Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No nie wiem, na Z7 ta 35-tka S to inna liga w porównaniu do lustrzankowych, może to nie jest taki mocarz jak 50-tka ale w całym kadrze masz bardzo dobrą jakość, jednak wolałbym kompromisowe 40mm f/2.
    Na 28mm f/2 to bajer niż użyteczna rzecz, miałem w Sony bardzo fajny ale to f/2 nie było sensu używać i przesiadłem się na malutkiego samyanga 24mm f/2.8, którego i tak przymykałem do f/4 żeby mieć głębię ostrości większą ( pełna klatka ).
    Ja też bym wolał 40 f2 na FF ale póki co będzie to pod DX . Dlatego nie mam takiego ciśnienia jeszcze na wymianę na Z 35 . Moje 35 1.8 dx z ftz jest ciągle lżejsze i jakość jak dla mnie jest bardzo dobra, może mam ostrą sztukę. Wrzucę później kilka zdjęć w poście o Z50 . Pewnie gdybym miał FF to inaczej bym na to patrzył. Póki co tak sobie myślę że na razie sprzedam 35 ed, 50 i 85 i kupię tylko nowe z 85 i będę miał combo do portretów a na wypad rowerowy i krajobrazów, kitowe 16-50 .To szkło mnie miło zaskoczyło. A w przyszłości jak już dokupię pełną klatkę to takie z 40 f2 na spacery .
    Ostatnio edytowane przez wulisu ; 27-10-2021 o 14:01
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  2. #12

    Domyślnie

    A nie lepiej zostawić 35 1.8 ED a sprzedać wersję pod DX? Jak w przyszłości kupisz korpus FX, to ta 35ka w wersji pod DX przełączy aparat w tryb crop, którego nie da się przestawić z powrotem w FX jak w lustrzankach (biorąc pod uwagę możliwość od biedy użytku wersji pod cropa na matrycach pełnoklatkowych). Zostawiając wersję ED, będziesz miał to samo co w wersji DX na Z50, a w przyszłości pełnoprawne szkło do matrycy FX. A waga i rozmiar jakoś szczególnie się nie różnią akurat w tym przypadku.

    Edit: Dopiero teraz doczytałem, że przy przejściu na FX kupiłbyś Z 40/2. W takim przypadku chyba rzeczywiście lepiej sprzedać wersję ED a zostawić DX
    Ostatnio edytowane przez lukasz_kk ; 27-10-2021 o 14:32

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    A nie lepiej zostawić 35 1.8 ED a sprzedać wersję pod DX? Jak w przyszłości kupisz korpus FX, to ta 35ka w wersji pod DX przełączy aparat w tryb crop, którego nie da się przestawić z powrotem w FX jak w lustrzankach (biorąc pod uwagę możliwość od biedy użytku wersji pod cropa na matrycach pełnoklatkowych). Zostawiając wersję ED, będziesz miał to samo co w wersji DX na Z50, a w przyszłości pełnoprawne szkło do matrycy FX. A waga i rozmiar jakoś szczególnie się nie różnią akurat w tym przypadku.
    Rozumiem do czego zmierzasz. Tylko ja w momencie jak będę miał puszkę FF odrazu dokupię pełno prawne Z 35 . A na chwilę obecną w zestawieniu z Z50 taki zestaw mi pasuje i jest lżejszy i mniejszy. Wersja pod dx jest tak tania ze nie ma już większego znaczenia kiedy ja sprzedam . Natomiast 35 ed mam wrażenie że będzie tracić na wartości.
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  4. #14

    Domyślnie

    Z35s nie robi szału na 1.8? Może ja nie mam kosmicznych wymagań, ale jest jak dla mnie jest bardzo ostry. Fakt, że AF-S 35mm bawiłem się niewiele, miał w sobie "to coś", jednak również brak "klinicznej" ostrości od rogu do rogu. Ale właśnie "eska" ma tę ostrość, pewnie nawet kosztem tej nieopisanej magii Chyba, że chodziło Ci o to, że wypada gorzej w porównaniu z Z50s, no to fakt, tylko że tu go zestawiasz z wybitnymi właściwościami optycznymi

    Wszystko zależy od preferencji i priorytetów: jeśli skupiasz się głównie na rozmiarze to pchaj wszystkie Nikkory i bierz Vitroxa 85 + 40/2, te 5, czy 10mm zwykle krokiem wstecz/w przód powinno się udać nadrobić, a 2 obiektywy masz z głowy. Z35s i Z50s pewnie są niewiele mniejsze (waga pewnie też porównywalna) niż ich lustrzane odpowiedniki z FTZ. Choć 50s nie miałem w rękach, to Z35 jest naprawdę sporym kawałkiem słoika. No i ceny... Nie wiem który system oferuje droższą 50/1.8 niż ta pod Z.. Może jakaś Leica, ale tu podatek od hipsterstwa trzeba doliczyć 35. też tania nie jest. 2000zł za używkę to nie lada okazja...

    Mnie gabaryty obecnie mocno nie bolą, a że na spacerach w 3/4 przypadków korzystam z Z35 i AF-P 70-300, to FTZ nie jest tu żadnym problemem, zmieniam jak natywne

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Viltrox wypuszcza wiele modeli aps-c ale i do pełnej klatki do Z, więc też można zerknąć.
    Można tez się mocno zastanowić nad 50mm S zamiast 85mm, to co ten obiektyw robi z ostrością/rozdzielczością w całym kadrze to serio opad szczeny.

  6. #16

    Domyślnie

    Dobra chlopaki. Ja szybko działam 35 ed , 50 1.8 G i 85 1.8G zaniosłem na pocztę, nie ma odwrotu. Tak jak mówiłem teraz na spokojnie bede czekał na okazję. Zobaczymy co się trafi. Tak z50 też biorę pod uwagę wtedy na dx mam już małą portretówkę. Tak sobie jeszcze myślę że wolałbym bym mieć male lekkie szkła pod dx żeby to właśnie było mobilne . Jak kupię FF to ze szkłami Z wcale lekkie i male to nie będzie więc taki zestaw raczej będę brał jak będę potrzebował lepszej w puszki w w trudnych warunkach oświetleniowych. Na spokojnie teraz sobie przemyślę temat i zobaczymy jakie okazje pojawią się na horyzonie . Black Friday już nie długo może wtedy coś się uda kupić. Co do 35 Z 1.8 ja nie mówię że to jest słabe szkło, tylko czytałem artykuł i test osoby która miała oba 35 1.8 ED i Z 35 1.8S i na tabeli na 1 8 oba szkła wypadały podobnie . Dopiero od f4 Z 35 pokazało pazura i różnica już była kolosalna. Mówimy o testach. Widziałem dobre zdjęcia i reportaże na Z 35 i osobiście niczego mi nie brakowało. Dzieki za wasze opinie . Wrzucę później kilka zdjęć posta o Z50 .
    Ostatnio edytowane przez wulisu ; 27-10-2021 o 16:06
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Dylemat Nikon D7100
    By Olutka92 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-11-2019, 17:25
  2. Photoolex En-EL18 Nikon D4 D4s D5 - uzywa ktos ???? wrazenia ?
    By krupek in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-11-2018, 21:37
  3. Nikon d3 - dylemat.
    By Matti2 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 13:21
  4. Sigma 70-300 mm APO DG MACRO + Nikon D40 przykładowe zdjęcia + ogólne wrażenia
    By maciek_apocaliptic in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 15:56
  5. Co wybrac? Dylemat Nikon D1X lub D2H ?
    By Proxar in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-04-2006, 14:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •