Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51
  1. #41

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim, za podpowiedzi.

    Jeszcze dopytam:

    1.Przekonałeś mnie lukasz_kk co do obiektywu, NIKKOR troche boli w zakupie, ale cieszy w używaniu, w sklepie foto-szop.pl nowy 1100 (tylko to nie jest "Nikon Oficjalny Sklep") używany 700-900+przesyłka, czy warto oszczędzać?
    i jeszcze przy okazji jakie filtry dokupić? firma ma znaczenie na moim poziomie? UV na pewno, a jakieś inne mogą mi się przydać?
    i jeszcze drugie o baterie są większe różnice w jakości, trwałości?

    2.Polecaliście mi D5500, a D5600 też jest wart uwagi? takie pytanie na przyszłość jakbym zmieniał.

    ps. ćwiczę

  2. #42

    Domyślnie

    Kupując w sklepie oznaczonym jako oficjalny masz gwarancję Nikona i pewność wsparcia jego serwisu w tematach objętych gwarancją w czasie jej trwania (co oznacza, że jeśli się coś popsuje, to wysyłasz sprzęt bezpośrednio do serwisu Nikona, z pominięciem sklepu). W innych sklepach zdajesz się na gwarancję sprzedawcy, do niego odsyłasz aparat jak się coś popsuje, i to sklep się zastanawia co dalej. Oprócz tego jest też jeszcze rękojmia, która działa w obu rodzajach sklepu. Ogólnie co do zasady wg mnie warto kupować sprzęt z oficjalnej dystrybucji.

    Kupując używany, albo nie masz gwarancji w ogóle, albo jakiś jej pozostały okres, jeśli obiektyw był zakupiony jako nowy mniej niż dwa lata temu, z zastrzeżeniem powyższego.

    W momencie kiedy pisałem poprzedni post, ten obiektyw w jednym z oficjalnych sklepów, nie pamiętam którym, był dostępny za 1149 (albo 1145) zł. Teraz najtaniej z oficjalnych ma go Foto-Plus, za 1199 zł. Czy warto dołożyć? Moim zdaniem tak, nawet jeśli, co bardzo prawdopodobne, nic się z obiektywem przez dwa lata nie wydarzy.

    Jeśli chodzi o filtry, to ja osobiście nie używam. Jak kupowałem jeden ze swoich obiektywów, to filtr UV był w zestawie. Teraz leży w szafce Ja w temacie ochrony przedniej soczewki zdaje się na osłonę przeciwsłoneczną, no ale w Nikkorze jej nie ma. Niektóre filtry trudno się czyści, dużo trudniej niż przednią soczewkę.

    A co do różnic pomiędzy aparatami, to włączyłem sobie to porównanie i nie dopatrzyłem się żadnych różnic pomiędzy D5500 a D5600, a D5300 różni się od nich chyba tylko brakiem opcji dotykowego ekranu i niższym górnym zakresem ISO (i pewnie jakimiś kosmetycznymi detalami). Zdjęcia ze wszystkich wyjdą takie same. Ale nie miałem żadnego z tych trzech aparatów i opieram się tylko na suchej specyfikacji. Żaden nie ma filmowania w 4K, a i tak ogólnie filmowanie lustrzankami Nikona z wykorzystaniem autofocusa to katorga (poza statycznymi scenami).

  3. #43

    Domyślnie

    Jeszcze pociągnę temat.
    A jak mają się obiektywy AF-P 18-55
    i 70-300 Nikkor do obiektywów Canona w tej klasie?

  4. #44

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie.
    Czy kurz szkodzi aparatom serii D 5x00?
    Np jak aparat leżał rok na szafce.

  5. #45
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obiektywy AF-P to chyba najlepsze kitowe obiektywy w lustrzankach jakie zrobiono, może fakt że są to dość młode konstrukcje.
    Kurz sam w sobie nie szkodzi ale z wilgocią to często pleśń.
    Oczyścić, wydmuchać z komory lustra, potem przeczyścić sensor i już.

  6. #46

    Domyślnie

    Koesh dzięki za pomocny wpis.

  7. #47

    Domyślnie

    Dzień dobry. Nie zakładam osobnego wątku, żeby nie zaśmiecać forum. Mam na imię Basia i właśnie dołączyłam. Czytałam forum już od pewnego czasu, ale wreszcie zdecydowałam się zadać to pytanie "co kupić". Obecnie użytkuję Nikon D3000 i obiektywy AF-S Nikkor 18-55 i AF-S Nikkor 55-300. Forografuję totalnie amatorsko przyrodę, w tym także ptaki. Chciałabym w jakiś sposób wydłużyć ogniskową. Czy na początek warto skorzystać z telekonwertera? Czy TC-201 2x to dobry wybór ? Druga wersja, po odłożeniu kilku groszy, to Tamron 150-600. Co sądzicie o tych opcjach?

  8. #48

    Domyślnie

    TC- ZDECYDOWANIE nie.
    T150-600 - G1 raczej nie, G2 zdecydowanie nie.
    S/T 100-400 też nie.
    Zostaje Sigma 150-600 C. Albo Sport.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 24-01-2022 o 17:35
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #49

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za szybki odzew. Szczerze mówiąc zaskoczyłeś mnie tym zdecydowanym NIE dla Tamrona. Idę poczytać o Sigmie

  10. #50

    Domyślnie

    G1 miała problem z rozłażeniem się, G2 ma przysłonę sterowaną elektromagnetycznie (tak jak S/T100-400, N200-500 czy S60-600), czego staruszek D3000 nie obsługuje. Ot tajemnica.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. "Capture One" kilka pytań.
    By kuleczka- in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-12-2018, 23:22
  2. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  3. D100 - parę pytań o kompatybilność z "młodszym" sprzętem
    By ck_dezerter in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 13:57
  4. Pytanie techniczne - gdzie można kupic "cold shoe"
    By m3fisto in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 05:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •