Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: CKK Jordanki

  1. #11

    Domyślnie

    Baaardzo mi się podoba ten zestaw. Super obróbka, oszczędne podanie kolorów, ciekawy obiekt, dbałość o geometrię... Dawno czegoś takiego tu nie widziałem!
    Nie potrafię wybrać faworyta Chyba więcej blasku jest na dwójce, i ma ciekawszy kształt. Na jedynce jakoś być próbował skończyć jakąś linią w LD rogu, ale i bez tego super. Dawaj więcej!

  2. #12

    Domyślnie

    Zdjęcia świetne! Jak kadry z filmu S-F

    Jeśli to nie sekret to chciałbym podpytać o dwie sprawy techniczne:
    1. niebo jest "wyczernione" w programie graficznym, prawda? Długo się zastanawiałem, czy ten budynek ma jakieś lampy ostre lampy na dachu, czy jest to światło południowego słońca. W końcu popatrzyłem na refleksy w szybach na pierwszym ujęciu - wyglądają na dzień
    2. Czy tam normalnie jest tak mało ludzi, czy sklejałeś kilka ekspozycji, czy też po prostu wymyłeś przechodniów filtrem ND i długim czasem ekspozycji?
    3. Ogromne wrażenie robi na mnie sposób w jaki "oddałeś" beton. Czy to jest po prostu zwiększenie kontrastu/clarity, czy jakieś poważniejsze czary?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    Baaardzo mi się podoba ten zestaw. Super obróbka, oszczędne podanie kolorów, ciekawy obiekt, dbałość o geometrię... Dawno czegoś takiego tu nie widziałem!
    Nie potrafię wybrać faworyta Chyba więcej blasku jest na dwójce, i ma ciekawszy kształt. Na jedynce jakoś być próbował skończyć jakąś linią w LD rogu, ale i bez tego super. Dawaj więcej!
    Dzięki creep. Temat z jedynki będę chciał powtórzyć, w trochę innej odsłonie (kadrze) - z perspektywy mam niedosyt zwłaszcza co do obróbki.

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Zdjęcia świetne! Jak kadry z filmu S-F

    Jeśli to nie sekret to chciałbym podpytać o dwie sprawy techniczne:
    1. niebo jest "wyczernione" w programie graficznym, prawda? Długo się zastanawiałem, czy ten budynek ma jakieś lampy ostre lampy na dachu, czy jest to światło południowego słońca. W końcu popatrzyłem na refleksy w szybach na pierwszym ujęciu - wyglądają na dzień
    2. Czy tam normalnie jest tak mało ludzi, czy sklejałeś kilka ekspozycji, czy też po prostu wymyłeś przechodniów filtrem ND i długim czasem ekspozycji?
    3. Ogromne wrażenie robi na mnie sposób w jaki "oddałeś" beton. Czy to jest po prostu zwiększenie kontrastu/clarity, czy jakieś poważniejsze czary?
    Fajnie, że foty się spodobały.

    1. Oba zdjęcia zrobione w niedzielę w ubiegłym tygodniu, nr 1 ok godz. 12.30, nr 2 - 10.00

    2. Było tam dość pusto, w kadrze nikogo nie było.

    3. Ten materiał na elewacji ma wyraźną fakturę, dodałem nieco szczegółów (w Vivezie - praktycznie to samo co clarity u Adobe) na ściany, które były mocnej oświetlone.

    Punkt wyjścia był taki (Nikon Z5 tryb Krajobraz):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jordanki2.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	805,5 KB
ID:	57047
    Ostatnio edytowane przez Dune ; 18-10-2021 o 17:49

  4. #14

    Domyślnie

    Wielkie dzieki za informacje! Swietnie obrobiles to ujecie

  5. #15

    Domyślnie

    Zdjęcia z szerszym przedstawieniem sceny są w trakcie edycji, poniżej dwa zdjęcia zrobione jeszcze w lutym 2016 r.


    3.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jordanki3.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	823,4 KB
ID:	57161



    4.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jordanki_czb.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	471,8 KB
ID:	57162




  6. #16

    Domyślnie

    2 ostatnie bardzo ładne. Być może więcej zdecydowania na zdjęciu nr 3 (bw) na 4 chyba za dużo cieni. Na 3. może poręcz wystemplowac i coś z dołem zrobić- chodnik? nie wiem jakie słowo byłoby dobre- niemieckie słowo to Boden. Ale oba bardzo ładne.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 23-10-2021 o 21:11
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  7. #17

    Domyślnie

    Dzięki Sufenta za komentarz. Wspomniany cień na nr 4 był właśnie pomysłem na wykorzystanie/ukrycie chodnika/podłogi ... Co do tego zdjęcia sam mam mieszane uczucia - 5 lat w takiej formie spędziło na dysku.

    Na kolejnym zdjęciu trochę więcej ceglanej mozaiki, która ma nawiązywać do gotyckiego charakteru Torunia.


    5.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jordanki5.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	1,54 MB
ID:	57169




  8. #18

    Domyślnie

    Wycisnąłeś z tematu co się dało, nie ma po co tam jechać Nie ma tu nieudanych ujęć!

  9. #19

    Domyślnie

    Dzięki

    Na zakończenie - ponownie motyw ze zdjęcia otwierającego wątek (chyba najciekawszy z całego kompleksu), tym razem w nieco bardziej kameralnym kadrze.


    6.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jordanki6.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	1,60 MB
ID:	57197




  10. #20

    Domyślnie

    Ooooooooo kolego, zobaczyłem 3 i pomyślałem "to jest dobre", 5 - super blask (może nawet za jasno o 0,3 EV ), ale 6 to doskonałość. I kadr, i obróbka. Brawo! Chciałbym mieć takie kadry w portfolio!
    PS. 4 nie w moim klimacie, za ciemno

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] CKK Jordanki
    By loki_p in forum Architektura
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 18:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •