Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    Aparat dla amatora to właściwie wszystko jedno. Od 10 lat żadnej rewolucji w matrycach nie było i jakościowo nic specjalnie nie odstaje. ...
    Mam odmienną opinię, a raczej doświadczenie.
    Pomiędzy używanymi przez siebie D5100 (ten sam sensor co w D7000) a D7500 widzę dużą różnicę w tym na co pozwala matryca - ISO, szumy, wyciąganie z cienia.

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    ...udar slabszy o 1/2...
    Żeby tylko 1/2, 1/4.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  2. #12

    Domyślnie

    Tego się obawiałem Kolega pyta o aparat za 1-1.,5k zł, a tu FX i f2.8

    Dobre dobre

    Ps. Jeśli kupuję wiertarkę za 100 zł to nie po to, żeby pruć beton. Czasem chcę powiesić obrazek i wywiercić mały otwór

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Tego się obawiałem Kolega pyta o aparat za 1-1.,5k zł, a tu FX i f2.8

    Dobre dobre

    Ps. Jeśli kupuję wiertarkę za 100 zł to nie po to, żeby pruć beton. Czasem chcę powiesić obrazek i wywiercić mały otwór
    Nie oslabiaj mnie. W kazdym budynku jest zelbet i trzeba miec sds plus i udar :P

    No ale dobra, schowajmy wyuczone nawyki. D5300 do D5600 , a najlepiej d7500. Alternatywnie d7200, omijac d7100 i d7000. Szklo: AF-P 70-300. Koniec systemu. Zabraknie szerokosci to 35 1.8 dx albo watpliwa sigma 18-35 1.8 (watpliwa bo nie wiem czy trafia).

    PS: szczere mowiac, wole jednak te d700, chcialbym tu naciagnac wydolnosc matrycy i fakt, ze dx'y wola bardziej wyzylowane szkla
    PS2: kiedys kupiem wiertarke, potem sds'a, wiertarka prawie nowa bo nadaje sie na mieszadlo :P
    Ostatnio edytowane przez bomkallo ; 15-10-2021 o 18:39

  4. #14

    Domyślnie

    @bomkallo umiesz liczyć do 1500 ... Bo samo D7500 chyba trzy razy tyle kosztuje. Sigma 18-35 potrafi trafiać - ale najtaniej za blisko 2000 ją znajdziesz.
    Więc co to za rady...
    Jeśli to maksymalna kwota na kompletny zestaw - to wystarczy max. na jakieś D5X00 - szukałbym w komplecie z Nikkorem 18-105 - takim szkłem ogarniesz i szerszy plan i jakieś tam zbliżenie.
    Jeśli to kwota tylko na aparat - szukaj D7100 albo D7200 (raczej będzie ciężko, ale może coś trafisz). Jeśli masz trochę odwagi i nie przeszkadza Ci że aparat będzie większy i cięższy - można wciąż rozważać D300/300s - AF w tych aparatach nadal spokojnie sobie radzie.
    Z D300s i D7100/7200 całkiem fajnie współpracuje Nikkor 70-300 AF-S - miałem obydwa takie zestawy kilka lat i spokojnie sobie radziły.
    No ale to już jednak będzie kwota raczej bliżej 2000 niestety...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    @bomkallo umiesz liczyć do 1500 ... Bo samo D7500 chyba trzy razy tyle kosztuje. Sigma 18-35 potrafi trafiać - ale najtaniej za blisko 2000 ją znajdziesz.
    Więc co to za rady...
    Jeśli to maksymalna kwota na kompletny zestaw - to wystarczy max. na jakieś D5X00 - szukałbym w komplecie z Nikkorem 18-105 - takim szkłem ogarniesz i szerszy plan i jakieś tam zbliżenie.
    Jeśli to kwota tylko na aparat - szukaj D7100 albo D7200 (raczej będzie ciężko, ale może coś trafisz). Jeśli masz trochę odwagi i nie przeszkadza Ci że aparat będzie większy i cięższy - można wciąż rozważać D300/300s - AF w tych aparatach nadal spokojnie sobie radzie.
    Z D300s i D7100/7200 całkiem fajnie współpracuje Nikkor 70-300 AF-S - miałem obydwa takie zestawy kilka lat i spokojnie sobie radziły.
    No ale to już jednak będzie kwota raczej bliżej 2000 niestety...
    Umiem liczyc Mowimy o dxowym, amatorskim sprzecie. Jednoczesnie pokazuje skale zjawiska.

  6. #16

    Domyślnie

    Dowcip polega na tym, że nie każda ściana to beton zbrojony, a chcąc wywiercić dziurę w cegle nie potrzebuję młota pneumatycznego.

    Na szczęście wiertarki kolega nie szuka. Co do aparatu trudno coś dodać w tym budżecie, trzeba patrzeć co się trafia i za ile, jak to z używanym sprzętem. Jeszcze zastanowiłbym się nad jakimś Olympusem zwłaszcza pod kątem filmowania 4k, ale nie znam za bardzo tego sprzętu więc niewiele doradzę.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Dowcip polega na tym, że nie każda ściana to beton zbrojony, a chcąc wywiercić dziurę w cegle nie potrzebuję młota pneumatycznego.

    Na szczęście wiertarki kolega nie szuka. Co do aparatu trudno coś dodać w tym budżecie, trzeba patrzeć co się trafia i za ile, jak to z używanym sprzętem. Jeszcze zastanowiłbym się nad jakimś Olympusem zwłaszcza pod kątem filmowania 4k, ale nie znam za bardzo tego sprzętu więc niewiele doradzę.
    Bez obrazy, ale 'kolegow' to szukalbym na elektrodzie :P Chcialem tylko wyacentowac, jak drogim hobby/zajeciem jest fotografia. O kwotach rzedu 1500 mozemy mowic, gdy chcemy kupic 'byle jaki obiektyw do byle czego', oczywiscie w kontekscie fx/apsc. 35 do formatu 3/4 tez kosztuje 2k.

    Osobiscie sam nie wiem co ludziom mowic w takich sytuacjach. Ostatnio mialem pytanie w budzecie 6500zl. Nic mi sie tam nie zmiescilo. Myslalem o Z5, to zabraklo na szklo. Myslalem o DX, ale po co dx, skoro to tylko nijaki, przejsciowy format, ktory nie nadaje sie do docelowego zastosowania. I o Tak o

  8. #18

    Domyślnie

    W całości się z tobą nie zgadam. Zdecydowana większość z nas (a na pewno ja) ma przewymiarowany sprzęt jak na osiągane efekty i zastosowania.
    DX do wielu zastosowań może być docelowym formatem. D5300 z 18-105 lub obiektywem z serii AF-P da dobre efekty pozwalające na umieszczenie zdjęć na www czy wydrukowanie ich w fotoksiążce A4.
    Co najwyżej nieco mniej zdjęć będzie trafionych w trudniejszych warunkach. Tyle. Przez większość cyfrowego fotografowania robiłem zdjęcia na DX, do tej pory te zdjęcia sprawiają mi dużo radości.
    I tylko czemu utknąłeś w tym nijakim, przejściowym formacie małego obrazka, który nie nadaje się do docelowego zastosowania? Prawdziwa fotografia zaczyna się w MF, to po co kisić się w przejściowym FF?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    ... Myslalem o DX, ale po co dx, skoro to tylko nijaki, przejsciowy format, ktory nie nadaje sie do docelowego zastosowania. I o Tak o
    Kurczaki pieczone, a toś mi zabił klina... Piętnaście lat fotografowałem DX-ami (Pentaxem i Nikonem) a od 2 lat w jeszcze bardziej beznadziejnym formacie m4/3 - tysiące zdjęć, kilkanaście fotoksiążek - i to wszystko do spalenia, no bo to przecież format nie nadający się do docelowego zastosowania...
    @veto - nie czytaj proszę takich opinii, albo się nimi nie przejmuj. Każdy kiedyś zaczynał i nie każdy od razu musi z najwyższej (cenowo) półki.
    Moja pierwsza cyfra to był Pentax istD - używany z matrycą 6 mln . Miałem do niego jakieś stare, ciemne pentaxowe 28-200, a pierwsze szkło jakie dokupiłem to Sigma 70-300 Apo Macro.
    I zrobiłem tym zestawem mnóstwo zdjęć, które do dzisiaj cieszą mnie i moich bliskich.
    Kup więc to na to Cię aktualnie stać i ciesz się fotografowaniem.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez veto Zobacz posta

    PS. Pewnie wszyscy mają dość tego typu pytań nowych forumowiczów co kupić.
    Wręcz przeciwnie !!!! To jedyne tematy gdzie wręcz chóry nieanielskie i kilku solistów poprowadzą arię

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. "Capture One" kilka pytań.
    By kuleczka- in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-12-2018, 23:22
  2. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  3. D100 - parę pytań o kompatybilność z "młodszym" sprzętem
    By ck_dezerter in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 13:57
  4. Pytanie techniczne - gdzie można kupic "cold shoe"
    By m3fisto in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 05:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •