Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51
  1. #21
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Pomiędzy używanymi przez siebie D5100 (ten sam sensor co w D7000) a D7500 widzę dużą różnicę w tym na co pozwala matryca - ISO, szumy, wyciąganie z cienia.
    Na D7000 przesiadłem się z D80 i tu była przepaść, właśnie to ISO, szumy i wyciąganie z cienia, wszystko było wyraźnie lepsze, no szał.
    Z D7000 z kolei na święty grall fotografii, pełną klatkę. Wprawdzie najtańszą D610 i choć wszystkie zmiany są na plus to już nie ma przepaści, jest ewolucja. Patrzę na zdjęcia z D7000 i nadal są świetne.
    Do tego bawiąc się rawami z dzisiejszych Z6 czy Z7 nadal nie widzę potrzeby zmiany mojego body, który premierę miał 8 lat temu... Nowe są lepsze ale po drodze nie było żadnej rewolucji jak kiedyś przejście z CCD na CMOS.

    Oczywiście, że lepiej kupić coś nowszego, gdzie będzie np. 24Mpix, a nie 16 i ten budżet też dałby radę to ogarnąć. Jakieś D5200 z kitem w tej cenie się znajdzie, a może i coś więcej. I w zupełności to wystarczy do zrobienia pierwszych kroków z fotografią.
    I jakby autor wydał teraz 10k, to mu te psy wcale lepsze nie wyjdą. Nie ma takiej opcji, bo to się samo nie robi i trzeba się tego nauczyć.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Kurczaki pieczone, a toś mi zabił klina... Piętnaście lat fotografowałem DX-ami (Pentaxem i Nikonem) a od 2 lat w jeszcze bardziej beznadziejnym formacie m4/3 - tysiące zdjęć, kilkanaście fotoksiążek - i to wszystko do spalenia, no bo to przecież format nie nadający się do docelowego zastosowania...
    @veto - nie czytaj proszę takich opinii, albo się nimi nie przejmuj. Każdy kiedyś zaczynał i nie każdy od razu musi z najwyższej (cenowo) półki.
    Moja pierwsza cyfra to był Pentax istD - używany z matrycą 6 mln . Miałem do niego jakieś stare, ciemne pentaxowe 28-200, a pierwsze szkło jakie dokupiłem to Sigma 70-300 Apo Macro.
    I zrobiłem tym zestawem mnóstwo zdjęć, które do dzisiaj cieszą mnie i moich bliskich.
    Kup więc to na to Cię aktualnie stać i ciesz się fotografowaniem.
    Myslalem, ze sie rozumiemy, w ogole myslalem, ze wszyscy sie rozumiemy i dajemy rady do wspomnianych wytycznych. Padlo haslo 'hala'. Taki sobie trigger. Hala to 2.8 + fx, a nie jakies 4/3 i kit.

    Niestety musze cie zawiesc. Male matryce nie nadaja sie do warunkow, ktore przedstawil autor. Mozna to rekompensowac umiejetnosciami, ale w matematycznym porownaniu zawsze bedziesz w tyle i co lepsze, nawet tego nie udowodnisz w zaden mozliwy sposob.

    ps: psy wyjda mu duzo lepiej na nowym 70-200 2.8 (FL) lub 120-300 2.8 niz na kijowym 70-300 Nawet nie probujcie tego negowac.
    Ostatnio edytowane przez bomkallo ; 16-10-2021 o 00:39

  3. #23

    Domyślnie

    Trzecia strona wątku, tymczasem pytającego coś nie widać...

  4. #24

    Domyślnie

    Przeczytał poradę, żeby kupić d700 (premiera 2008 ) w ogóle bez filmowania więc uciekł

    Ps. Nie wiem, nie znam się, ale psy na hali w czasie wystawy to często grzecznie stoją, nie skaczą do piłki, nie potrzeba 1/2000s

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Myslalem, ze sie rozumiemy, w ogole myslalem, ze wszyscy sie rozumiemy i dajemy rady do wspomnianych wytycznych. Padlo haslo 'hala'. Taki sobie trigger. Hala to 2.8 + fx, a nie jakies 4/3 i kit.

    Niestety musze cie zawiesc. Male matryce nie nadaja sie do warunkow, ktore przedstawil autor. Mozna to rekompensowac umiejetnosciami, ale w matematycznym porownaniu zawsze bedziesz w tyle i co lepsze, nawet tego nie udowodnisz w zaden mozliwy sposob.

    ps: psy wyjda mu duzo lepiej na nowym 70-200 2.8 (FL) lub 120-300 2.8 niz na kijowym 70-300 Nawet nie probujcie tego negowac.
    Hala to tylko miejsce, ale autor nie wspomniał słowem o oświetleniu. Lepsze zdjęcia uzyska fotograf z większym doświadczeniem i talentem a nie trzymający lepszy sprzęt (co zdjęcia m.in. na tym forum również potwierdzają). Gdyby fotografia była matematyką, to po poznaniu podstaw przynajmniej co drugi byłby nowym Cartier-Bressonem, albo przynajmniej Tomaszewskim (naprawdę zestawiłem te dwa nazwiska? Poproszę o upust Sony). Ale oczywiście szanuję Twoją opinię.

  6. #26

    Domyślnie

    Z N120-300 to nawet kundelki staną się rasowymi medalistami

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Trzecia strona wątku, tymczasem pytającego coś nie widać...
    Spokojnie, wszystko czytam, nie wszystko rozumiem muszę znaleźć trochę czasu, aby temat zgłębić wygoglować, zakup na spontanie odpuszczam.

    Dodam tylko że miałem 10lat Lumix G1 ale padła migawka i naprawa 300zł nieopłacalna, a jakiś bezlusterkowiec sprawdził by się dla mnie?

    Co do budżetów to psiarze wydają krocie na psy i ich transport np. z USA.

    Jutro wystawa psów w Conconzone Kraków -zapraszam.

    PS. Chyba kupię SDS, cieszę się że forum żyje i humory dopisują.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	za0a.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	1,34 MB
ID:	56973

  8. #28

    Domyślnie

    Zaraz się okaże, że musisz Hassela H6D kupic…
    Ja za kolegą Poste. Bierz d5500 + 18-55 afp na początek. Z czasem dokupisz 70-300 apf i będziesz miał ładny zestaw. Jak załapiesz bakcyla, poczujesz że czegos Ci brakuje w obecnym sprzęcie, to za jakiś czas kupisz lepsze zabawki
    Pozdro

  9. #29

    Domyślnie

    A jednak mam aparat na wystawę
    D5300 niestety ze standardowym kitem afs. Blisko, tanio, 17k przebiegu, od kobiety amatora stan idealny bez pudełka ale ze statywem
    Już widzę że mi brakuje obietywu do zbliżeń, i ekran dotykowy też by nie zaszkodził. Zobaczymy jak wyjdą fotki na hali ???
    Tryb sport sprawdzi się przy zwierzakach w ruchu?

  10. #30

    Domyślnie

    Gratulacje, D5300 to bardzo dobry model domowy i wakacyjny. Do specjalistycznych zastosowań też może dać radę, tylko trzeba bardziej się postarać. Albo bardziej obrazowo - spróbować wycisnąć go jak cytrynę.

    Bez inwestycji się nie obejdzie. Na początek, jak koledzy wcześniej pisali telezoom 70-300 DX AF-P. Dobre szkło za niewielkie pieniądze, choć ciemne. Może się sprawdzi i wystarczy. Jeśli nie, trzeba będzie dopłacać mniej więcej dwukrotność ceny za każdą działkę światła. Ale przecież nikt nie mówił, że to tanie hobby, sorry.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. "Capture One" kilka pytań.
    By kuleczka- in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-12-2018, 23:22
  2. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  3. D100 - parę pytań o kompatybilność z "młodszym" sprzętem
    By ck_dezerter in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 13:57
  4. Pytanie techniczne - gdzie można kupic "cold shoe"
    By m3fisto in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 05:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •