024, 12:43
  3. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  4. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •