Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie Kreta okolice Chanii czy Rethymnon ?

    Witam, planuję wakacyjny pobyt na przyszły rok na Krecie na tydzień. Będę miał zamiar wypożyczyć autko na 2 dni więc wybrać okolice Chanii np. Platanias czy też Rethymnon np. Adelianos Kampos ? Tak przy okazji gdzie są lepsze plaże i które z tych miasteczek będzie lepszym wyborem ? Proszę o radę. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o samo miasteczko, to zdecydowanie Rethymnon. Ale znowu z Chanii masz bliżej do plaż Balos i Elafonsi.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie

    No właśnie jest mały dylemat bo też mi się wydaje,że Rethymnon no i też na południu wyspy ciekawe miejscówki np. plaża Preveli, ale faktycznie trochę daleko wtedy do Elafonisi i Balos.

  4. #4

    Domyślnie

    Rhetymnon jako samo miasto jest ładniejszy, chociaż port w Chanii też ma swój urok. Jeśli planujesz wziąć samochód na 2 dni to moim zdaniem obojętne które z tych miejsc wybierzesz - i tak zdołasz zobaczyć (tak porządnie) 2 góra 3 miejsca. Nie wiem jak planujesz dotrzeć do Balos -statkiem czy samochodem? Przerobiłem obydwie wersje i osobiście bardziej mi się podobała wersja ze statkiem. Sam rejs jest bardzo fajny i dodatkowo statek płynie też na Gramvousę - widoki z tej wyspy na zatokę Balos są świetne. Rejs to wyprawa na cały dzień.
    Samochodem też dojedziesz - "osławioną" drogą - która tak naprawdę sprowadza się do jechania w kurzu i w tłoku (chyba że będziesz bardzo rano). Ale jeśli chcesz pobyć na Balos dłużej - to wtedy samochód jest lepszą opcją.
    Elafonisi jest warte zobaczenia - chociaż też niestety bywa strasznie zatłoczona. Jest tam kawałek drogi i nie da się ukryć, że z okolic Chanii będzie sporo bliżej. Wracając z Elafonisi warto zajechać do Falasarna - jest tam też ładna plaża (chociaż brudna trochę) otoczona ciekawymi skałami. Warto na nią zajrzeć i posiedzieć do zachodu slońca.
    I dwa dni masz "załatwione" ...
    Chyba że planujesz szybki objazd, bez dłuższego zatrzymywania się w danym miejscu - wtedy warto zaplanować trochę inną trasę, ale to już inna opowieść.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  5. #5

    Domyślnie

    Ostatnio na Krecie byłem w 2017 i juz wtedy było smutno(kryzys).

    Okolice Rethymnonu, wrzutki ze starego albumu w sieci















    Ja bym sie skupił na jak najlepszym hotelu, niż na miejscowości, choc to tez indywidualne kwestie..

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie

    Dzięki za opinie, wybieram okolice Rethymnon. Jak ktoś był lub ma plan na 2 dni wycieczki wypożyczonym samochodem to z chęcią się z nim zapoznam.

  7. #7

    Domyślnie

    Pozwolę sobie powtórzyć co napisałem wcześniej:

    Jeśli planujesz wziąć samochód na 2 dni to moim zdaniem obojętne które z tych miejsc wybierzesz - i tak zdołasz zobaczyć (tak porządnie) 2 góra 3 miejsca.
    Nie wiem jak planujesz dotrzeć do Balos -statkiem czy samochodem? Przerobiłem obydwie wersje i osobiście bardziej mi się podobała wersja ze statkiem.
    Sam rejs jest bardzo fajny i dodatkowo statek płynie też na Gramvousę - widoki z tej wyspy na zatokę Balos są świetne. Rejs to wyprawa na cały dzień.
    Samochodem też dojedziesz - "osławioną" drogą - która tak naprawdę sprowadza się do jechania w kurzu i w tłoku (chyba że będziesz bardzo rano).
    Ale jeśli chcesz pobyć na Balos dłużej - to wtedy samochód jest lepszą opcją.
    Elafonisi jest warte zobaczenia - chociaż też niestety bywa strasznie zatłoczona.
    Wracając z Elafonisi warto zajechać do Falasarna - jest tam też ładna plaża (chociaż brudna trochę) otoczona ciekawymi skałami.
    Warto na nią zajrzeć i posiedzieć do zachodu słońca.
    I dwa dni masz "załatwione" ...


    Chyba że planujesz szybki objazd, bez dłuższego zatrzymywania się w danym miejscu - wtedy warto zaplanować trochę inną trasę, ale to już inna opowieść.

    EDIT:
    Wybrałem kilka fotek "na zachętę"

    1. Balos - Panorama


    2. Balos z Gramvousy


    3. Balos o świcie - zdjęcie zrobione z owej sławetnej drogi na Balos


    4. Elafonisi


    5. Elafonisi 2


    6. Lokatorka na Elafonisi


    7. Droga z Elafonisi do Falasarna


    8. Plaża Falasarna
    Ostatnio edytowane przez August68 ; 27-10-2021 o 21:51
    Nikon FX i Olympus m4/3

  8. #8

    Domyślnie

    Widok na Rethimno



    i z tego miejsca



    oraz okolic








    To nie jest wyspa na raz, warto wracać.
    Zwiedzałem Chanie, Rhetymnoni, Aios Nikolaos, byłem na Vai Beach i w Knossos. Ale po drodze zwiedzałem tez przypadkowe miejsca, lokalne nieturystyczne wioski, klasztory, starozytne młyny, tam wszystko jest ciekawe i równie ważne

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    To nie jest wyspa na raz, warto wracać.
    Zwiedzałem Chanie, Rhetymnoni, Aios Nikolaos, byłem na Vai Beach i w Knossos. Ale po drodze zwiedzałem tez przypadkowe miejsca, lokalne nieturystyczne wioski, klasztory, starozytne młyny, tam wszystko jest ciekawe i równie ważne
    Ha, mam zupełnie tak samo
    Byłem na zachodzie w okolicach Chanii (Maleme), pośrodku w okolicach Rhetymnonu (Bali) i na wschodzie w Agios Nikolaos - w każdym miejscu 2 tygodnie i z każdego miejsca jeżdżąc kilka dni po okolicy - i nadal nie zwiedziłem wielu interesujących miejsc... Dlatego gdzieś tam w planach jest jeszcze południe (może okolice Ieraptery) żeby pobyć też nad Morzem Libijskim - południowa Kreta jest trochę bardziej "dzika" i są tam miejsca warte odwiedzenia.
    Z tych które widziałem trzeba wymienić oczywiście przejście Wąwozem Samaria - atrakcja sama w sobie, ale to wypad na cały dzień.
    Jeśli będziesz w okolicach Rhetymno to zaproponowałbym Ci poniższą wycieczkę:
    - przez Wąwóz Imbros w kierunku Chora Sfakion, ale zanim tam zjedziesz - pojedź najpierw do Aradeny. Sama trasa świetna widokowo - a do miasteczka wjeżdża się przez wiszący most. Aradena to opuszczone miejsce, ale widoki na Lefka Ori niesamowite. Z Aradeny powrót do Chora Sfakion (miejsce ewakuacji wojsk brytyjskich z Krety w 1941 roku) - można tu zjeść całkiem fajny obiad. Ze Sfakionu - pojedź do Frangokastello - jest tam warta obejrzenia twierdza, a potem do Prevelli - malownicza zatoka z piękną plażą. Jeśli sił i czasu starczy - warto jeszcze zajechać do Prevelli i zobaczyć tamtejszy klasztor. W powrotnej drodze warto przejechać droga przez Wąwóz Kurtallotiko - robi wrażenie. Taka trasa spokojnie wypełni Ci cały dzień.
    I tak jak napisał @matbe - warto się rozglądać w drodze, bo w każdej chwili można wypatrzeć coś fajnego o czym przewodniki nie piszą.
    Ostatnio edytowane przez August68 ; 28-10-2021 o 11:41
    Nikon FX i Olympus m4/3

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Z tych które widziałem trzeba wymienić oczywiście przejście Wąwozem Samaria - atrakcja sama w sobie, ale to wypad na cały dzień.
    Tylko o tej porze jest zamknięty
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Kreta
    By Atum in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-09-2015, 22:11
  2. [ Krajobraz ] Kreta
    By niktważny in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 23:15
  3. Kreta.
    By jaari in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 13:19
  4. [ Krajobraz ] Kręta...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 20:59
  5. [ Architektura ] Uliczki Chanii + bonus
    By konsok in forum Architektura
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-09-2008, 20:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •